Bitcoin pārspēj jaunu rekordu un satricina bailes

Var droši teikt, ka vismaz īstermiņā bitcoin nav devis triecienu nesenais dakšu notikums kas izraisīja Bitcoin naudas izveidi. Tikai dažas dienas pēc tam digitālajai valūtai ir izdevies pārspēt cenu rekordu un sasniegt vienu bitcoin vērtību, kas pārsniedz 3300 USD.

Šajā brīdī augšupejošās svārstības turpinās, un pastāv iespēja, ka BTC nākamajās stundās pārsniegs šo atzīmi līdz USD 3400 vai varbūt pat tālāk. Tā kā tirgotāji izmanto iespēju gūt papildu peļņu un galvenie plašsaziņas līdzekļi atspoguļo panākumus, Bitcoin kopienas locekļu prātos ir ieilgušais jautājums – kāda būs Bitcoin ekosistēma nākamajos mēnešos, tagad, kad Bitcoin nauda ir nav izveidota.

Uz šo daudzpusīgo jautājumu nav viegli atbildēt, taču šeit ir daži no vissvarīgākajiem faktoriem, kas saistīti ar dilemmu. Šeit ir arī pavedieni, kas savieno šos faktorus un iespējamos veidus, kā viņi tuvākajā nākotnē varētu savstarpēji mijiedarboties.

Uzticēšanās tirgum

Pārliecība, kāda tirgotājiem un investoriem bija BTC, nav pazudusi pēc tam, kad notika dakša – cenas pieaugums un dramatiska krituma trūkums faktiskās dakšas laikā liecina par šo pašu ideju. Pirms dakšas bija viegli iedomāties vismaz pagaidu nestabilitāti, kad notika šis nekad neredzētais notikums bitcoin blokķēdē.

Tajā pašā laikā daudzi analītiķi brīdināja par daudz plašākas nestabilitātes vai pat BTC cenas pilnas avārijas iespējamību. To pašu avāriju izraisītu arī tas, ka investori drošības apsvērumu dēļ izņemtu savus līdzekļus un tādējādi samazinātu vērtību klasiskajā izpārdošanas veidā.

Bet, tiklīdz sākās dakšu maiņa un turpinājās bitcoin naudas piedzimšana, BTC cena palika stabila un līmenī, pat liecinot par īsu vērtības uzliesmojumu. Tas viss nozīmē, ka cena un tirgus uzticība BTC nekur nav saistīta ar bitcoin naudas ieviešanu.

BTC tirgus ierobežojums

Papildus cenai BTC tirgus ierobežojuma kopējā vērtība ir arī regulāri minēts tīkla stabilitātes un izturības faktors. Ar 2017. gada sākumu, tas kļuva ārkārtīgi svarīgi, jo daudzi saprata, ka kopējais tirgus ierobežojums ir ne tikai bitcoin, bet arī citas kriptovalūtas. Ēteris ir viens no labākajiem digitālās valūtas piemēriem, kas palielinājās iespaidīgā veidā līdzās bitkoīnam un kura vienā brīdī spēj pārņemt vadošo pozīciju šajā ziņā.

Tagad pēdējais BTC cenas pieaugums ir veicinājis arī tirgus kapitalizāciju, kas pārsniedza 50 miljardu dolāru atzīmi. Šī ir pirmā reize, kad tirgus ierobežojums sasniedz šo līmeni. Tagad tas pārsniedz 52 miljardus ASV dolāru, atdarinot cenu pieaugumu.

Nav pamata neticēt, ka tā īstermiņā var rīkoties tāpat kā cena. Ja kāds no šiem ceļas augšup, ir pārliecība, ka sekos arī otrs.

Bitcoin Cash klātbūtne

Saskaņā ar galvenajiem plašsaziņas līdzekļiem viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc BTC vērtība un tirgus ierobežojums pieaug, ir meklējams vienkāršā faktā, ka tas nesabruka, kad radās BCC. Tomēr tas pats paziņojums uzsver faktu, ka lielākajai daļai ārpus digitālās valūtas domēna ir ierobežotas zināšanas par to un tā procedūrām.

BCC un BTC neatrodas uz kara ceļa, un šeit nav pamata pieņemt nulles summas spēli. Vienkāršāks veids, kā uztvert BCC, bija gleznot to kā vēl vienu digitālo valūtu, kas sāk savu darbību. Galu galā mazajai kalnraču minoritātei, kas pārņēma jauno kodu, nekad nebija nekādu iespēju (vai nodomu) traucēt BTC pamata kodu un veidu, kā tas tiek palaists pēc SegWit2x modifikācijas.

Starp abām digitālajām valūtām nav konkurences vai konkurences, izņemot to, ko iedomājas tie, kuri ir slikti informēti par šo tēmu. Tāpēc BCC nav pilnvaru izjaukt BTC, un cilvēki, kas to atbalsta, nevēlas neko tādu, neatkarīgi no tā, kā pēdējos gados notika karstās debates.

Ethereum stāsts

Runājot par BTC cenas nākotni, ethereum tīkls varētu darboties kā labs piemērs. Tīkls, neskatoties uz to, ka tā ir digitālā valūta pati par sevi, ir arī viedo līgumu funkciju nodrošinātājs, ko citi var izmantot dažādiem mērķiem. Tādā veidā tas piedāvā unikālu iespēju digitālās valūtas tirgū – izņemot to, ka to izmanto kā bitcoin azartspēlēm tiešsaistē un daudzas citas lietas, to var iegult kā daļu no jaunām lietvedības un uzskaites sistēmu sistēmām.

Sākotnēji atsevišķu ETH žetonu cena tika mērīta vienā USD, un situācija vairākus mēnešus saglabājās nemainīga. Bet tad, ļoti palielinoties BTC cenai, arī ETH sāka kāpt. Tagad tas ir otrs populārākais tīkls, un tā turpmākā izaugsme ir droša.

Tā kā abi aug, izmantojot savu dinamiku (ETH pirms vairākām nedēļām samazinājās par gandrīz 40%, kamēr BTC turpināja darboties spēcīgi), starp abiem nav iejaukšanās vai nav jēgas sadalīt vienu un to pašu tirgus ierobežojumu, kas var pāriet vai nu uz vienu, vai otru tīklu. Ja tie gūs panākumus, abi tīkli pieaugs, un, ja viens vai abi neizdosies, to tirgus ierobežojumi samazināsies un samazināsies.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me