Apvienoto Nāciju Organizācija gatavojas pieņemt Ethereum un Bitcoin

Ziņas varētu būt milzīgs pārsteigums daudziem ārpus blokķēdes un digitālās valūtas kopienām, taču daudz informācijas norāda, ka ANO atrodas līdz šim vissvarīgākā blokķēdes projekta pēdējās fāzēs. Pēc tam, kad ANO veiksmīgi izmantoja ethereum sistēmu Pakistānas rūpiju nosūtīšanai 100 cilvēku grupai, ANO WFP (Pasaules Pārtikas programma) izveido papildu drošību, lai veicinātu viņu nākamo blokķēdes attīstības posmu.

Šī izmēģinājuma pārbaude jāsāk 1. maijā Jordānijā, kad aģentūra nosūtīs nenoteiktu skaitu vietējās valūtas (dinārus) vairāk nekā 10 000 saņēmēju, kuriem nepieciešama humānā palīdzība un papildu pārtika. Projekta mērķis ir līdz 2018. gadam palielināt saņēmēju skaitu līdz vairāk nekā pusmiljonam cilvēku.

Projekts vēlas aizsargāt saņēmēju privātumu, tāpēc precīza piešķirtā naudas summa netiks atklāta. Lai nodrošinātu, ka sistēmai ir nepieciešamā elastība, lai izdzīvotu WFP, potenciāli varētu izņemt no blokķēdes tādas valūtas kā rūpija, bet arī jebkuru citu valsts emitētu valūtu.

ANO nav pirmā lielā organizācija, kas sāk šo procesu ar tādām organizācijām kā Eiropas Savienība jau ar to nodarbojies. Bet, kā norāda WFP finanšu direktors Houmans Hadads, šobrīd šī organizācija maksā tradicionālajās valūtās, jo daudzās vietās, kur viņi dzīvo, netiek pieņemts ne ēteris, ne bitcoin. Bet ANO ir plāns, kas to varētu mainīt tādā mērogā, kāds līdz šim projektam praktiski nav dzirdēts.

Celtniecības klucīši

Veiktais tests tika nosaukts par ēkas blokiem, un tas bija koncepcijas pierādījums, kurā tika izmantota blokķēde, lai pārsūtītu aptuveni 3000 rūpijas un tādu pašu vērtību pārtikā, izmantojot darījumu sēriju, kas autentificēta, izmantojot ethereum testēšanas tīklu. Šis izmēģinājums ilga 40 dienas, un tajā tika izmantota vienreizēja parole, kas tika ģenerēta nejauši.

To pašu paroli palīdzības saņēmēji saņēma, izmantojot savus mobilos tālruņus. Kad viņi to bija ieguvuši, viņi to varēja izmantot, lai iegūtu gan pārtiku, gan līdzekļus no lielveikalu īpašniekiem, kuri šajā līgumā darbojās kā izsniegšanas puse..

Kad tests ir pabeigts, viena mēneša ilgā izmēģinājuma rezultāti tika ievietoti publiskajā ethereum testnet un tur tika saskaņoti ar faktisko līdzekļu summu, kas tika sadalīta. Tādā veidā projekts virzās uz mērķi novērst vajadzību pēc starpnieka, kurš kaut kā varētu uzvilkt vai apkrāpt sistēmu.

Turklāt ANO nenosūta naudu tieši saņēmējiem, bet gan veikaliem, kas izsniedz pārtiku, kas no procesa var izslēgt gan monetāros pakalpojumus, piemēram, bankas, gan pašu saņēmēju. Daži aprēķini norāda uz vairāk nekā 100 000 potenciālajiem labuma guvējiem, kurus varētu apkalpot 400 tirgotāji, kuri strādā viņu reģionā.

Ir arī svarīgi uzsvērt, ka tas samazinās arī administrācijas maksas un nevajadzēs avansēt naudu, jo ANO maksās faktiskos pirkumus

Pārskaitījumi, izmantojot kriptovalūtu

Digitālās valūtas, piemēram, bitcoīns un ēteris, mūsdienās tiek izmantotas dažādiem mērķiem, kas aptver visu no spēles tiešsaistes pokers BTC kredītu saņemšanai šajā kriptovalūtā. Bet tagad, kad ASV tiek izmantots humānās palīdzības jomā, izskatās, ka blokķēdes pamatā esošā tehnoloģija būtu pietiekama, lai organizācija mainītu CBT (skaidras naudas pārskaitījumu) darbību.

Tas nozīmētu, ka tā vietā, lai izmantotu ātri bojājošos resursus, piemēram, zāles un pārtiku, ANO varētu iepludināt naudu tieši vietējā ekonomikā. Tas nozīmē, ka tas varētu nodrošināt riska grupas tādām lietām kā priekšapmaksas kartes, mobilā nauda un taloni, kas tiks iztērēti iekšzemē.

2015. gadā WFP pārskaitīja vairāk nekā 680 miljonus ASV dolāru palīdzības saņēmējiem visā pasaulē, un ANO vēlas palielināt šo skaitli katru gadu. Turklāt, lai gan CBT šķiet daudzsološs, ANO seko līdzi stingrai pārbaudei un meklē visas iespējas, lai uzlabotu tās darbību.

Uzlabošanas potenciāls

ANO amatpersonas uzskata, ka sistēma, kāda tā ir pašreiz, joprojām cieš no vairākiem iespējamiem jautājumiem, tostarp par maksu, ilgu līgumu slēgšanas procesu un saņēmēja privātuma trūkumu, tikai nosaucot visizcilākos. Bet tos visus varētu risināt vienā kustībā, kas ietver darījumu pārvietošanu uz blokķēdes tīklu.

Tāpēc viens un tas pats izmēģinājuma projekts ir tik svarīgs ASV un tās aģentūrai. Tā kā tas turpina darboties nākamajos mēnešos, tas tiks ievietots uz ethereum balstītas blokķēdes privātajā versijā, un galīgais mērķis būs sasniegt 1 miljonu darījumu mēnesī. Hadads uzskata, ka brīdī, kad sistēma sasniegs 2 miljardu dolāru atzīmi, ietaupījumi gadā pārsniegs 20 miljonus dolāru. Tikai šī summa varētu radīt atšķirības milzīgam papildu saņēmēju lokam, kurus varētu ievietot programmā, pateicoties blokķēdes efektivitātei.

Ziedošanas mehānismu attīstība

Hadads parādīja trīs atšķirīgus blokķēdes ieguvumus. Pirmais ir saņēmēju pilnvarošanas process, otrais ietver izmaksu samazināšanu un trešais nodrošina atlaišanas samazināšanu ANO pakalpojumu sistēmā. Kaut arī iepriekšējos šī mērķa mēģinājumus kavēja iekšēji jautājumi, piemēram, starp aģentūru konkurences interese, blokķēdes risinājums varēja pārcelt diskusiju pāri šim punktam.

Pašlaik ANO Sieviešu aģentūra sadarbojas ar Norvēģijas inovāciju, lai ļautu meitenēm un sievietēm vieglāk piekļūt blokķēdes tehnoloģijām. Tā pati programma šobrīd ir darbā ar blockchain konsultantu, lai paplašinātu viņu centienus. Vairāk nekā aģentūras strādā arī ar saviem blokķēdes projektiem vai vismaz pēta tā lietojumprogrammas.

Ja blokķēdes iekļaušanas process būs veiksmīgs, ANO varētu sākt pieņemt bitcoin un ēterus kā donoru maksājuma veidu. Tagad daudzi cilvēki ir izteikuši vēlmi ziedot ēteru vai bitkoīnu ANO, taču šobrīd organizācija to nevar pieņemt. Protams, organizācijas iekšējie finanšu elementi sāka meklēt veidus, kā to panākt, un tagad izskatās, ka blokķēdes izmēģinājuma projekts būs sākums šīm radikālajām pārmaiņām ANO iekšienē.

Avots: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me