ASV sesijas Forex īsa informācija, 18. jūnijs – eiro kritīs par Dragi komentāriem par likmju samazināšanu

Ekonomikas dati no attīstītākajām / lielākajām pasaules valstīm pēdējos mēnešos kļūst arvien vājāki, jo pasaules ekonomika ir veikusi vēl vienu lēcienu uz lejupvērsto pusi pēc īslaicīgā uzlabošanās šī gada 1. ceturksnī. Šodien mājokļu cenas Austrālijā 1. ceturksnī samazinājās par 3,0%, kas ir piektais ceturkšņa kritums pēc kārtas. Vakar vakarā tika izlaisti arī monetārās politikas protokoli, kurus es nepārbaudīju, bet es pieņemu, ka tie bija dovish, jo RBA šajā sanāksmē samazināja procentu likmes. AUD / USD šorīt bija zemāka, kas apstiprina RBA dovish aizspriedumus.

Lai arī pārsteigumu šodien sagādāja Mario Dragi un Eiropas Centrālā banka. Draghi pieņēma ekonomikas kritumu, kurā šobrīd atrodas Eirozona, un viņš izklausījās noraizējies par inflāciju, kas nebija pārāk pārsteidzoši pēc krituma zem 1.0% galvenajā PCI (patēriņa cenu indeksā) pagājušajā mēnesī un inflācijas gaidu samazināšanās tendences . Viņš teica, ka papildu stimuli ir nepieciešami, ja ekonomika neuzlabojas, šķiet, ka tas nenotiks, un pieminēja likmju samazināšanu kā vienu no galvenajiem instrumentiem, kas ir ECB. Eiro ienāca pēc šiem komentāriem, kas, manuprāt, iet par labu ECB, bet Donalds Tramps atbildēja uz šiem komentāriem, vainojot ECB. Lai gan es domāju, ka tvīts bija vērsts uz FED, kas sanāks trešdien.

Eiropas sesija

 • Eirozonas ZEW ekonomikas noskaņojums – Pagājušā gada laikā ekonomikas noskaņojums bija pasliktinājies, novembrī sasniedzot līdz -22 punktiem, taču kopš tā laika tas sāka uzlaboties, un aprīlī noskaņojums atkal kļuva pozitīvs. Bet tas nebija ilgs laiks, jo pagājušajā mēnesī noskaņojums atkal kļuva negatīvs, samazinoties līdz -1,6 punktiem. Šomēnes bija sagaidāms, ka tas pasliktināsies un nokritīsies līdz -3.6 punktiem, taču pēc iepriekš publicētā Vācijas ZEW ekonomiskā noskaņojuma lielā krituma līdz -21.1 punktiem tirgus bija gatavs vēl vienam lielam eirozonas skaita kritumam. Tā tas notika, un Eirozonas ZEW ekonomikas noskaņojums samazinājās līdz -20,2 punktiem, tāpēc Mario Dragi bija pamatots, ka uztraucās.
 • Eirozonas galīgā PCI inflācija – Arī eirozonā, tāpat kā citur pasaulē, inflācijas tendence samazinās, taču aprīlī mēs redzējām lēcienu, lai gan tas nebija reāls, jo cenas šajā mēnesī ļoti ietekmēja Lieldienu nedēļas nogale. Maijā inflācija atkal kļuva vāja, un galvenā PCI (patēriņa cenu indekss) samazinājās līdz 1.2% no 1.7%, savukārt galvenā PCI samazinājās līdz 0.8% no aprīļa 1.3%. Galīgais lasījums tika publicēts šorīt, un tas neliecināja par izmaiņām salīdzinājumā ar iepriekšējo lasījumu, tāpēc inflācija Eiropā patiešām iet uz leju.
 • Draghi pieminējumi nodrošina samazinātu likmi – Draghi runa Sintrā tika publicēta šorīt ar virsraksta komentāru, ka vairāk procentu likmju samazināšanas ir daļa no centrālās bankas rīkkopas. QE joprojām ir ievērojama vieta, QE limiti ir īpaši neparedzētiem gadījumiem, ar kuriem jāsaskaras ECB. Ja izredzes neuzlabojas, ir nepieciešami papildu stimuli, negatīvās likmes ir izrādījušās ļoti svarīgs instruments, un turpmāko ceturkšņu rādītāji norāda uz kavēšanos. ECB spēj uzlabot nākotnes vadību, koriģējot tās neobjektivitāti un nosacījumus, lai ņemtu vērā inflācijas korekcijas ceļa svārstības. Nākamo nedēļu laikā mēs apspriedīsim, kā mūsu instrumentus var pielāgot proporcionāli cenu stabilitātes riska smagumam.
 • Ifo samazina IKP pieaugumu Vācijai – Ifo šodien atkal samazināja Vācijas 2020. gada IKP pieauguma prognozi līdz 1,7% no iepriekšējiem 1,8%. IKP prognoze 2019. gadam palika nemainīga, lai arī 0,6% līmenī, kas ir diezgan zems. Viņi arī pieminēja vājumu rūpniecības nozarē, kas pāriet darba tirgū, vietējā ekonomikā, un Vācijai tik grūts laiks priekšā.

ASV sesija

 • Tramps ņem Jab ECB, bet mērķis ir FED – ASV prezidents Donalds Tramps tvītoja, tiklīdz viņš piecēlās, redzot [] EUR / USD]] daudz zemāku pēc Dragi komentāriem šorīt. Šeit ir tvīts “Mario Dragi tikko paziņoja, ka varētu nākt vairāk stimulu, kas nekavējoties nolaida eiro pret dolāru, padarot viņiem negodīgi vieglāku konkurenci ar ASV. Viņi jau gadiem ilgi ir atbrīvojušies no tā kopā ar Ķīnu un citiem ”. Un vēl viens čivināt tūlīt pēc tam: trumpis
 • Merkele apdraud Irānu, ja Irāna neapstiprina Kodolpaktu – Vācijas kanclere Angela Merkele šodien komentēja Irānu, sakot, ka sekas būs, ja Irāna neuzturēs kodolpaktu. Mums ir jādara viss iespējamais, lai situāciju mierīgi atrisinātu. ASV ir palielinājusi militāro klātbūtni reģionā, tāpēc arī šeit lietas saasinās.
 • Kanādas apstrādes rūpniecības pārdošanas apjomi – Apstrādes rūpniecības pārdošanas apjomi Kanādā trīs no pēdējiem pieciem mēnešiem ir bijuši negatīvi, taču pagājušajā mēnesī publicētais pārskats martā parādīja pienācīgu lēcienu par 2,1%, kas šodien tika pārskatīts augstāk līdz 2,6%. Paredzēts, ka šodienas ziņojums aprīlī parādīs vēl vienu pieaugumu par 0,6%, bet pārdošanas apjomi neatbildēja cerībām par 0,6%. Arī jaunie pasūtījumi attiecīgajā mēnesī bija negatīvi – -1,4% salīdzinājumā ar + 2,5% iepriekšējiem, kas tika pārskatīti augstāk no + 1,5%.
 • Tramps atkal čivina, šoreiz par Ķīnu – Bija zināmas bažas, ka tikšanās vispār nenotiks. Cerams, ka tirdzniecības sarunas atsāksies ceļā uz darījumu. Bet Tramps par šo jautājumu ievietoja diezgan pozitīvu čivināt, tāpēc šeit tas notiek:
 • trump čivināt

Lācīgs EUR / USD

 1. Tendence atkal ir kļuvusi lācīga
 2. Pamati ir dovish
 3. ECB šodien kļuva vēl dovilīgāka
 4. MA spiež cenu uz leju

50 un 20 SMA spiež cenu uz leju

Iepriekšējo divu nedēļu laikā EUR / USD bija diezgan vērojams, jo USD pēdējos mēnešos maigākiem ekonomikas datiem bija vērojams uz leju. Bet lielāka lāču tendence šim pārim atkal atsākās, un eiro pamati turpina pasliktināties, piemēram, ZEW ekonomiskā noskaņojuma lielais kritums, ko šorīt redzējām no Vācijas un Eirozonas. Arī ECB šodien izrādījās vēl nepieklājīgāka, kas nozīmē, ka šogad gaidāms likmes samazinājums, un šis pāris zaudēja aptuveni 60 punktus. Tā ir izvirzījusi nelielu atgriešanos augstāk, kas ir laba iespēja pārdot, jo mainīgie vidējie rādītāji strauji tuvojas.

Noslēgumā

Donalds Tramps šodien sāka dienu agri, sagādājot trāpījumu ECB par dovish pagriešanu, kas noveda eiro un Eiropas akciju tirgus augstāk. Tramps ienīst, ka FED ir bijis likmju stingrināšanas ciklā, tāpēc šodienas tvīti ir vērsti uz FED, kas sanāks rīt, nevis ECB. Tātad, es sagaidu, ka arī FED izklausīsies kaut kā dovish, bet es neesmu pārliecināts par jūlija likmes samazinājumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector