Anonīma kriptovalūta, kuru izstrādā Norvēģijas Centrālā banka

2017. gada maija sākums noteikti sniedza digitālo valūtu sabiedrībai izcilas ziņas. Pirmkārt, bitcoīns ir oficiāli labojis savu rekordu, jo viena monēta tika pārdota par vairāk nekā 1400 USD. Tajā pašā laikā ēteris sasniedza cenu virs 80 ASV dolāriem, turpinot iespaidīgu kāpumu par salīdzinoši jaunu digitālo aktīvu. Tā kā tas viss notiek, neviens nevar vainot tik daudz privātpersonu un pat uzņēmumus šajā jomā, kuri ir satraukti par tuvāko nākotni un to, ko tā nes.

Bet, lai gan ziņas no tirgiem bieži ir pozitīvas, tagad valsts mērogā ir notikumi, kas saistīti ar pielāgotu digitālo valūtu. Tie nav nekas jauns, taču šajā gadījumā iespaidīgs ir fakts, ka faktiskā Norvēģijas valsts un tās centrālā banka sāka pētīt veidu, kā izveidot un sākt savu digitālo valūtu.

Klimatā, kurā daudzas attīstītās valstis paradoksālā kārtā vai nu izvairās, vai ignorē digitālo valūtu, izskatās, ka kāds nolēma iet tālāk ar citu plānu. Lielākā daļa šī plāna elementu joprojām tiek kalti ārā, ziņas joprojām rāda, ka ir vietas, kur digitālās valūtas izmantošanas ideja nav tikai kaut kas tāds, kas jāsāk pa ceļam uz nākamo lēmumu pieņēmēju.

Šeit ir galvenie fakti, kas attiecas uz faktu, ka Norvēģijas Centrālā banka ienāk blokķēdes izpētes un attīstības jomā.

Norges digitālā valūta

Norvēģija, Norvēģijas centrālā banka nesen atklāja, ka tā sāk izpētīt savas digitālās valūtas emisijas potenciālu. Paziņojums nāca no Norges Bank viceprezidenta Jona Nikolaiena, kurš uzstājās Norvēģijas Zinātnes un vēstules akadēmijā.

Viņš teica, ka ir skaidra digitālo valūtu augšupeja, kuras mūsdienās plaši izmanto lietām, sākot no bitcoin bingo uz tādām lietām kā vairāku miljonu kapitālieguldījumi, kas veikti tikai kriptovalūtā, ieskaitot ieguldījumus bitcoin. Tāpēc gubernatora vietnieks sacīja, ka ir svarīgi uztvert Norges pētniecības projektu pasaules gaismā, kurā kriptovalūtu izmantošana būs regulāra parādība..

Viņš piebilda, ka šāda veida naudas vērtība ir īpaši interesanta dažiem lietotāju veidiem, tostarp tādiem faktoriem kā vienādranga operētājsistēmas un lietotāju anonimitāte. Šeit izskatās, ka Norgess pievērsās šim jautājumam ar interesantu pragmatiskas domāšanas devu. Tajā pašā paziņojumā Nicolaisen teica, ka jau ir privāti blokķēdes, tostarp bitcoīns, kas jau ir tirgū un nodrošina šīs funkcijas.

Tās, pēc viņa teiktā, var turpināt darboties arī banku sistēmas pilnīgas neveiksmes gadījumā. Nepieciešams tikai interneta savienojums, un viņi var turpināt darboties nemainīgi, tāpat kā sistēmas, kas to plaši izmanto, piemēram, eSports un daudzi citi tikai tiešsaistes pasākumi.

Iespējamās digitālās valūtas funkcijas

Pateicoties visām šīm pašreizējā digitālās valūtas domēna realitātēm, Norges banka nolēma mēģināt atdarināt dažus no tiem savam projektam. Tāpēc tagad tiek apsvērta digitālās valūtas izveide, kuru klienti var turēt kontā bankā, novēršot nepieciešamību pēc papildu ārējā digitālā maka..

Vēl viena iespēja ietver Norges bankas izveidošanu lietotnei, kas ļautu anonīmus maksājumus, kas ir līdzīgāki skaidrai naudai nekā tradicionālie darījumi. Izskatās arī, ka banka ir gatava izpētīt vēl drosmīgākas iespējas pētījuma ietvaros un atrast modeli, kas piemērots gan viņu attīstības pamatprincipiem, gan klientu vajadzībām..

Pagaidām abas iespējas šķiet derīgs ceļš tālākai izpētei un potenciālajiem izmēģinājuma projektiem. Pēc apstiprināšanas Norges bankai neradīsies lielas grūtības novirzīt ideju līdz aktīvam produktam, kas pieejams ar tās zīmolu. Tas būtu taisnība vismaz vietējā tirgū.

Vēl viena Centrālās bankas iniciatīva

Ikvienam, kas aptver digitālo valūtu un jo īpaši blokķēdes domēnu, nav ideju par to, ka centrālā banka eksperimentē ar šo FinTech formu. Šobrīd vairākas lielas centrālās bankas strādā pie līdzīgām iniciatīvām, tostarp Ķīnas Centrālā banka, kas vienlaikus cenšas ierobežot vietējās bitcoin apmaiņas. Bet Norvēģijas pārstāvis joprojām paziņoja, ka viņu centieni ir izšķiroši finanšu ekosistēmas nākotnes stāvoklim.


Viņš teica, ka daudziem patērētājiem elektroniskā nauda varētu būt lieliska alternatīva, ja viņi nevēlas noguldīt naudu skaidras naudas veidā tradicionālajā bankā, jo process šodien darbojas. Šī vienādojuma otrajā pusē bankām ir iespēja piesaistīt klientus, izmantojot viņu piedāvātās procentu likmes.

Tomēr Norges bankā pastāv uzskats, ka banku spēju gūt peļņu un izsniegt kredītus varētu būtiski ietekmēt, kad jaunie elektroniskās naudas veidi tiks plaši izmantoti. Šajā vienkāršajā idejā var apgalvot visu šīs centrālās bankas fona motivāciju: mainīties vai saskarties ar iespējamām problēmām globālo pārmaiņu dēļ, kas notiek neatkarīgi no tā,.

Norvēģijas ekosistēma

Bez centrālās bankas viedās pozīcijas visai Norvēģijas valstij ir virkne priekšrocību, kas atvieglotu jebkuru nacionālo digitālo valūtu. Pirmkārt, valstī ir maz iedzīvotāju, taču to atbalsta ārkārtīgi turīgais valsts aparāts un stabila sociāldemokrātiskā programma. Tas nodrošinātu pamatu vienlīdzīgai piekļuvei digitālajai valūtai neatkarīgi no tās formas.

Tad valsts neatrodas ES, kas ļauj tai apiet visas problēmas, ar kurām dalībvalstis var saskarties, kad šāda veida iniciatīvas parādās citur. Turklāt valstī ir attīstīta un daudzveidīga ekonomikas sistēma, tāpēc šāda veida FinTech pakalpojumus iedzīvotāji varētu viegli pieņemt, jo īpaši tie, kas dzīvo attālos reģionos, kur jebkura veida pārvietošanās prasa daudz pūļu..

Šeit milzīga priekšrocība varētu būt papildu tikai tiešsaistē pieejamo līdzekļu pārvaldība personīgo finanšu jomā vai pat tādu, kas pieder maziem uzņēmumiem. Tā kā tas viss norisinās Norges Bank, nav pamata šaubīties, ka pašreizējie pētījumi varētu viegli kļūt par vienu no pirmajiem nacionālajiem digitālajiem finanšu aktīviem pasaulē.

Avots: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector