Token2049 – intervija ar Bletchley parka investīciju galveno vadītāju Lūisu Fellasu

Lūiss Fellass ir bijušais Hārvardas universitātes 35,7 miljardu dolāru fonda portfeļa pārvaldnieks. Tagad viņš ir Bletchley Park Asset Management galvenais investīciju direktors, un viņš dalās ar savu kriptovalūtas ieguldījumu ceļojumu, kā arī ar savu unikālo pašreizējā kriptogrāfijas tirgus viedokli.

Timotijs Tam: Luiss, liels paldies par veltīto laiku un laipni lūdzam Token 2049. Es domāju, ka pirms mēs iedziļināmies pašā fondā un jūsu fonā, vai vēlaties pateikt mums kādu jautru faktu par sevi, ko nezina jūsu investori vai cilvēki, jo jūs acīmredzot esat labi pazīstams.

Luiss Fellass: Protams. Nu, visjautrākais, ko es daru, varbūt ir mazliet jocīgs, bet es vācu ledusskapja magnētus.

Timotijs Tam: Ledusskapja magnēti?

Luiss Fellass: Tātad, katru reizi, kad es ceļoju pa pasauli, es to pērku šajos briesmīgajos dāvanu veikalos, kurus jūs redzat iekšā. Šis ledusskapis tagad ir sakrauts no visām vietām visā pasaulē.

Timotijs Tam: Labi. Labi. Mēs pārliecināsimies, ka pirms došanās prom no pasākuma jums būs pieejams ledusskapja magnēts.

Luiss Fellass: Lūdzu, dariet.

Timotijs Tam: Tik forši. Tātad, vai vēlaties mazliet parunāt par savu izcelsmi?

Luiss Fellass: Protams.

Timotijs Tam: Es zinu, ka jūs esat profesionāls ieguldījumu pārvaldnieks, es domāju, ka kapitāla telpā, un tad kas jūs piesaistīja ieguldījumiem kriptogrāfijā?

Luiss Fellass: Jā. Tas ir diezgan interesants loks. Es sāku darbu tradicionālākajā nozīmē, 2000. gadā strādājot JP Morgan. No turienes tā ir pāreja uz pirkšanas pusi, strādājot Āzijā, galvenokārt vairākos riska ieguldījumu fondos, Deephaven, Segantii. Neilgi pēc tam es veicu cita veida pārvietošanos, strādājot ar Harvardas Universitātes fondu. Tā joprojām ir pirkšanas puse, taču uzmanība tur bija nedaudz atšķirīga, un tā bija arī ļoti intelektuāli atalgojoša pieredze šādā prestižā universitātē. Un tas bija patiešām tur, ko mēs sākām redzēt, vai es sāku redzēt, ka visa ICO parādība tikai sāk pacelties.

Luiss Fellass: Un tā, kaut kā organiski notika tas, ka, kad Hārvarda nolēma slēgt iekšējās pārvaldības platformu, ICO patiešām pacēlās, un tas mani patiešām piespieda domāt par to, kas notiek blokķēdē, kas līdz tam laikam bija viss mans prāts par Bitcoin, un es patiešām jutos kā nokavējis šo soli. Es turpināju skatīties uz topošajiem grafikiem, kā to dara jebkurš tirgotājs, sperot sevi un domājot: “Kāpēc es to nepirku?”

Timotijs Tam: Vajadzēja pirkt iepriekš.

Luiss Fellass: Kāpēc es to nepirku? Un tāpēc mans biznesa partneris un līdzdibinātājs Ronijs Patels mani izaicināja, lai es patiešām atgrieztos un novērtētu notiekošo, un man nevarēja šķist, ka tas, ko mēs teicām, ir blokķēdes koncepcijas pierādījums, kas bija šajā metodikā. Un tad mēs redzējām nākamās paaudzes žetonus. Cilvēki izmantoja šo tehnoloģiju daudz radošākos veidos, pārsniedzot veikala vērtību, izmantojot viedo līgumu, un mēs redzējām monētas konkrētai tēmai, kas sniedz reālu lietderību, un tas man patiešām bija ļoti aizraujoši, jo tas tiešām bija jauna aktīvu klauzulas sākums. Un bieži vien mēs neredzam jaunu aktīvu klauzulu. Pēdējā aktīvu klauzula, kas attīstījās finanšu jomā, faktiski bija CDS, tā bija 2000. gadu sākumā, un mēs to redzējām-


Timotijs Tam: Un ko nozīmē CDS? Vai tas ir kredīts-

Luiss Fellass: Kredītsaistību neizpildes mijmaiņas darījums.

Timotijs Tam: Noklusējuma mijmaiņas darījumi.

Luiss Fellass: Un tātad, kredītsaistību neizpildes mijmaiņas līgums tajā laikā bija diezgan unikāls produkts, bet tad, pēkšņi, kad tas kļuva standartizēts un līgumi bija regulārāki, atklātā interese par to eksplodēja un, acīmredzot, līdz vietai notika eksplozija. kur CDS produktos to pārdeva kā CDO …

Timotijs Tam: Jā. Tas ir kā mājokļu krīze.

Luiss Fellass: Tieši tā. Tātad, tas ieguva mazliet sliktu reputāciju dažiem sarežģītākiem atvasinātiem produktiem. Bet tas ir ļoti reti, ka mēs redzam jaunu aktīvu pāri sienai, un tāpēc, kad es paskatījos uz kriptovalūtām un pārvarēju sākotnējo bitkoina koncentrāciju, es biju ļoti satraukti mēģināt pārvietoties uz riska ieguldījumu fonda vietu kriptovalūtās..

Timotijs Tam: Ļoti aizraujoša. Tātad, dodoties no Hārvardas, veidojot savu fondu, faktiski iegādājieties aktīvu pārvaldību. Vai varat pastāstīt mūsu auditorijai pārskatu par fonda darbību un, es domāju, kāda ir fonda stratēģija un kurā jūs ieguldāt?

Luiss Fellass: Protams. Jā. Tātad mums ir trīs fonda pīlāri. Mēs skatāmies uz ICO, kas faktiski veido mazāko mūsu fonda daļu. Iemesls ir tas, ka, iespējams, vislielākais risks ir ICO sastāvdaļai. Turklāt vislikvidākais, un tāpēc mums ir jāierobežo šī riska pakāpe un jāpielāgo tā paša fonda profilam.

Luiss Fellass: Tātad pārējie divi reāli dominējošie pīlāri ir arbitrāžas tirdzniecība, lai izmantotu tirgus neefektivitātes priekšrocības; un pēc tam arī tirgus vai fundamentālo ieguldījumu laikā, ja vēlaties.

Timotijs Tam: Tātad, vai jūs varat dalīties ar mums, Luiss, kad jūs iepriekš minējāt uz šiem trim pīlāriem, kā jūs varat noteikt plaisas starp katru no pīlāriem? Vai tas ir fiksēts sadalījums, vai tas pārvietojas, un vai jūs varat mums sniegt priekšstatu par diapazoniem?

Luiss Fellass: Jā. Tāpēc parasti ICO ir vienīgais ar fiksētu svērumu. Mēs cenšamies ierobežot šo pakļautību ne vairāk kā 10 procentiem no uzskaites vērtības. Parasti tas ir daudz zemāks nekā tāpēc, ka ir projekti, mums no tiem ir jāiegūst peļņa, mēs vienkārši neieguldām. Mūsu ICO analīzes slieksnis ir neticami augsts, un tāpēc ir ļoti maz projektu, kas atbilst mūsu kritērijiem.

Luiss Fellass: Pārējie divi, arbitrāža un tirgus laiks, tas ir ļoti dinamisks sadalījums. Tātad, kad mēs redzam, ka arbitrāžas starpība ir ļoti plaša, mums būs tendence piešķirt vairāk kapitāla; tā kā tirgus laiks ir ārkārtīgi svārstīga aktīvu klauzula. Tātad, mums ir ļoti disciplinēta sistēma, izmantojot apstāšanās zaudēšanas metodoloģiju, un pēc tam mums ir faktoru vadīts modelis mūsu ieejas un izejas punktu laika noteikšanai. Sarežģītais komponents patiešām ir fakts, ka mēs izmantojam savu tirgus laika beta iedarbību kā savu arbitrāžas uzskaiti; ko dažiem cilvēkiem ir mazliet grūti saprast, un tomēr, ja mēs izejam no visām pozīcijām, tad mums ir ļoti maz inventāra, lai palaistu arbitrāžu..

Luiss Fellass: Tātad starp abiem ir noteikta mijiedarbība, un tāpēc tas ir ļoti dinamisks modelis.

Timotijs Tam: Labi. Varbūt, vai jūs varat auditorijai paskaidrot, ko jūs domājat ar krājumu, es domāju, ka daudzi no šiem finanšu nosacījumiem dažiem jaunākiem tirgotājiem un jauniem tirgus investoriem, iespējams, to nezina. Tātad, kāds ir krājuma jēdziens un kā tad tas patiesībā ir saistīts ar arbitrāžas tirdzniecību?

Luiss Fellass: Protams. Tātad, lai atkāptos no vārda “inventarizācija”, ja iedomājaties, piemēram, Ethereum, Ethereum, lai šķīrējtiesu Ethereum, jums vispirms ir jāpieder nedaudz Ethereum. Tātad to es klasificētu kā krājumu. Ja mēs ieņemam Ether amatu un redzam arbitrāžas iespēju, mēs varam turpināt ieņemt šo pozīciju, bet portfelī es turpinu šķērsot šo pozīciju un saglabāt pozīciju.

Timotijs Tam: Tam ir jēga. Tātad, jums jau ir periods. Es domāju, ka nāk daudz jaunu ICO un platformu, kur viņi runā par monētu aizdevumiem. Vai esat apskatījis krājumu vai monētu aizņemšanos no dažām no šīm platformām un pēc tam samaksājis viņiem kāda veida maksu par to nodrošināšanu vai arbitrāžu un vairāk? Vai tas ir kaut kas, ko jūs pašlaik darāt, vai…?

Luiss Fellass: Tas ir kaut kas, ko mēs šobrīd darām, un tas paplašināsies. Es domāju, ka tas, ko mēs redzam kriptovalūtās, ir ļoti ātri nobriestoša apmaiņas programma. Biržas sāks piedāvāt vairāk kreditēšanas pakalpojumu, atspoguļojot to, ko mēs redzam tradicionālajos IPT un fiksētajos ienākumos, kas, manuprāt, investoriem patiešām ir ļoti pozitīva lieta. Skat, tas ļauj viņiem ieņemt īsas pozīcijas, kas nozīmē, ka tas var radīt vairāk aizsardzības portfeļu, lielāku līdzsvaru.

Timotijs Tam: Un izlīdziniet svārstības.

Luiss Fellass: Tieši tā.

Timotijs Tam: Tātad, Luiss, bieži uzdotais jautājums, kas mums tiek uzdots daudz laika, jūs zināt ar tur esošajiem ieguldījumu fondiem, cilvēki dod naudu šiem ieguldījumu fondiem, kā šie fondi domā par drošību, un tad es arī domāju, ka viņu droša glabāšana tie monētu aktīvi? Es domāju, kāds ir jūsu viedoklis par to, kā nozare to risina, un kā jūs individuāli rīkojaties arī savā fondā?

Luiss Fellass: Jā, tā. Es domāju, ka mēs nošķiram drošību un drošību.

Timotijs Tam: Protams.

Luiss Fellass: Tātad drošība sākas ar to, ka vīrietis iet pie biroja durvīm, un tāpēc jūs aizslēdzat telpas un sākat staigāt līdz galam ik dienas solī, sākot no pieteikšanās mašīnā līdz divfaktoru identifikācijai un beidzot ar pieteikšanos birojos. Jums jāaplūko visi drošības ķēdes aspekti, lai to darbotos vai veiktu tirdzniecību, līdz mēs izslēdzam gaismu.

Luiss Fellass: Tātad, mums ir liela uzmanība tam pievērsta, liela daļa informācijas ir īpašumtiesības, un vienkārši mudiniet cilvēkus novērtēt ķēdi no dienas sākuma līdz beigām. Kādus pasākumus viņi var uzlabot.

Luiss Fellass: Attiecībā uz aizbildnību tas ir ļoti izaicinošs gabals. Tas ir visizplatītākais jautājums, ko uzdod mani investori – kā jūs glabājat aktīvus. Uz to nav viegli atbildēt, jo aparatūra, kas acīmredzami nodrošina vislabāko drošību, ja varat izmantot dziļu, aukstu uzglabāšanas risinājumu. Kad jūs pārvietojaties institucionālā telpā, ieguldītāji vēlas uzzināt, ka tie ir aktīvi, kas tiek turēti paša fonda vārdā, nekad nav viņu vārdā. Ļoti grūti izdarīt ar aparatūru, kas tiek glabāta citā vietā. Tāpēc mums ir jālīdzsvaro, cik lielu saldētavu mēs veicam iekšpusē, salīdzinot ar trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Gemini, Bitcoin un Ethereum uzglabāšanai aukstumā.

Luiss Fellass: Otra pieeja, kas jāizmanto pēc tam, kad mēs esam optimizējuši glabāšanai glabāto, ir jūsu valūtas maiņas riska diversifikācija.

Luiss Fellass: Un tāpēc ir daži apmainītāji, kuriem ir vislabākā likviditāte, vislabākā žetonu izvēle, tomēr patiešām nevēlaties, lai visas jūsu olas būtu vienā grozā. Tāpēc mēs izmantojam ļoti veco pieeju, lai pārliecinātos, ka mums pieder noteikta fiksēta aktīvu procentuālā daļa, daudzi netiek apmainīti vienā reizē. Tādā veidā, ja notiek valūtas maiņas pārkāpums, mēs zinām, kādi būtu mūsu zaudējumi šajā vienā apmaiņā.

Luiss Fellass: Tā nav labākā pieeja, un jūs zināt, ka mēs vēlētos saņemt papildu pārbaudi mūsu biržās, tāpēc biržas izvēle ir absolūti svarīga, ja jūs nevēlaties veikt aktīvu apmaiņu. Tātad, tā ir pienācīgas rūpības un pēc tam arī vecmodīgas dažādošanas kombinācija, izmantojot aizbildnības nolūkos neatkarīgu trešo personu, piemēram, Dvīņus..

Timotijs Tam: Sapratu. Tātad izklausās, ka jūs glabājat noteiktu daudzumu saldētavas, un pēc tam izmantojat kādu ļoti tradicionālu riska pārvaldību, kur jūs izvēlaties tikai labas apmaiņas un pēc tam arī dažādojat. Tātad jums nav patīk, visi jūsu Bitcoin vienā apmaiņā.

Luiss Fellass: Pilnīgi. Starp vēlmi ātri tirgoties vienmēr notiek kompromiss. Tas ir ļoti nestabils tirgus, taču arī jūs patiešām vēlaties, lai tam būtu šī drošība. Tātad, ja jūs sev iestatītu personīgo limitu, vai tas ir 25 procenti vai pieci procenti, vismaz jūs zināt savu risku – cik daudz naudas es varu zaudēt, ja tiek izpildīta šī apmaiņa.

Timotijs Tam: Un tad Lūiss, būdams profesionāls fondu pārvaldnieks kriptovalūtas telpā, acīmredzot tirgi ir ļoti nestabili, salīdzinot ar tradicionālajiem aktīviem. Nesen mēs esam redzējuši milzīgu labojumu. Es domāju, kādas ir jūsu domas un vispārējie uzskati par pašreizējo tirgus vidi, un tad es varu pajautāt, kādas ir jūsu prognozes arī par šo gadu arī atlikušajā 2018. gada daļā?

Luiss Fellass: LABI. Apskatīsim, ka pašreizējo tirgus vājumu patiešām veicina daži finanšu uzlaušanas gadījumi, SEC lēmumi par apmaiņu ASV, mums ir skarti daudzi negatīvi viedokļi, lai tirgus pazeminātos. Tajā pašā laikā pozitīvs katalizators jaunu investoru uzmundrināšanai būtu tradicionālais vai jaunāko mediju formātu veids. Tātad Twitter, Facebook, Google un diemžēl visas trīs platformas, kas nesen aizliedza kriptonauda.

Luiss Fellass: Tātad tas nedod tādu pašu summu jaunas naudas. Un tas, ko mēs patiešām vēlamies redzēt tagad, ir faktiskie katalizatori, kas nāk no pašas ekosistēmas. Tātad mums ir jāredz, ka projekts sāk darboties neatkarīgi no tā, vai tie ir mērogošanas risinājumi vai reālie lietderības marķieri, kas darbojas un piegādā dzīvotspējīgu produktu, ko cilvēki var sākt izmantot.

Luiss Fellass: Apskatīšu 2019. gadu, sāksim prognozēt, kā tirgi tirgosies. Man acīmredzamākā tendence ir tā, ka regulējums palielināsies, un es uzskatu, ka cilvēki sāks redzēt regulējumu aptuveni sākumam tuvu pašu kapitāla veida regulējumam. Un tas izspiedīs dažus sliktos SIO dalībniekus, kas, manuprāt, būs ļoti noderīgi. Bet tajā pašā laikā tas radīs pretvēju visā tirgū. Un tāpēc es domāju, ka, ja es būtu ieguldītājs un es mēģinātu noteikt laiku šim tirgum, un tāpēc mēs ļoti labi apzināmies šo regulatīvo darbību, tāpēc viņiem ir jāpavada laika sasniegumi tehnoloģiju jomā salīdzinājumā ar regulējuma sasniegumiem šajā telpā.

Timotijs Tam: Es domāju, ka no tā, ko jūs sakāt, šķiet, ka, tiklīdz mēs redzam stabilizāciju normatīvajā vidē, un jūs redzat, ka daži projekti ir piepildījušies, tad, cerams, mēs redzam paaugstinājumu tirdzniecības gadā.

Luiss Fellass: Es tā domāju, es tā domāju.

Timotijs Tam: Labi, lai jūs varētu mums norādīt precīzu datumu, pareizi?

Timotijs Tam: 2018. gada 11. oktobris.

Timotijs Tam: varbūt, nē nē. [smieties]

Timotijs Tam: Lūiss, vai jūs varat mazliet parunāt par naudas ieguldījumu jūsu fondā un par to, kā jūs skatāties uz šo riska darījumu un kā tas mainās?

Luiss Fellass: Protams. Runājot ar investoriem, tā mums patiešām ir diezgan sarežģīta tēma, jo katram ieguldītājam ir atšķirīga izpratne par to, kas fondam būtu jāsasniedz vai kas būtu jāpanāk ieguldījumam, un galu galā galvenais vienmēr ir kapitāla saglabāšana. Tātad vairāki investori tikai gribētu visu 1 beta pakāpi, t.i., visu laiku pilnībā ieguldītus, citi investori vēlētos, lai mēs sniegtu absolūtu atdevi neatkarīgi no tā, vai mēs samazinām kredītus. Līdz ar to vienmēr notiek neliela žonglēšana, lai līdzsvarotu to, taču galu galā veids, kā mēs izvēlamies pārvaldīt lietas, būtībā ir disciplinēts riska regulējums. Mēs izmantojam beigu pieturas zaudējumus, lai pārvaldītu savas pozīcijas. Tāpēc, ņemot vērā ļoti savstarpēji saistītu aktīvu klauzulu, kurā visas monētas mēdz pārvietoties sinhronizēti, noteiktos periodos mums ir reizes, kad mēs dabiski nolaižam krājumus, un tā ir tikai disciplinēta tirdzniecība.

Luiss Fellass: Un, cerams, ka šajos periodos mēs esam pieņēmuši augšupeju, tad mēs tiekam apstādināti uz tirdzniecības pamata un pēc tam dodamies augstākā turējumā ar skaidru naudu, un pēc tam mēs cenšamies novērtēt, vai tirgū ir labāka ienākšana . Un tāpēc mūsu naudas turēšana var atšķirties diezgan dramatiski. Piemēram, decembra sākumā mēs gandrīz pilnībā investējām. Līdz decembra beigām mums bija ieguldīti tikai 30 procenti.

Timotijs Tam: Labi, interesanti.

Luiss Fellass: Tagad visu janvāri un februāri mūs nostādīja ļoti aizsardzības pozīcijās, kur mēs redzējām lielāku nepastāvību.

Timotijs Tam: Nu, iespējams, tas ir nedaudz sāpīgi janvārī, bet šobrīd jūs izskatāties kā ģēnijs, skaidri pareizi?

Luiss Fellass: Es nezinu. Nerunāsim paši. Marts būs izaicinošs mēnesis.

Timotijs Tam: Protams, pārliecināts. Vai jūs varat mazliet parunāt par tendencēm, kuras redzat nozarē attiecībā uz ieguldījumu fondiem, kā arī tikai par institucionālajiem spēlētājiem, kuri vēlas ieguldīt kosmosā, un kur jūs to redzat šogad?

Luiss Fellass: Drošības fondu paplašināšanās, pārvaldnieki telpā turpināsies. 2017. gada sākumā mums šajā vietā bija 37 riska ieguldījumu fondi. Sešus mēnešus vēlāk mēs sasniedzām apmēram 100. Pašlaik ir 226 fondi. Es ceru redzēt, ka tas turpinās pieaugt, taču kopumā šo pārvaldnieku AUM (pārvaldāmie aktīvi) ir diezgan zems, Arī šķērslis iekļūšanai, kad aktīvu klase ir lielā mērā neregulēta, arī ir ļoti zema. Atgriezīsimies pie iepriekšējā punkta par tendencēm un regulējumu. Es domāju, ka regula nāks klajā, un tā, iespējams, palēnināsies un liks dažiem spēlētājiem iziet. Tātad, mēs varam redzēt jaunu vadītāju līmeņa paaugstināšanos, es ceru, ka, palielinoties regulējumam, tas faktiski virzīsies citā virzienā.

Timotijs Tam: Liels paldies par veltīto laiku, Luiss. Es to ļoti, ļoti novērtēju.

Luiss Fellass: Tas ir absolūts prieks, paldies, ka mani esi.

Timotijs Tam: Paldies.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector