Bitcoin loma nestabilos tradicionālajos tirgos

Digitālās valūtas izmantošana brīdī, kad noteikts regulārais tirgus kļūst nepastāvīgāks, ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc bitkoīns pēc 2013. gada avārijas atkal uzkāpa uz skatuves. Kopš tā laika BTC loma Ķīnas valūtu tirgos parādīja, ka tā varētu viegli darboties kā šķērslis nežēlotu investoru portfeļu smagajiem triecieniem.

Var šķist, ka iesaistīšanās vienā no lielākajām finanšu sistēmām pasaulē bija liels sasniegums, bet pēc tam nesenais BTC cenas pieaugums, šī digitālās valūtas iezīme tika aizēnota. Tagad BTC tiek uzskatīts par galveno peļņas gūšanas metodi, izmantojot ātrus ieguldījumus un līdzekļu piesaistīšanu, līdzīgi kā ETH un citas dinamiskas kriptovalūtas.

Tomēr tam pašam blokķēdes tīklam joprojām ir tādas pašas spējas, un dažās vietās visā pasaulē tas darbojas kā droša osta, kad nestabilitātes vilnis skar konkrētu tirgu. Šeit ir dažas sīkākas ziņas par to, ka bieži vien tiek ignorētas lielākās digitālās valūtas parādības, bet arī citas, kas var kalpot tam pašam mērķim.

Nauda un sociālā kārtība

Mūsdienu indivīdu dzīvē ir vairāki faktori, kas pēdējo pāris tūkstošu gadu laikā gandrīz nav mainījušies. Lai gan tas varētu izklausīties neticami, vēsture rāda, ka naudas jēdziens bija un palika viens no vissvarīgākajiem faktiem cilvēka dzīvē, sākot ar laikmetu, kad preču apmaiņa sāka darboties procesā, kurā vērtības noteikšanai tika izmantoti dabiski līdzekļi.

Viduslaiku beigās tas pats jēdziens tika apvienots ar banku ideju un visiem ar to saistītajiem pakalpojumiem. Tas ļāva cilvēkiem aizdot un aizņemties, nosakot pamatakmeni pilnīgai tirgus darbībai, kas līdzīga tai, kāda mūsdienās pastāv mūsdienu finanšu iestādē.

Šajā sakarā digitālā valūta būtu jāuztver tikai kā tās pašas finanšu pakalpojumu attīstības turpinājums. Tomēr vēsture arī parāda, ka ne visas izmaiņas finanšu struktūrā radīja labvēlīgas lietas. Dažreiz tās parādījās katastrofālu problēmu veidā, kas noveda pie vienas valsts visas finanšu struktūras lejupslīdes, depresijas vai pat sabrukuma..

Tas parāda, ka finanšu jēdziens un noteikta domēna sociālā kārtība, vai tas būtu reģions, valsts vai pat savienība, ir cieši saistīti. Bet tagad pirmo reizi vēsturē digitālās valūtas izgudrojums, kas darbojas kā pilnībā izmantojams vērtības monetārs attēlojums, bet kas nav saistīts ar nevienu valdību vai citu vienreizēju varas struktūru, nodrošina jaunu dinamiku šim vienādojumam.

Centrālās plānošanas zaudēšana

Darbojoties kā atvērtas piekļuves un caurspīdīga virsgrāmata, kas reģistrē, kur un kā nauda plūst, Bitcoin blokķēde, tāpat kā jebkura cita blokķēde, parāda, ka banku starpnieku izmantošana vairs nav nepieciešama. Tas ir tiešs izaicinājums idejai, ka nauda šodien zināmā formā var darboties, izmantojot stingru centrālo plānošanu, ko visbiežāk veic valsts centrālā banka.

To pašu ideju var izklāstīt šādos vārdos: lai gan centrālā plānošana ir padarīta par nevajadzīgu ar blokķēdi, digitālo valūtu faktiskā izmantojamība ir saglabājusies samērā līdzīga tai, kāda ir fiat naudai. To izmantošana, kas attiecas uz tādām lietām kā aizdevumi, tiešie ieguldījumi bitcoin, pirkumi, kas veikti tiešsaistē un pat tiešsaistes BTC azartspēles parāda, ka bitkoīns var darīt visu, ko spēj nauda.

Netiešais uzbrukums centrālo banku dogmām vispirms padarīja politisko organizāciju visā pasaulē izvairīgu no priekšstata, ka digitālā valūta sākumā ir pat svarīga un pēc tam jebkādā veidā noderīga. Bet tendence sāka vājināties, jo kriptovalūtu nozīme pieauga. Tagad ir skaidri rādītāji, ka viena un tā pati situācija strauji mainās dažādos reģionos un globālā mērogā.

Valstis, kas atveras

Laika maiņas pazīmes ir redzamas daudzos pasaules nostūros. Nesen Japāna atzina bitkoinu par dzīvotspējīgu maksāšanas veidu, kas noved pie milzīga fiat valūtas pieplūduma tīklā, kā rezultātā viena pēc otras tiek salauzti tā vērtības ieraksti. Arī Krievija, kas ilgu laiku tika uzskatīta par vienu no lielākajiem jebkura digitālās valūtas pretiniekiem, sāka mainīt savu nostāju.

Citos reģionos notiek līdzīga tendence. Valdības, tāpat kā investori un parastie pilsoņi, sāka pētīt digitālās valūtas, galvenokārt bitkoīna un ētera ideju un to, ko viņi var darīt viņu labā. Bet, tā turpinoties, vislielākā Bitcoin ietekme uz sociālo dinamiku ir tajās valstīs, kur tirdzniecība jau notiek karstos ūdeņos viņu tirgus raksturīgās nestabilitātes dēļ..


Šeit bitkoinam, iespējams, ir vislielākā loma, ja jāaizsargā to cilvēku līdzekļi, kuri darbojas pasaules visdrošākajās ieguldījumu ekosistēmās un citos finanšu procesos..

Nestabilitāte un digitālās valūtas

Svarīgs faktors attiecībā uz bitkoīnu ir tas, ka tas ir pilnībā atvērts jaunattīstības valstīm. Tāpēc Venecuēlā BTC ir kļuvusi par paralēlu valūtu, kas konkurē ar jebkuru citu un piedāvā pilsoņiem darījumu līdzekļus, kas apiet jebkuru oficiālu kanālu. To izmanto tādām lietām kā pirmās nepieciešamības preču pirkšana tagad, kad oficiālā nauda ir kļuvusi gandrīz nevērtīga.

Līdzīgu situāciju var atrast Austrumāfrikā, kur naudas pārvedumu pakalpojumi un tādas iniciatīvas kā BitPesa pārņem no tradicionālajiem pārsūtīšanas kanāliem. Tas pats attiecas uz Dienvidāfriku, savukārt Nigērijas aktīvists un vietējie tirgotāji uzskata Bitcoin par līdzekli, lai nodrošinātu jaunu demokrātijas līmeni finanšu sistēmā, kas citādi ir pārņemta ar korupciju un problēmām.

Finanšu sabrukums Zimbabvajā vispirms piespieda iedzīvotājus meklēt alternatīvas, taču tagad liela daļa no viņiem izmanto Bitcoin, lai aizsargātu savus ietaupījumus. Iepriekš nacionālās bankas sabruka, atstājot daudzus bez uzkrājumiem, bet tagad BTC sevi nodrošina kā iespēju pasargāt no šīs iespējas.

Tas viss parāda, ka bitcoīns ir daudz vairāk nekā stabila, attīstīta tirgus ieguldījumu mehānisms. Tā vietā jaunattīstības tirgi, kas ir krīzes situācijā, kopā ar saviem pilsoņiem tagad izmanto šo digitālo valūtu, lai monetāro un sociālo pārmaiņu skalas padarītu par izdevīgām..

Avots: Kvarcs

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector