ASV sesijas Forex īss ziņojums, 1. jūlijs – riskanta noskaņojuma atgriešanās pēc G20 samita USD atgriežas

Pēdējo mēnešu laikā finanšu tirgos noskaņojums ir bijis patiešām negatīvs, jo pasaules tirdzniecības karš saasinājās un pasaules ekonomika šā gada otrajā ceturksnī kļuva vēl vājāka nekā pagājušā gada 4. ceturksnī, kas jau bija diezgan vājš. Pēdējo nedēļu laikā ASV un Ķīnas toņi arvien vairāk uzsilst, kas vēl vairāk kaitē noskaņojumam. Bet bija neliela cerība, ka G20 samits, kas notika pagājušās nedēļas piektdienā un sestdienā, dos pozitīvu rezultātu. Bet tajā pašā laikā pastāvēja vēl viena neveiksmīga G20 samita risks, kas noskaņojumu padarīs vēl negatīvāku.

Bet G20 samits noritēja labāk, nekā gaidīja vairums, un ASV prezidenta Donalda Trampa un Ķīnas amatpersonu komentāri tagad drīz vien norāda uz tirdzniecības nolīgumu. Trampa un Ķīnas prezidenta Sji tikšanās noritēja veiksmīgi, kas finanšu tirgos pēc ilgāka laika atkal ir kļuvis pozitīvs. Fondu tirgi šorīt atvērās ar lielu bullish gap, kas bija augstāks, un Eiropas sesijā tie pārmeklēja augstāku līmeni, savukārt drošie patvērumi ir kļuvuši lācīgāki. ZELTS ir zaudējis vairāk nekā 50 USD un ir atgriezies zem 1400 USD, kamēr USD / JPY un EUR / CHF šodien ir kļuvuši bullish, kas nozīmē, ka CHF un JPY ir pakļauti spiedienam. Arī USD šodien jūtas labāk, jo tirdzniecības kara ar Ķīnu beigas likvidētu vienu no galvenajiem Buka negatīvajiem komponentiem.

Eiropas sesija

 • Eirozonas ražošanas PMI – No šī tirdzniecības kara visā pasaulē vissmagāk ir skarta ražošanas nozare, un šī rīta dati no Austrumāzijas to apstiprināja, tāpat kā dati no Eiropas. Ķīnas Caixing ražošana nokritās zem 50 līmeņa, kas nozīmē, ka pagājušajā mēnesī tā saruka, kamēr Japāna jau bija tur, bet samazinājās vēl zemāk, kā parādīja skaitļi. Eirozonas ražošanas pārskats par maiju tika publicēts šorīt, un tas parādīja vēl vienu palēninājumu, samazinoties no 47,8 punktiem līdz 47,6, zaudējot arī cerības. Lai gan tas nebija daudz pārsteigums, jo šodien visu Eiropas valstu ražošanas skaits kļuva vājāks. Vācijas ražošanas PMI šodien sasniedza 45,0 punktus, salīdzinot ar gaidītajiem un iepriekšējiem 45,4 punktiem. Vismaz Francijas ražošana turas diezgan labi, neskatoties uz to, ka tā ir zemāka par 51,9 punktiem, salīdzinot ar 52,0 punktiem iepriekš, taču tā joprojām turpina paplašināties. Arī Itālijas ražošana palēninājās no 49,7 punktiem līdz 48,4, zaudējot cerības par 48,7 punktiem. Arī Spānijas apstrādes rūpniecība pagājušajā mēnesī saruka, samazinoties no 50.1 punktiem līdz 47.8.
 • Lielbritānijas ražošanas PMI – Lielbritānijas ražošana maijā saruka, kā parādīja pagājušā mēneša ziņojums. Paredzēts, ka Lielbritānijas ražošana jūnijā atzīmēsies augstāk, taču saruka dziļāk, samazinoties līdz 48 punktiem, salīdzinot ar gaidāmajiem 49,5 punktiem. Tas ir vājākais rādītājs kopš 2013. gada februāra. Arī produkcijas komponents samazinājās līdz 47,2 punktiem salīdzinājumā ar iepriekšējo 50,3. Tas ir zemākais rādītājs kopš 2012. gada oktobra. Arī M4 naudas piedāvājums samazinājās par 0,1%, savukārt bija paredzēts, ka tas palielināsies par 0,6%. Pēc tam, kad Lielbritānijas uzņēmumi pirms uzkrītošā Brexit ir izveidojuši krājumus 1. ceturksnī, tagad ekonomikas forma patiešām parādās un tā ir diezgan vāja.
 • OPEC gatavojas turpināt ražošanas samazināšanu – Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks šorīt runāja par šo jautājumu, sakot, ka visi ministri apstiprina OPEC + 9 mēnešu pagarinājumu pagarināšanu. Nav ierosināts pagarināt samazinājumus, kas būtu ilgāki par 9 mēnešiem, Irāna sanāksmē apstiprināja, ka 9 mēnešu pagarinājums ir labs un visas pašreizējās OPEC + kvotas tiks saglabātas pagarinājumā.
 • Vai arī “Brexit” tiks atlikts? – Konservatīvo līderu kandidāts Džeremijs Hants iepriekš komentēja Brexit. Viņš teica, ka līdz 30. septembrim izlems, vai ir iespējams panākt “Brexit” vienošanos. Viņš plāno sarunas ar ES līderiem jūlijā, augustā. Bet, visticamāk, Boriss Džonsons ieņems toriju līdera un premjerministra amatu.

ASV sesija

 • Ķīnas amatpersonas kļūst optimistiskas tagad pēc G20 – Yi no Ķīnas Tautas bankas (PBOC) pirms kāda laika Somijā sniedza virkni komentāru. Viņš teica, ka darba tirgus piedāvājuma samazināšanās ir viens no lēnākas izaugsmes faktoriem un pieaugošie vides standarti arī kaitē izaugsmei. Ķīnas darbaspēka piedāvājums sasniedza maksimumu 2010. – 2011. Augot tautsaimniecībai, izaugsmes temps būs mērens. Tekošā konta pārpalikums paliks zem 1% no IKP. Ekonomiku pamatā virza iekšējais pieprasījums, un patēriņš tagad ir 2/3 no izaugsmes. Ķīnai joprojām ir daudz ietaupījumu, savukārt izaugsmes temps ir aptuveni 6%. Ķīna nevēlas konkurētspējīgu devalvāciju. Mums joprojām ir politika un mēģinām saglabāt RMB stabilitāti. Nevēlas arī RMB konkurētspējīgu devalvāciju. Ķīna turpinās uz tirgu orientētu FX reformu. Procentu likmes šobrīd ir ērtā līmenī. Turpmākā PBOC politika būs piesardzīga. G20 rezultāts bija nedaudz labāks, nekā gaidīts. Tirdzniecības sarunu ceļvedis ir ļoti konstruktīvs.
 • Saūda Arābijas Falih apstiprina ražošanas samazināšanas paplašinājumu – Saūda Arābijas naftas ministrs Al-Falih pirms kāda laika runāja pirms rītdienas OPEC sanāksmes. Viņš teica, ka OPEC jau ir vienojusies par produkcijas pārvēršanas principiem. Viņi jau vienojās par pārejas principiem, un vairāk valstu vēlas 9 mēnešu, nevis 6 mēnešu laikā. Saūda Arābijas jūlija naftas ieguve ir aptuveni 9,7 miljoni barelu dienā. Saūda Arābijas naftas izlaidei jābūt zem 10 bpd. OPEC + atbilstība 2H būs daudz labāka, un pieprasījums pēc 2020. gada ne vienmēr izskatās drūms. Irāna nevēlas, lai OPEC šajā sanāksmē nosodītu ASV. Mēs jau redzam naftas pieprasījuma pieaugumu. Tas viss norāda pareizajā virzienā. Viņš cer rīt panākt vienošanos par OPEC + hartu. Irāna vienojās par visiem jautājumiem, tiekoties ar Krievijas Novaku.
 • ECB nav optimistiska attiecībā uz inflāciju – Helsinkos runāja ECB locekļi Pablos Hernadez de Cos un Klaus Knot, sakot, ka inflācija ir tālu no mērķa. Acīmredzot mēs atrodamies sarežģītā situācijā, inflācija ir tālu no mērķa un 1,6% inflācijas prognoze 2021. gadam ir tālu no viņu mērķa. Mēs joprojām cieš no ilgstošas ​​nenoteiktības, bet neatrodamies recesijas teritorijā. Q2 un Q3 cerības ir mazāk labvēlīgas nekā Q1. Nav apstrīdams, ka inflācija joprojām ir pārāk zema, un, ja ir nelabvēlīgs scenārijs, ECB ir nolēmusi rīkoties
 • ASV ISM Manufacturing PMI – ASV ISM ražošanas pārskats nebija tik slikts, kā gaidīts. ISM ražošanas PMI jūnijā sasniedza 51,7 punktus, savukārt gaidāms, ka tas samazināsies no 52,1 punkta maijā līdz 51,0 punktiem. Arī galīgās ražošanas PMI iznāca labāk, izstumjoties no gandrīz stagnācijas, sasniedzot 50,6 punktus no maija 50,1 punktiem, kas jūnijā bija paredzēts palikt tajā pašā līmenī. Uzlabojās arī nodarbinātības komponents, kas sasniedza 54,7 punktus, salīdzinot ar iepriekšējiem 53,7 punktiem. Lai gan citi rādītāji, piemēram, samaksātās cenas, izrādījās diezgan vāji – 47,9 punkti no 53,2 punktiem iepriekš, un arī jaunie pasūtījumi samazinājās līdz 50,0 punktiem, kas nozīmē stagnāciju, salīdzinot ar 52,7 punktiem iepriekš.

Bullish USD / JPY

 1. Pēdējo dienu laikā tendence ir mainījusies
 2. Šim pārim pamati kļūst vērojami
 3. 20 SA nodrošina atbalstu H1 diagrammā

Tagad mainīgie vidējie rādītāji nodrošina atbalstu šim pārim

USD / JPY ir bijis lācīgs apmēram divus mēnešus, kopš pēc tirdzniecības kara saasināšanās tas kļuva zemāks. Šis pāris šajā laikā zaudēja aptuveni 500 kauliņus, taču pēdējās dienās šī pāra situācija ir uzlabojusies, un tas ir veicis lēcienu. Cena ir palielinājusies ap 150 kauliņiem no apakšas, un pagājušajā naktī, kad atvērās tirgi, G20 samita pozitīvo toņu dēļ tā atvērās ar lielu bullish gap. 20 SMA (pelēks) arī nodrošina atbalstu šim pārim, kas nozīmē, ka pircēji šobrīd kontrolē.

Noslēgumā

G20 samits ir uzlabojis finanšu tirgu lietas, un tagad tirgos valda jauna pozitīva gaisotne. Tirgotāji attālinās no drošām patvērumiem, un USD ir ievērojami uzlabojies. Bet pasaules ekonomika turpina vājināties, kā šodien parādīja pārējie pasaules ražošanas ziņojumi, izņemot ASV.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector