Blockchain advokāti mēģina attālināt Blockchain no nesenajiem Ransomware

Vienmērīga lielu Bitcoin reklamēšanas josla, ko galvenokārt rada iespaidīgi augoša cena, nesen tika pārtraukta pēc tam, kad Ransomware Wanna Cry sasniedza vairāk nekā 200 000 datoru visā pasaulē. Līdz šim lielākajā atsevišķajā digitālajā uzbrukumā tas pats vīruss nolaupīja datorus un draud izdzēst failus, ja netiks samaksāta izpirkuma maksa.

Savienojums ar bitcoin tiek nodrošināts ar metodi, kādā maksājumi bija jāpabeidz – izmantojot BTC. Pieprasot apmēram 300 ASV dolāru vai vairāk bitcoin, cilvēki, kas izveidoja vīrusu, vēlējās izspiest līdzekļus no tiem, kuru datoros ir svarīgi dati. Dabiski, ka vīrusam vai tā radītājiem nav nekāda sakara ar bitcoin kopienu, taču incidents joprojām rada jautājumu par BTC iezīmēm, kas cita starpā ietver viņu lietotāju privātuma un identitātes aizsardzību.

Tāpēc viss blokķēdes domēns, kas vairāk nekā jebkad tiek izstrādāts gan uzņēmējdarbības mērķiem, gan arī valdības un pilsoniskās lomas, arī kļūst par negatīvās preses mērķi. Lai pārliecinātos, ka blokķēdes domēnam nav toksisku nokrišņu, dažādi tās pašas tehnoloģijas aizstāvji ir sākuši iziet publiskajā diskursā, lai to norobežotu no negatīvām parādībām, kuras saviem mērķiem izmanto tikai digitālās valūtas.

Gribu raudāt

Tāpat kā ar Stuxnet un citiem svarīgiem brīžiem kiberdraudu un tiešsaistes drošības vēsturē, arī šīs konkrētās ļaunprogrammatūras ģenēze ir sarežģīta un ietver vairākas dažādas frakcijas. Pašlaik šķiet, ka uzbrukuma veicēji izmantoja NSA ievainojamību kopumu (vai pat tikai vienu) vecākajās Windows OS versijās.

Tomēr šo ievainojamību pēc tam atklāja virkne Wikileaks, kas satricināja izlūkošanas aprindas, bet tika atstāta diezgan kā atvērtā koda resurss, kuru drīz atklāja un analizēja pašlaik nezināmā grupa. Ar papildu piepūli tām pašām grupām vai grupām izdevās ieročot to pašu piekļuvi drošībai un izveidot ļaunprātīgas programmatūras vīrusu, kas izplatītos un izplatītos internetā, paverot jaunus infekcijas pārnēsātājus.

Rezultāti ir bijuši katastrofāli, jo, izņemot privātus datorus, vīruss inficēja arī daudzus sabiedrisko pakalpojumu sektorus visā pasaulē. Tāpēc iestādes, sākot no Lielbritānijas slimnīcām līdz Vācijas vilcienu pakalpojumiem, izjuta tās pašas Ransomware ietekmi.

Tūlīt arī globālie plašsaziņas līdzekļi pieķērās šai parādībai un sniedza tai patrulētu atspoguļojumu. Dabiski, ka tāpēc uzmanība tika pievērsta arī maksājuma metodei, kuru vīrusu radītāji bija izvēlējušies. Pievienojot nedaudz dīvainu un ironisku pieskārienu, vīrusa galvenais ekrāns, kas rada faila iznīcināšanas draudus, ietver arī saiti ar skaidrojumu par to, kā cilvēki var izveidot digitālos makus un iegādāties bitcoin.

Tāpēc daudzi cilvēki atgriezās pie iepriekš pastāvējušās pārliecības, ka bitkoīns nav nekas cits kā neskaidru darījumu līdzeklis. Tagad blokķēdes kopienas aizstāvji mēģina iesaistīties un nošķirt tehnoloģiju un to vispopulārāko lietojumu, kas mūsdienās tiek izmantots lietās, sākot no BTC pokers milzīgiem riska kapitāla ieguldījumiem.

Advokātu atbilde

Vašingtonā virkne dažādu aizstāvības grupu un personu veica PR ofensīvu, cenšoties pārliecināties, ka atšķirības starp bitcoin un tehnoloģiju, kas to virza, ir skaidri zināmas. Viena no tām bija aizstāvības grupa, kas kongresa darbiniekiem prezentēja blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu saistībā ar to pielietojumu veselības aprūpes sistēmā. Savā prezentācijā viņi atzina, ka uzbrukums atklāja vecas brūces, kas savienoja tehnoloģiju ar bitcoin lietošanu nelikumīgās vai potenciāli nelikumīgās darbībās.

Turklāt citi mēģināja bitkoinu ievietot kategorijā, kas ir tikai viena no plašākas tehnoloģijas lietojumprogrammām. Šeit Srinivas Attili, kurš ir IBM Global Business Services partneris un viceprezidents, teica, ka blokķēdei ir slikta reputācija BTC dēļ, taču tas neatspoguļo visu šīs jaunās tehnoloģijas lauku.

Citi ir norādījuši, ka maksāšanas līdzekļi par noteiktu nelikumīgu darbību neatspoguļo valūtu, kas tiek izmantota. Tādā pašā veidā ASV dolāru varētu apsūdzēt par narkotiku tirdzniecības veicināšanu, kas ir viens no dominējošajiem globālās norēķinu līdzekļiem šajā tirdzniecībā.

Citi atkārtoja līdzīgu līniju tādā nozīmē, ka notiek distancēšanās process, kura mērķis ir pārliecināties, ka termini bitkoīns un blokķēde netiek ievietoti vienā kategorijā, kad runa ir par sabiedrību. Kaut arī tas ir saprotams, šis process galu galā ir ļoti kaitīgs visai jomai un var apdraudēt daudz vairāk, kad runa ir par kriptonauda un uz blokķēdes balstītu risinājumu turpmāko attīstību, nekā jebkura problemātiska sabiedrības uztvere.

Valdības reakcija


Šīs konkrētās Ransomware gadījumā ASV valdība atbildēja, lūdzot Iekšzemes drošības dienestam izpētīt to pašu maksājumu avotus. Līdz šim tika atklāta neskaidra saikne ar Ziemeļkoreju, taču citu konkrētu norāžu uz vainīgajiem nav. Tajā pašā laikā, runājot par bitcoin un blockchain jautājumu, vainīgo atrašana nemainītu incidenta radīto globālo kaitējumu.

Tas ir iemesls, kāpēc kongresa darbinieki, runājot privāti, norādīja, ka ir jāveic skaidra norobežošanās no bitcoin un interešu aizstāvības grupu pārstāvētajām blokķēdes interesēm. Bez tā, pēc šo zemā ranga ierēdņu domām, jebkurš vilces spēks likumdošanas jomā būs grūti cīnāms.

Protams, visa procesa problēma ir fakts, ka daudzas no Wanna Cry parādītajām ievainojamībām veselības aprūpes jomā varētu novērst, izmantojot blokķēdes sistēmu. Tā kā tas ir decentralizēts, problēmas ar atsevišķiem datoriem nebūtu nozīmes.

Uztveres problēma

Tāpat kā tik daudz reižu pagātnē, arī Bitcoin uztveres jautājumu atkal sabojā to cilvēku darbība, kuri atrodas ārpus tās pašas ekosistēmas. Šoreiz tiek parādīta papildu problēma ar dažu blokķēdes kopienas daļu centieniem izolēties no BTC, nevis vienkārši to pieņemt kā vienu no šīs tehnoloģijas derīgajām formām.

Ar šo iekšējo sašķeltību nav iespējams neko iegūt un daudz zaudēt jebkurai nākotnes attīstībai un sadarbībai. Tā varētu būt milzīga problēma, nevis tālākā nākotnē, it īpaši tādās valstīs kā ASV.

Cerams, ka bloku ķēdes kopienas pozīcijām ir jāpieņem, ka bitkoīns ir viens no izcilākajiem tehnoloģiju pārstāvjiem, labā vai sliktākā ziņā. Pat ja viņi atsakās to darīt, sabiedrība joprojām turpinās uztvert lietas šādā veidā arī nākamajos gados.

Avots: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector