ASV naftas krājumi vāja USD vidē – ātra fundamentāla perspektīva

Trešdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Sākotnēji jēlnaftas cenas pieticīgi pārsniedza 41. vidus līmeni, galvenokārt pēc tam, kad ASV Enerģētikas informācijas administrācija (EIA) ziņoja par masīvu jēlnaftas krājumu samazinājumu. Bet vēlāk nenoteiktība, kas saistīta ar jauno COVID-19 palīdzības paketi, ierobežoja jēlnaftas cenu pieaugumu. Bez tam, otrais koronavīrusa gadījumu vilnis izraisīja zemu naftas pieprasījumu visā pasaulē, kas ietekmēja naftas cenas un mudināja investorus atturēties no spēcīgu pozīciju izvietošanas. Tikmēr plašā ASV dolāra vājums, ko pēdējā ASV monetārās politikas sanāksmē izraisīja ASV federālo rezervju (Fed) lāču tendence, kļuva par galveno faktoru, kas naftas cenas vēl vairāk ierobežoja lejupvērstajā virzienā, sniedzot tam zināmu atbalstu. . Preses laikā WTI jēlnafta tiek tirgota par 41,16 ASV dolāriem un konsolidējas diapazonā no 41,15 līdz 41,39.

 

Neskatoties uz jēlnaftas krājumu milzīgo samazinājumu, investoriem dienā neizdevās izteikt nozīmīgus jēlnaftas piedāvājumus, iespējams, koronavīrusa gadījumu atdzimšanas dēļ. Arī notiekošais karš starp ASV un Ķīnu atstāja negatīvu ietekmi uz naftas cenām, ierobežojot papildu ieguvumus. Jāatzīmē, ka koronavīrusa infekciju pieaugums visā pasaulē izraisīja bažas par negatīvu atsitienu degvielas pieprasījuma ziņā. 

 

Saskaņā ar jaunākajiem datiem visā pasaulē reģistrēto gadījumu skaits gandrīz pārsniedz 17 miljonus, savukārt 4,4 miljoni apstiprinātu gadījumu un vairāk nekā 150 000 nāves gadījumu ir ziņoti tikai no ASV, saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem. Tikmēr Ķīna, Dienvidkoreja un Japāna ir ziņojušas arī par apstiprinātu gadījumu strauju pieaugumu kopš nedēļas sākuma. Japānas mediji ziņoja, ka ceturtdien Tokijā tika reģistrētas 365 jaunas infekcijas. Vīrusa gadījumu skaits ASV nepārtraukti pieaug, katru dienu tiek ziņots vidēji par aptuveni 65 000 jauniem gadījumiem, kas galu galā bremzē ekonomisko aktivitāšu atjaunošanos un sagrauj cerības uz V veida atlabšanu. 

Papildus vīrusu likstām jēlnaftas nespēja iepriecināt pozitīvos krājumu datus varētu būt saistīta arī ar ASV un Ķīnas saasināšanās saasināšanos. Konsulātu biroju Hjūstonā un Čendu slēgšana ir izraisījusi līdz šim visnopietnāko saspīlējuma saasināšanos starp ASV un Ķīnu. Rezultātā abas nācijas tuvāko mēnešu laikā varētu virzīties uz pilnīgu attiecību nojaukšanu, kas varētu kaitēt tirdzniecības līgumam, kas šobrīd pastāv starp abām valstīm. 

 

Turklāt pašreizējā nenoteiktība saistībā ar ASV fiskālo paketi, ko izraisīja atšķirības starp ASV Senāta locekļiem, arī ietekmēja riska noskaņojumu un veicināja jēlnaftas zaudējumus. Saskaņā ar ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu ASV administrācija un demokrāti joprojām bija ļoti norobežojušies nākamajā ASV fiskālās stimulēšanas pasākumu kārtā, un tam arī bija nozīme tirdzniecības noskaņojuma graušanā..

 

USD frontē plaša mēroga ASV dolārs dienā ziņoja par zaudējumiem, samazinoties zem divu gadu zemākajam līmenim, jo ​​Fed solīja apturēt koronavīrusa radītos zaudējumus, nepārtraukti uzturot procentu likmes tuvu nullei. ziņojumi par jaunām infekcijām, kas kavē ekonomiku. Tā rezultātā zemo procentu likmes izdara spiedienu uz ASV dolāru, izraisot tā vājināšanos, un tas ir palīdzējis naftas cenām, padarot melno zeltu daudz pieejamāku visā pasaulē. Citur zaudējumi ASV dolāros varētu būt saistīti arī ar politikas veidotāju strupceļu stimulu paketes 4. posmā. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja uzturēt augstākas naftas cenas, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tikmēr ASV dolāra indekss trešdien samazinājās par 0.52%, saglabājoties aptuveni 93.275 līmenī, kas ir zemākais līmenis vairāk nekā divu gadu laikā.

 

Tirgus dalībnieki uzmanīs kritisko ASV 2. ceturkšņa provizorisko IKP ziņojumu par svaigu jēlnaftas tirdzniecības stimulu. Tirgotāji arī uzmanīs USD cenu dinamiku un koronavīrusa virsrakstus, kuriem varētu būt galvenā loma dienas impulsa ietekmēšanā. Veiksmi! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector