Intervija: Indijas lielākie kriptogrāfijas vadītāji runā par 10 gadu cietuma rēķina projektu

“Nekrītiet panikā!” Lielākās daļas Indijas galveno kripto vadītāju ieteikumi kripto mīļotājiem un entuziastiem. Acīmredzot 10 gadu ieslodzījuma vietas rēķina projekts izrādījās panikas gājiens Indijas kriptogrāfijas entuziastiem, kuri jau sen gaidīja, lai uzzinātu par Indijas valdības amatpersonu noteikumiem, kas piemēroti kriptogrāfijai..

Patiesībā lielākā daļa indiešu uzskata, ka pēdējam 10 gadu cietuma rēķina projektam ziņots BloombergQuint ir vai nu puse patiesības, vai klikšķu ēsma. Aplūkojot notiekošās debates, Coingape redaktori individuāli sazinājās ar Indijas augstākajiem kriptogrāfijas vadītājiem, tostarp:

Lai uzzinātu viņu viedokli par trim galvenajiem rēķina pārskata aspektiem.

 • Cik patiess ir Blumberga ziņojums? Kāds ir jūsu viedoklis par ieslodzījuma vietu un digitālās rūpijas ieviešanu?
 • Kāda ir jūsu nostāja attiecībā uz ziņojuma projekta apstiprināšanu (ja Bloomberg ziņas ir likumīgas)? Vai tas tiks izturēts vai tiks pamanīts tāpat kā Triple Talaq?
 • Kripto vadītāji (Pompliano, Berijs Silberts, CZ un citi) domā, ka, ja Bils tiks izturēts, tas faktiski veicinās adopciju. Kāda ir jūsu iespējamā ietekme, ja Bils tiek izturēts garām?

Indijas kriptogrāfijas biržas WazirX izpilddirektora Nischal Shetty ieskats

Coingape Nišals ŠetiCoingape Nišals Šeti

Coingape – cik patiess ir Blumberga ziņojums? Kāds ir jūsu viedoklis par ieslodzījuma vietu un digitālās rūpijas ieviešanu?

Nišals Šeti – Nav iespējams pārbaudīt šo stāstu. Bet godprātīgi es ceru, ka Bloomberg nav organizācija, kas drukātu ziņas bez ticama avota.

Tāpēc, pieņemot, ka viņi patiešām ir nonākuši pie kriptogrāfijas rēķina projekta, mums jāzina dažas lietas.

 1. Tas ir tikai Subhash Garg komitejas ieteikuma projekts. Tikai laiks rādīs, vai Indijas valdība to akceptē vai nē.
 2. Pastāv iespēja, ka rakstā, iespējams, tiek citēts cietumsods un pilnīgs aizliegums, neizprotot visu projektu. Tā kā Bloomberg autora kopīgotajā ekrānuzņēmuma projektā ir runāts par noteiktu projekta 8. sadaļu, kurā norādīts, kuras darbības būtu uzskatāmas par nelikumīgām. Autors nav dalījies ar 8. sadaļu, un tāpēc nav iespējams pateikt, vai šis aizlieguma un cietuma termiņš domāts plašākai sabiedrībai vai tiem, kas nodarbojas ar naudas atmazgāšanu un terorismu, izmantojot kriptogrāfiju..

Ja ieslodzījuma termiņš ir paredzēts plašai sabiedrībai, tas ir ļoti nožēlojams viedoklis. Tas tieši vērsts pret miljoniem tūkstošgadīgu Indijas iedzīvotāju. Ja tā ir taisnība, tad šis likumprojekts apdraudēs valdības stāvokli tūkstošgadu acīs. Viņi to uzskatīs par savas finansiālās brīvības, interneta brīvības, kā arī jauninājumu brīvības pārkāpumu.

Ciktāl tas attiecas uz digitālo rūpiju, ja likumprojektā tas tiešām tika apspriests, tad atkal tas vienkārši parāda blokķēdes un kriptogrāfijas izpratnes trūkumu. Jebkura persona ar pietiekamu tehnisko izpratni jums pateiks, ka valdībai nav nepieciešama blokķēde, lai palaistu savu valūtu. Mums jau ir digitālā nauda INR, un cilvēki to jau izmanto. Kriptogrāfija darbojas tur, kur nav centrālās varas, un valdībām nav nepieciešams spēcīgi izveidot savu kripto žetonu, ja vien nav pilnīgi jauna lietošanas gadījuma, par kuru viņi domā.

Coingape – kāda ir jūsu nostāja attiecībā uz ziņojuma projekta apstiprināšanu (ja Bloomberg ziņas ir likumīgas)? Vai tas tiks izturēts vai tiks pamanīts tāpat kā Triple Talaq?

Nišals Šeti – Es ticu mūsu premjerministra Narendra Modi kungam. Viņš ir lietpratējs tehnikā un vienmēr ir bijis Indijas ekonomiskās izaugsmes atbalstītājs. Kripto ir radījis darba vietas un bagātības radīšanas iespējas indiešiem, un mūsu premjerministrs neļaus Indijai palaist garām šo iespēju.

Turklāt Crypto aizliegšana novedīs pie smadzeņu aizplūšanas. Indijas tehnoloģiju sektors nekad nesaņems ar kriptogrāfiju saistītu darbu vai ar kriptogrāfiju saistītus ieguldījumus. Tas Indijai novedīs pie miljardiem dolāru zaudēto ieņēmumu.

Es uzskatu, ka tik skarbu, drakonisku likumprojektu Indija nepieņems.

Tas ir ļoti vienkārši, ja mūsu ministri vienkārši jautā: “Kura cita valsts ir pieņēmusi šādu likumu?” Atbilde būs “Nav”. Ja Indijas ievēlētie ministri pieņem apzinātu pieeju šādam likumprojektam, viņi visi būs pret to.

Coingape – Kripto vadītāji (Pompliano, Berijs Silberts, CZ un citi) domā, ka, ja Bils tiks izturēts, tas faktiski veicinās adopciju. Kāda ir jūsu iespējamā ietekme, ja Bils tiek izturēts garām?

Nischal Shetty –

 1. Tiks zaudēti tūkstošiem pašreizējo kriptogrāfijas darbu
 2. Tiks zaudētas miljoniem potenciālo darba iespēju
 3. Tiks zaudēti miljardiem dolāru investīcijas
 4. Prāta nosūkšana
 5. Tas radīs nulles domēna zināšanas par kriptogrāfiju Indijā
 6. Indija kļūst par pirmo lielo valsti, kas ieviesusi šādu aizliegumu
 7. Indija to nekad nevarēs ieviest, jo nav tehnoloģiju, kas aizliegtu kriptogrāfiju
 8. Kriptogrāfijas melnais tirgus parādīsies Indijā

Dīvainā kārtā, ja aizlieguma iemesls ir apturēt naudas atmazgāšanu, pārsteidzoši ir tas, ka aizliegums neietekmē naudas atmazgātājus. Viņi joprojām varēs turpināt naudas atmazgāšanu, jo, kā jau teicu iepriekš, nav tehnoloģijas, kas varētu aizliegt kriptogrāfiju.

Šāds aizliegums negatīvi ietekmē tikai parasto Indijas pilsoni.

Ieskats no slavenā Indijas Blockchain jurista Varuna Sethi

Varuns SethiCoingape Varuns Sethi

Coingape – cik patiess ir Blumberga ziņojums? Kāds ir jūsu viedoklis par ieslodzījuma vietu un digitālās rūpijas ieviešanu?

Varuns Sethi – Kaut arī Bloomberg Quint ziņojumi ir pretrunā ar atbildēm uz rezerves bankā iesniegtajiem pieteikumiem par Tiesībām uz informāciju, kurās teikts, ka RBI nav zināšanu par likumprojektu par kriptogrāfijas aizliegšanu Indijā, tomēr pierakstītie pierādījumi mums liek domāt, ka starpministriju komunikācija noteikti tiek veikta, un troksnis ap to nav nepamatots. Lai gan par šādu ierosināto likumprojektu oficiāli nekas publiski nav pieejams, es vēlētos paturēt savas domas līdz oficiāla paziņojuma saņemšanai.

Šķiet, ka mūsu viedoklis par ieslodzījuma laiku līdz 10 gadiem kā daļa no ierosinātā likumprojekta ir atteikšanās no līdzīgiem noteikumiem, kas ir spēkā Indijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likumā, drīzāk šķiet, ka arī 3x sods par kriptogrāfijas ieguvumiem jābūt līdzīgam Indijas pašreizējā ienākuma nodokļa likuma 271. panta c) apakšpunkta noteikumiem.

Mēs uzskatām, ka šādi noteikumi pašlaik ir tikai priekšlikumi un var būt vai nevar būt daļa no galīgajiem likumprojektiem, kurus ierosina iesniegt Parlamentā kā daļu no standarta procedūras.

Jautājumu, kas attiecas uz oficiālās digitālās rūpijas izsniegšanu, mēs īpaši uzdevām tiesībās uz informāciju RBI, tomēr viņi ir nosūtījuši atbildi Ekonomikas departamentam, ja vien viņi šādu atbildi nesniedz, mēs vēl nevaram komentēt kāds ir šāda termina jēdziens

Coingape – kāda ir jūsu nostāja attiecībā uz ziņojuma projekta apstiprināšanu (ja Bloomberg ziņas ir likumīgas)? Vai tas tiks izturēts vai tiks pamanīts tāpat kā Triple Talaq?

Varuns Sethi -Rēķina ceļš uz aktu ir diezgan garš un sarežģīts. līdz ar to, vai ierosinātā likumprojekta pašreizējās klauzulas kļūs par daļu no galīgā akta, vēl nav redzams. Mēs esam redzējuši, ka daudzi likumprojekti ir kavējušies un kuriem ir beidzies derīguma termiņš, pirms mēs redzam gaismu, ka esam aktu. Tas pilnībā ir atkarīgs no valdības steidzamības ķerties pie šādiem jautājumiem.

Coingape – Kripto vadītāji (Pompliano, Berijs Silberts, CZ un citi) domā, ka, ja Bils tiks izturēts, tas faktiski veicinās adopciju. Kāda ir jūsu iespējamā ietekme, ja Bils tiek izturēts garām?

Varuns Sethi – Mēs arī tā jūtamies. Regulētāka vide nozīmē, ka individuālie ieguldītāji ir vairāk aizsargāti nekā pašreizējais stāvoklis, lai gan, ja vien visi likumprojektu punkti nav oficiāli publiski pieejami, ir grūti komentēt, vai pastāv regulētu vienību noteikumi un soda noteikumi neregulētie. Vai arī tas, ka kriptogrāfijas turēšana tiek uzskatīta par nelikumīgu. Rēķins noteikti tiks veicināts, jo tas regulē arvien pieaugošo neregulēto kriptogrāfisko telpu, tomēr, šķiet, ka patiesajiem kriptogrāfijas ieguldītājiem un hodleriem tas, kas pašlaik sociālajos medijos ir pieejams gabalos un gabalos, ir grūti.

Kashif Raza ieskats no visuzticamākā kriptogrāfijas apstrādes CryptoKanoon

kašifsCoingape Kašifs Raza

Coingape – cik patiess ir Blumberga ziņojums? Kāds ir jūsu viedoklis par ieslodzījuma vietu un digitālās rūpijas ieviešanu?

Kašifs Raza – Pirmkārt, joprojām nav skaidrs, vai rēķins ir privāts vai publisks – starp šiem diviem ir atšķirība. Privātu rēķinu var noformēt jebkurš parlamenta loceklis, publisko likumprojektu – ministrija, piemēram, finanšu ministrija, aizsardzības ministrija, iekšlietu ministrija – viņi var iesniegt likumprojektu Lok Sabha. Lai gan rēķina iesniegšanas process ir vienāds, publiskā rēķina panākumu līmenis, lai saņemtu apstiprinājumu, ir daudz augstāks nekā privātais rēķins. Saskaņā ar iepriekšējo vēsturi privātā rēķina apstiprināšanas / pieņemšanas iespējas ir ļoti mazākas. Tātad rēķina veids, uz kuru atsaucas BloomberQuint, joprojām nav skaidrs – vai tas ir privāts vai publisks rēķins.

Ir vēl viens pieņēmums – likumprojekts, uz kuru BloomberQuint pretendē, tas var būt projekts, kas tika izstrādāts agrāk, un pēc tam tas, iespējams, tika noraidīts, un kopija tika nopludināta un kaut kā tā iznāca.

Jā, viņiem ir savi plāni ieviest savu digitālo valūtu. Cik tālu tas būs veiksmīgs, tas vēl nav redzams, jo tiks iznīcināta visa decentralizācijas ideja. Kurš to pieņems, pieņemsim, ka, ja jūs veidojat projektu vietnē Dapps, klients ārzemēs pieņem ETH, tad kāpēc viņš vēlas pieņemt RupeeCoin / LuxmiCoin. Mēs esam redzējuši, ka centralizētajai monētai parasti nav nākotnes, tā galvenokārt ir datu bāze, nekas vairāk. Neviens nevar dot savu ieguldījumu, neviens nevar izveidot savus mezglus, neviens to nevar pārbaudīt, neviens to nevar autentificēt. Es nedomāju, ka tas būs veiksmīgs, tas būs tikai esošās fiat valūtas digitalizācija.

Coingape – kāda ir jūsu nostāja attiecībā uz ziņojuma projekta apstiprināšanu (ja Bloomberg ziņas ir likumīgas)? Vai tas tiks izturēts vai tiks pamanīts tāpat kā Triple Talaq?

Kašifs Raza – Trīskārtējs Talaq rēķins tika pieņemts Lok Sabah, bet, kad tas nonāca Radžjā Sabhā, BJP nebija vairākuma Radžja Sabhā, to nevarēja apstiprināt, un laiks beidzās, un vēlēšanas ieradās līdz tam laikam. Pastāv arī iespējas, ka opozīcija varētu atkal iesniegt vēlreiz.

Pieņemsim, ka šis ieslodzījuma vietas likumprojekts ir oriģināleksemplārs, un tas tiks ieviests tāds, kāds tas ir, un soda likumprojekts paliks nemainīgs, un arī to apstiprinās Lok Sabha un Radžja Sabha. Pat tad jau nākamajā dienā jūs varat apstrīdēt aktu dažādās Indijas tiesās un akta konstitucionālo spēkā esamību. Jāatzīmē arī tas, ka BJP šobrīd nav ieguvis augstāko vairākumu Radžja Sabhā, ir lielas diskusijas iespējas un arī varbūtība, ka to nevar apstiprināt Radžja Sabhā.

Patiesībā, kāda ir loģika likt cilvēkiem aiz ātri virzāmās tehnoloģijas, jūs nevarat nogalināt šo tehnoloģiju, jūs nevarat to apturēt, jūs varat to aizliegt. jūs varat aizliegt tikai tirdzniecību.

Coingape – Kripto vadītāji (Pompliano, Berijs Silberts, CZ un citi) domā, ka, ja Bils tiks izturēts, tas faktiski veicinās adopciju. Kāda ir jūsu iespējamā ietekme, ja Bils tiek izturēts garām?

Kašifs Raza – Es apzināšanās vietā aizstāsšu adopciju. Es arī nedomāju, ka īsākā laika posmā adoptēšana notiks Indijā. Tagad katrs plašsaziņas līdzeklis aptver šo ziņojuma projektu – ar to vismaz cilvēki apzinās šo kriptovalūtu, Bitcoin un blokķēdes tehnoloģiju.

Ieskats Sunil Sharma, top 50 tehnoloģiju līderis & slavēts blockchain pedagogs 

Sunil SharmaCoingape Sunil Sharma

Koingape – cik patiess ir Blumberga ziņojums? Kāds ir jūsu viedoklis par ieslodzījuma vietu un, no otras puses, digitālās rūpijas ieviešanu?

Sunil Sharma – Bloomberg kā viens no populārākajiem ziņu avotiem ir saglabājama reputācija. Es nedomāju, ka tas būs tāds triks, lai tikai izraisītu bailes lasītāju vidū. Tomēr RBI ir skaidri noliegusi jebkādas zināšanas par likumprojektu par kriptovalūtu aizliegumu Indijā, kā teikts RTI. Šeit ir saite: https://www.scribd.com/document/412385479/Blockchain-Lawyer-RTI-Response-by-RBI-for-Banning-of-Crypto-Bil

RBI ir arī ļoti pazīstama organizācija, un tā ir atbildīga par katru savu darbību.

Tas mūs visus apjuka. Pieņemot, ka ir likumprojekts, kas no RBI ir ticis turēts ārpus cilpas, es gribētu būt optimistisks par to. Nischal ir norādījis, ka visas klauzulas ir piemērojamas tikai saskaņā ar 8. sadaļā veiktajām darbībām. Tāpēc es ceru, ka 8. sadaļa ietver kriptogrāfijas izmantošanu terorismam vai naudas atmazgāšanai.

10 gadu cietumsods ar sodu izklausās ārkārtīgi, un tāpēc es domāju, ka šī darbība attieksies tikai uz tādām nelegālām darbībām kā naudas atmazgāšana. Bet tehniski nav iespējams aizliegt kriptovalūtu, var aizliegt tikai tās tirdzniecību valstu robežās.

Runājot par Digital Rupee, tā būs fiat Rupee centralizēta digitālā versija.

“Digitālā rūpija vai jebkurš CDBC šajā gadījumā neietver kriptovalūtu decentralizācijas stāstījumu, tāpēc es nedomāju, ka ir prātīgi to pat salīdzināt ar kriptovalūtām. Tas ir tāpat kā salīdzināt apelsīnus ar mango. “

Coingape – Vai jūs domājat, ka rēķins tiks pieņemts vai nē? Vai arī tas paliks nepamanīts tāpat kā Triple Talaq?

Sunil Sharma – Es nevaru komentēt juridiskos aspektus, bet kopumā es uzskatu, ka likumprojekts netiks pieņemts tā, kā tas ir. Iemesls ir tāds, ka tehnoloģija ir nozare, no kuras Indija var daudz iegūt. Visa pasaule Indiju uztver kā tehnoloģiju pārzinošu valsti.

Blokķēde un kriptonauda ir nākotnes tehnoloģijas. Viņiem ir potenciāls nākotnē radīt tūkstošiem jaunu darbavietu un gūt ieņēmumus miljardu vērtībā. Turklāt mēs nesen Indijā esam pieredzējuši tehnoloģiskās adaptācijas pieaugumu. Indija ir plaukstošs šīs nozares tirgus.

Šī rēķina pieņemšana nozīmē šādas brīnišķīgas iespējas zaudēšanu.

Varbūt tas var palikt nepamanīts kā Triple Talaq. Bet augstākā tiesa lūdza valdību līdz jūnijam iesniegt politiku attiecībā uz kriptovalūtu. Tātad, tas netiks pilnībā nepamanīts.

Coingape – Kripto vadītāji domā, ka, ja likumprojekts tiks pieņemts, tas faktiski virzīsies uz pieņemšanu. Kādas ir jūsu iespējas izmantot rēķinu??

Sunil Sharma – Apzināšanās ir īstais vārds, ko šeit lietot. Ja tik ārkārtējs rēķins tiks pieņemts, tas noteikti piesaistīs ažiotāžu. Arvien vairāk cilvēku uzzinās par kriptovalūtām. Sākot ar adopciju, mēs nevaram pateikt, jo kas zina, cik daudz cilvēku nododas nelegālām darbībām?

Iespējamās sekas:

 1. Ievērojams skaits indiāņu nodarbojas ar kriptovalūtu nozari, viņi visi zaudēs darbu.
 2. Zaudēt iespēju potenciālajām darbavietām ap kriptonauda.
 3. Lielākā daļa investoru zaudēs savus ieguldījumus.
 4. Rezultātā šie cilvēki sāks monētas turēt privāti, jo neviens tik viegli neatstāj savu naudu.
 5. Zaudējot ticību pašreizējai valdībai, tūkstošgadīgajiem nepatīk, ja viņiem saka, ko darīt ar viņu naudu.

Mums joprojām trūkst daudz informācijas, un ir daudz nenoteiktības. Tāpēc mums vajadzētu gaidīt līdz 23. jūlijam, pirms izmantot plašākas iespējas.

Pat ja šie virsraksti ir negatīvi, cilvēki sāk medīt, kāpēc cilvēki par to tik ļoti baidās. Izpētīsim to un tā apziņu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me