ASV sesijas Forex īsa informācija, 28. jūnijs – līdz G20 samita beigām neviens nedosies

Pēdējo mēnešu laikā daudz kas notiek saistībā ar finanšu tirgiem. Pēc īslaicīgas atdzimšanas 1. un 2. ceturksnī pasaules ekonomika atkal sāka pasliktināties, pasaules ekonomikas lejupslīde ir turpinājusi pieaugt, ASV ekonomikai, kas labi turas 2018. gadā, tagad pievienošanās pārējām lielākajām ekonomikām. Pēdējo divu mēnešu laikā ir pieaudzis arī tirdzniecības karš ar Ķīnu, kas ir kaitējis noskaņojumam finanšu tirgos, savukārt ģeopolitiskā spriedze starp ASV un Irānu gandrīz noveda pie cita kara Tuvajos Austrumos. Tātad šo divu mēnešu laikā finanšu tirgi ir bijuši sava veida drudžaini.

Bet tagad beidzot ir klāt G20 samits, kam vajadzētu dot zināmu skaidrību par to, kur lietas varētu virzīties nākamajos mēnešos. Šīs samita galvenais jautājums ir ASV prezidenta Trampa un Ķīnas kolēģa Xi tikšanās. Ķīna visu uzmanību pievērš šai sanāksmei, cenšoties panākt pārtraukumu no tarifiem, taču nekas nav skaidrs. ASV tirdzniecības sekretārs Mnučins patiešām teica, ka tirdzniecības darījums ir noslēgts par 90%, taču tāpat kā par 95% pabeigto Brexit darījumu vissvarīgākie ir 5% vai 10%. Tātad visi šie jautājumi, tostarp “Brexit” un Eiropas Parlaments, tiks apspriesti šajā samitā, un visi gaida, lai redzētu, kas tiks izlemts, pirms viņi ieņems kādas puses finanšu tirgos, un tāpēc cenu darbība šodien ir bijusi minimāla.

Eiropas sesija

 • Francijas patērētāju tēriņi un sākotnējā PCI – Patērētāju tēriņi pēdējos piecos mēnešos kopš pagājušā gada decembra trijos mēnešos samazinās, jo Francijas ekonomika ir ievērojami vājinājusies. Lai gan pēdējie divi mēneši ir bijuši pozitīvi, un martā tēriņi pieauga par 0,8%, kā parādīja pagājušā mēneša ziņojums, bet šodien tie tika pārskatīti daudz zemāk – līdz 0,3%. Paredzams, ka šodienas ziņojums, kas bija paredzēts maijam, parādīs patēriņa izdevumu pieaugumu par 0,2%, bet sasniedza 0,4%, kas ir pozitīvi. Arī šī mēneša PCI inflācija pārspēja cerības par 0,0% un tā vietā pieauga par 0,2%, bet pagājušais mēnesis tika pārskatīts zemāk no 0,2% līdz 0,1%.
 • Lielbritānijas IKP – Lielbritānijas galīgais IKP 1. ceturksnī šodien parādījās, kā paredzēts, parādot 0,5% pieauguma tempu. Kopējais IKP ir lielāks, salīdzinot ar to pašu ceturksni pirms gada, Apvienotās Karalistes IKP pieauga par 1,8% līdz 2019. gada 1. ceturksnim (no janvāra līdz martam), salīdzinot ar 1,4% gadā līdz 2018. gada 4. ceturksnim (no oktobra līdz decembrim). Tas ir apstiprinājums tam, ka Lielbritānijas ekonomika labi turējās 1. ceturksnī, taču problemātiska būs 2. ceturksnis. Paredzēts, ka tekošā konta deficīts pieaugs no aptuveni -23 miljardiem līdz 32 miljardiem mārciņu, bet tas sasniedza -30 miljardus.
 • Eirozonas PCI YoY – Šorīt tika publicēts Eirozonas inflācijas ziņojums, un galvenā PCI palika nemainīga – 1,2%. Bet svarīgākā PCI, kas ir svarīgāka, palielinājās par 3 punktiem, sasniedzot 1.1%, salīdzinot ar paredzamajiem 1.0%, un pieaugot no 0.8% pagājušajā mēnesī. Tas ir ātrs apgrieziens pēc inflācijas krituma pagājušajā mēnesī, kas ir pozitīvs eiro un ECB. Lai gan tas nav liels skaitlis, vismaz galvenā CPI pārsniedza 1.0%, kas ir minimālais mērķis un sarkanā līnija ECB.
 • Itālijas CPI MoM – Inflācija šogad Itālijā ir bijusi pozitīva, lai gan pagājušais mēnesis tika pārskatīts zemāk līdz 0,1% no 0,1%. Bet šomēnes mēs redzējām vēl vienu pozitīvu skaitli. Arī Itālijas CPI MoM pārspēja cerības par 0.0%, šomēnes sasniedzot 0.2%. Arī YoY inflācija bija augstāka – par 0.8%, salīdzinot ar gaidāmo 0.7%.
 • Ķīnas uzmanība ir pievērsta Trampa un Sji sanāksmei – Ķīnas Ārlietu ministrija šorīt paziņoja, ka viņi savlaicīgi publiskos informāciju par Trampa un Sji sanāksmi. Ķīna cer, ka ASV un Ķīna tiksies pusceļā, taču, kā jau teicu iepriekš, šajā situācijā nav pusceļa.

ASV sesija

 • Trampa tvīti akciju tirgū – ASV prezidents Donalds Tramps atrodas Japānā, tāpēc sagaidiet, ka viņa tvīts šajā nedēļas nogalē iznāks agrāk nekā parasti. Viņš jau šodien tvītoja: “Fondu tirgus strauji pieauga no dienas, kad es uzvarēju vēlēšanās, līdz pat dienai, kad es stājos amatā, entuziasma dēļ par to, ka es kļūšu par prezidentu. Šis lielais akciju tirgus pieaugums man jāuzskaita. Ja Hilarija uzvarēs – liela avārija! ”
 • Kanādas IKP – Kanādas IKP ziņojums tika publicēts pirms kāda laika, un IKP aprīlī palielinājās par 0,3%, salīdzinot ar gaidāmajiem 0,2%. IKP YoY sasniedza + 1,5%, gaidītās + 1,6% cerības nebija, taču tas bija augstāks nekā iepriekšējā mēnesī, kas bija + 1,4%. Preču ražošana aprīlī pieauga par + 0,4%, salīdzinot ar + 0,8% martā. Pakalpojumu ražošanas nozare palielinājās par + 0.2%, salīdzinot ar + 0.4% martā. Izejvielu cenu indekss (RMPI) samazinājās par 2,3%, kas ir labāk nekā sagaidāmais 3% kritums. Lai gan tas notiek pēc spēcīga 5,6% lēciena martā. 2018. gada pēdējos mēnešos Kanādā IKP saruka, taču tagad, šķiet, veidojas pozitīva tendence, kas ir pozitīva attiecībā uz CAD. Pēc IKP ziņojuma publicēšanas USD / CAD zaudēja 20 punktus, taču tagad dažus no šiem zaudējumiem atkārto.
 • ASV personīgie izdevumi un ienākumi – Personālie izdevumi šā gada sākumā bija diezgan vāji, ko ietekmēja arī valdības slēgšana. Lai gan pēdējo trīs mēnešu laikā izdevumi ir pieauguši, un pagājušā mēneša skaitlis, kas bija aprīlim, tika pārskatīts augstāk līdz 0,6% no sākotnēji 0,3%. Paredzēts, ka tēriņi maijā palielināsies par 0,5%, bet neatbildētās cerības sasniedza 0,4%, kas tomēr ir labs skaitlis. Arī personīgie ienākumi izrādījās pozitīvi, parādot maijā 0,5%, salīdzinot ar aprīlī gaidāmajiem 0,3%.

Lācīgs USD / CAD

 1. H4 diagrammā augstāka atvilkšana ir pabeigta
 2. MA spiež šo pāri uz leju
 3. Šim pārim pamati ir lācīgi

Atgriešanās šonedēļ bijusi patiešām vāja

USD / CAD pagājušajā nedēļā kļuva lācīgs, īpaši pēc FED sanāksmes pagājušajā trešdienā, un šajā laikā no augšas uz leju ir zaudējis aptuveni 350 kauliņus. Jēlnaftas cenu kāpums ir palīdzējis arī CAD, kas joprojām ir vērojams, jo USD / CAD joprojām ir lācīgs. Arī pamati ir vērsti uz leju, un šodienas pozitīvais Kanādas IKP rādījums šim pārim bija par 20 punktiem augstāks. Arī mainīgie vidējie rādītāji cenu pazemina, tāpēc šim pārim viss kliedz.

Noslēgumā

G20 samits jau ir sācies, taču mēs vēl neesam saņēmuši jēgpilnus ziņojumus no turienes. Es domāju, ka viņi šodien veic pieklājības rituālus, pirms sākas pieaugušo sarunas. Tramps šodien tvītoja par akciju tirgu akciju, taču, ja viņš un Ķīnas prezidents Sji šajā nedēļas nogalē nepanāks darījumu, akciju tirgi atkal kļūs lācīgi, kas būtu smieklīgi. Bet, cerēsim uz labāko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector