Bullish aizspriedumi dominē jēlnaftas jomā – to pamato optimisms par potenciālu vakcīnu!

Otrdienas Āzijas tirdzniecības stundās WTI jēlnaftas cenām izdevās pagarināt iepriekšējās dienas bullish sēriju. Tie sasniedza augstāko līmeni kopš marta, pārsniedzot USD 43.00 vidējo robežu, galvenokārt pateicoties optimismam attiecībā uz potenciālu ļoti infekciozo koronavīrusa vakcīnu, kas galu galā veicināja cerības uz degvielas pieprasījuma atjaunošanos un veicināja jēlnaftas pieaugumu..

Bez tam jēlnaftas pieauguma iemeslu varētu saistīt arī ar jauniem ziņojumiem, kas liek domāt, ka beidzot ir sākusies ASV prezidenta pāreja, kas piedāvā politisku noteiktību. Turklāt jēlnaftas noskaņojumu vēl vairāk uzlaboja cerības, ka Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) un tās sabiedrotie saglabās pašreizējos ražošanas ierobežojumus. Tas mēdz mazināt bailes no pārprodukcijas un paaugstina naftas cenas.

Uzmundrinošajam tirgus noskaņojumam ir arī liela loma, lai atbalstītu jēlnaftas cenas ar augstāku ienesīgumu visā dīķī. Labvēlīgo tirgus noskaņojumu atbalsta cerības uz koronavīrusa vakcīnu un Brexit sarunas, kas ir veicinājušas plaša ASV dolāra nespēju iegūt jebkādus drošas patvēruma piedāvājumus, kā rezultātā tas dienā samazinājās. Savukārt tam ir bijusi arī vadošā loma jēlnaftas cenu pamatā, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Un otrādi, jēlnaftas cenu pieaugumu varētu ierobežot bažas par COVID-19 pandēmijas eskalāciju, kas turpina vairot bailes no atkārtotas slēgšanas vairākās valstīs. WTI jēlnafta šobrīd tirgo 43,50 un konsolidējas diapazonā no 42,83 līdz 43,56.

Kā jau minējām, tirgus tirdzniecības noskaņojums šajā dienā darbojās pozitīvi, jo Āzijas un Klusā okeāna akciju bullish parādīšanās un ASV akciju fjūčeru pieaugums mēdz izcelt riska noskaņojumu. Tomēr riska tirgus noskaņojuma iemeslu varētu attiecināt uz vairāku faktoru kopumu – vai tas būtu atjaunotais optimisms attiecībā uz iespējami vakcīnu pret ļoti infekciozo koronavīrusu vai pārliecība par ASV vēlēšanu pāreju, neaizmirstot arī par gaidāmajām Brexit sarunām , viss ir veicinājis tirgus Volstrītā nesen. Tas bija liecinieks pēc S&P 500 nākotnes līgumu dienas cena pieauga par 18 punktiem jeb 0,52%. Šim optimistiskajam tirgus noskaņojumam bija nozīmīga loma augstākas ražas jēlnaftas cenu pamatā.

Ir vērts atgādināt, ka pašlaik ir trīs dzīvotspējīgas koronavīrusa vakcīnas, un AstraZeneca PLC (LON: NASDAQ: AZN) pievienoja savu kandidātu Pfizer Inc (NYSE: NYSE: PFE) un Moderna Inc (NASDAQ: NASDAQ: MRNA). ASV ir paziņojusi, ka, iespējams, līdz 12. decembrim sāks vakcinācijas programmu. Šie pozitīvie notikumi saistībā ar vakcīnu COVID-19 veicina riskantu noskaņojumu tirgū. Citur optimistiem papildu atbalstu sniedz novembra ASV PMI optimistiskās izdrukas.

Pirmkārt, ASV akciju tirgus ir saņēmis papildu stimulu no ziņām, ka ASV prezidents Donalds Tramps galu galā ir pieņēmis viņa neveiksmi nesenajās vēlēšanās, un pavēlējis Vispārējo pakalpojumu administrācijai sākt varas maiņu uz ievēlēto prezidentu Džo Baidenu. Tas ir radījis politisko noteiktību un veicinājis noskaņojumu akciju tirgos. Tikmēr sarunas par Dženetas Jellenas atgriešanos ASV politikas padomē, šoreiz kā Valsts kases sekretārei, ir sniegušas zināmu atbalstu arī kapitāla tirgiem.

Rezultātā plaša mēroga ASV dolārs nespēja iegūt vēršu vilces spēku, kas dienā palika lācīgs, jo joprojām pastāv šaubas par pasaules ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19. Turklāt riskam pakļautajam tirgus noskaņojumam, ko atbalsta optimisms attiecībā uz potenciālu vakcīnu pret ļoti lipīgo koronavīrusu, arī bija liela nozīme drošā patvēruma ASV dolāra graušanā. Tomēr zaudējumi ASV dolāros ir kļuvuši par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku papildu jēlnaftas cenu zaudējumiem, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar zaļās naudas cenu. Tikmēr līdz plkst. 22:02 pēc ET (2:02 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija samazinājies par 0.03% līdz 92.487.

Visā okeānā jēlnaftas pieaugumu vēl vairāk pastiprināja cerības, ka Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) un tās sabiedrotie, Krievijas vadītā grupa, kas pazīstama kā OPEC +, saglabās pašreizējos ražošanas ierobežojumus. Šīm ziņām ir tendence mazināt pārprodukcijas problēmas un palielināt jēlnaftas cenas. Turklāt pieaugošie izredzes uz mīksto Brexit darījumu ir arī spēcīgi ietekmējuši jēlnaftas cenas.

Un otrādi, jēlnaftas pieaugumu varētu ierobežot pašreizējās bailes no pieaugošā COVID-19 gadījumu skaita ASV, Eiropā un dažās ievērojamās Āzijas valstīs, kas nepārtraukti veicina bažas par atkārtotu bloķēšanu vairākās valstīs. Tas ir arī kļuvis par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. Ir vērts atcerēties, ka Eiropa un ASV nosaka koronavīrusa gadījumu skaita pieauguma ierobežojumus..

Raugoties nākotnē, tirgus tirgotāji uzmanīsies no BOJ un Federālo rezervju politikas veidotāju komentāriem, kas, iespējams, izklaidēs tirgus dalībniekus, ņemot vērā vieglu datu kalendāru. Kopumā atjauninājumi, kas saistīti ar Brexit, koronavīrusa bēdām un ASV stimulēšanas paketes jaunumiem, nezaudēs nekādu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me