Bitcoin Blockchain ir sācis savu dakšu

Vissvarīgākais brīdis bitcoin blokķēdes vēsturē sākās šodien, 2017. gada 1. augustā, ar dakšu procesu, sākot pārveidošanu no viena tīkla divās dažādās kriptovalūtās. Pēc vairāku gadu mēģinājuma atrast kopīgu valodu, kalnraču un izstrādātāju kopienas segments atdalīsies no BTC P2P tīkla un sāks savu vienu alternatīvu, ko sauc par bitcoin cash.

Pašlaik jaunā digitālā valūta vēl nav izveidota, bet process, kas sadalīs tīklu, ir krietni iesākts. Tāpēc daudzas acis seko tirgus reakcijai uz to, kā arī tehniskajai ietekmei, kāda tam būs, it īpaši attiecībā uz tām monētām, kuras vismaz teorētiski kādā brīdī līdzās pastāvēs abos tīklos..

Šeit ir sadalīts vissvarīgākie fakti par procesu un kāda ilgstoša ietekme tam var būt ne tikai uz šo konkrēto digitālo valūtu, bet arī uz visu blokķēdes kriptovalūtu attīstības ekosistēmu..

Dakšu procedūra

Faktiskais sadalījums sākās, kad kalnraču grupa, kas atbalsta skaidru naudu Bitcoin, sāka darboties ar dažādu programmatūru savās ieguves platformās, sākot ar 1. augustu. Tā pati programmatūra gatavojas izveidot konkurējošu digitālo valūtu, kas agrāk tika nosaukta par bitcoin naudu.

Iemesls tam ir ļoti senā un ļoti sāpīgajā jautājumā bitkoinu kopienā – tīkla izmantotā atsevišķā datu bloka lielums. Tā kā darījuma summa turpināja pieaugt, problēma ar 1 MB datu izmantošanu, jo bloka lielums sāka palēnināt tās pašas procedūras, izraisot ilgāku gaidīšanas laiku starp darījuma veikšanu un bloka ķēdes pārbaudi.

Tagad Bitcoin naudas plāno tikt galā ar problēmu, ievērojami palielinot darījumu emuāra lielumu, vienlaikus noņemot citus jaudas uzlabojumus. To Bitcoin atbalstītāji uzskata par nepārprotami augstāku alternatīvu visiem pašreizējiem mērogošanas centieniem. Pārējais tīkls atbalstīja pašreizējā tīkla adaptāciju SegWit2x.

Notiekošā sadalīšana

Neskatoties uz to, ka nometnes ir skaidri noteiktas, un pūļiem, kas vēlas jaunu digitālo valūtu, ir ceļš uz priekšu, šķelšanās joprojām nav tuvu tās beigām. Kamēr atšķirības sākās ap plkst.12. UTC, Bitcoin skaidrā naudā ir jāapstrādā bloks, kas ir lielāks par 1 MB, lai sadalījums tiktu aizzīmogots.

Līdz šim tas pats nav noticis, bet tas ir tikai laika jautājums – lielākā daļa ekspertu ir vienisprātis, ka vajadzēs stundas, nevis dienas, lai sasniegtu to pašu brīdi. Tajā pašā laikā sākotnējais bitcoīna blokķēdes turpina strādāt bez problēmām.

Tehniski, ja jaunais lielāks bloks netiks atrasts, Bitcoin naudas iniciatīvu varētu apturēt, pirms tā var turpināt darbību. Tomēr šī alternatīva nav tik skaidra pat tiem, kas ļoti detalizēti sekojuši forking debatēm. Jaunākie jaunumi liecina, ka bitcoin cash izdevās izdzēst savu pirmo bloku, padarot sadalījumu oficiālu, taču tā paša notikuma apstiprināšana, visticamāk, prasīs mazliet vairāk.

Tirgus reakcija uz dakšu

Bitcoin cena šodien sasniedza 2925 USD, acīmredzot to nemazinot tas pats dakšu process. Dienas laikā cena samazinājās par aptuveni 5%, un nestabilitāte turpināsies arī 2. augustā un pēc tam, atkarībā no Bitcoin naudas veiksmes (vai neveiksmes).

Liela priekšrocība, kas nāk ar pasākumu, ir fakts, ka tirgotājiem ir bijis pietiekami daudz laika, lai sagatavotos šim brīdim. Kā miljoniem cilvēku izmanto tirdzniecībai ar bitcoin, azartspēles tiešsaistē BTC kazino un dari vēl daudz līdzīgu lietu, darījumu apjoms nepārtraukti pieaug. Bet tajā pašā laikā tas pats apjoms darbojas kā drošības barjera jebkurai patiesi lielai cenu izmaiņai, un tirgotāji to labi zina.

Pašlaik Bitcoin nauda, ​​kas pazīstama saskaņā ar BCC vai BCH, tirgo apmēram 380 USD, un cena, protams, ilgi nepaliks šajā diapazonā. Tā vietā var gaidīt ātru kāpumu vai kritumu, pirms pirmā salīdzinoši stabilā cena tiek sasniegta pirms augusta beigām.


Sadalījuma psiholoģiskā ietekme

Papildus ietekmei uz tirgu un tehniskajai problēmai ir notikušas vairākas debates par digitālās valūtas domēna sadalīšanas psiholoģiskajām sekām. Abu pušu argumenti ir pamatoti – sadalītās puses nometne uzsvēra divu digitālo valūtu priekšrocības, kas darbojas pamatā ar tāda paša veida blokķēdi. Tas nepārprotami ir unikāls brīdis un kaut kas, kas no tehnoloģiju viedokļa sniedz unikālu labumu gan BTC, gan BCC.

Pretnodalīšanās nometne tomēr apgalvoja, ka drošības zaudēšana tīklā nākamajos mēnešos un gados būs daudz nozīmīgāka, ka jebkurš īstermiņa vai tehnoloģiju ieguvums no tā varētu būt. Pašlaik tirgos nav dalīts šāds noskaņojums, un vismaz sākotnējā sadalījumā BTC vērtības meteoriskais kritums netika novērots. Daži pat jokojot jau iepriekš ir pamanījuši, ka bitcoīna cena krīt pretējā virzienā.

Bet, kā parādīja digitālo valūtu vēsture daudzas reizes iepriekš, liktenis var mainīties acumirklī, un tas pats psiholoģiskais faktors joprojām var palielināt nenoteiktību, kas novestu pie masveida izpārdošanas. Labāk vai sliktāk, pret šķelšanos nometnei ir taisnība, ka diktēšana bezprecedenta pasākumā un tā reti dod labumu jebkuram biznesa domēnam kopumā.

BCC nākotne

Ir sajūta, ka problēmas ar ēteris un ICO nāca kā jauks atgādinājums par digitālo valūtu nestabilitāti, tāpēc šobrīd ar bitkoina tīkla tirgus reakciju nav lielu izmaiņu. Bet tajā pašā laikā ir grūti neatzīt, ka tirgotāji vienkārši slēpj savu laiku, pārliecinoties, ka tīkli noturēs nelokāmi, sadaloties.

Kad tas pats ir pabeigts, pēcgrūdieni, kas rodas pēc tam, joprojām var nonākt tirgos un vai nu pazemināt vērtības, vai arī palielināt tos vēl vairāk. Jebkurā gadījumā ir grūti īstermiņā neuzskatīt gan BTC, gan BCC likteņus par ļoti savstarpēji saistītiem neatkarīgi no sadalījuma, kas tos tehniski atdalīja.

Avots: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector