Intervija: Bijušais Google CTO pievienojas kredītu projektam kā CBO, bet kāpēc gan Blockchain?

Saskaņā ar Kredīti blockchain projekts, Dženifera Treleviča, agrāk pazīstams kā sistēmu direktors & IBM tehnoloģiju laboratorija, Google Russia CTO un risku direktore & Tirgus dati Deutsche Bank kļuva par jauno uzņēmuma darbinieku. Viņa ieņēma uzņēmējdarbības vadītājas amatu un būs atbildīga par ārējā biznesa sektoru.

Dženifera ir augsti kvalificēta speciāliste starptautiskajā tirgū, pateicoties plašajām aktivitātēm sarunās ar lieliem uzņēmumiem un uzstāšanās daudzās konferencēs par tehnoloģiju tirgus attīstību, programmatūras optimizāciju, pētījumu stimulēšanu utt. Viņas darbība ļāva viņai iegūt noderīgus kontaktus ar uzņēmējdarbības vidi, veiksmīgi orientēties ārvalstu tirgū un sasniegt taustāmus rezultātus.  

Intervija ar jauno Kredīti CBO sniedz detalizētu pārskatu par Dženiferas iepriekšējām darbībām, viņas pašreizējiem uzskatiem par blokķēdes tehnoloģiju un turpmāko redzējumu par platformas attīstību tirgū:

J: Vai jūs varētu pastāstīt par paveikto, kas veidoja jūsu karjeru?  

A:  IBM sistēmu un tehnoloģiju laboratorijas atvēršana Maskavā bija nozīmīga. Mans ceļš uz atklāšanu nebija vienkāršs – 2004. gadā sāku darbu ar priekšlikumu kopā ar diviem IBM kolēģiem un galu galā IBM galvenajā mītnē strādāju par izpildu norīkojumu, lai iegūtu visaugstākā līmeņa apstiprinājumus, lai tas notiktu. No nulles es izveidoju 130 inženieru komandu, strādāju kopā ar IBM kolēģiem visā pasaulē, lai piesaistītu interesantu R&D uz laboratoriju, izveidojiet struktūru un procesus. Pēc manas aiziešanas laboratorija turpināja veiksmīgi darboties, un viens no maniem pirmajiem projekta vadītājas darbiniekiem vēlāk tika paaugstināts par laboratorijas direktoru, kas man liek lepoties ar viņu.

– Man šī projekta galvenie punkti bija idejas pārņemšana no nulles līdz biznesa panākumiem, virzoties šķēršļiem, veidojot alianses.

J: Kad esat CTO uzņēmumā Google, ar kuriem lielajiem projektiem esat sadarbojies?

A:  Tas bija pirms kāda laika, kad Google meklēšana pirmo reizi kļuva noderīga krievu valodā. Mūsu komanda sadarbojās ar galveno meklēšanas komandu Mountain View, Kalifornijā, lai krievu modelī iekļautu krievu morfoloģiju, kas bija kritiska platformas veiktspējai šajā tirgū. Mēs arī vadījām darbu ar Google Maps, lai pielāgotos Austrumeiropas karšu un transporta specifikai, ieskaitot adreses numerācijas normas, sabiedriskā transporta nozīmi un citas. Tajā laikā sabiedriskais transports netika uzskatīts par ļoti svarīgu Google Maps, bet vai kāds Maskavas iedzīvotājs varēja iedomāties norādījumus uz adresi, pat transportlīdzekļa piegādes personai, nepasakot tuvākās metro stacijas nosaukumu? Šis ir tikai viens paradigmas atšķirības piemērs.

J: Kad jūs iepazināties ar blockchain tehnoloģiju un platformu Credits? 

A: Es sāku strādāt ar blokķēdes tehnoloģiju kā S7 TechLab izpilddirektors. Mēs uzsācām kopīgu projektu ar Alfabank par aviobiļešu pārdošanu Ethereum un vēlāk kopā ar Alfabank un Gaspromneft-Aero par maksājumu apstrādi par aviācijas degvielu. Šajā lomā es biju pazīstams gan ar Ethereum, gan ar Hyperledger un varēju redzēt katra priekšrocības un trūkumus uzņēmuma risinājumiem.

– Nesen es iepazinos ar platformu Credits, un mani iespaido tehnoloģija, tostarp tehniskais slānis un uzņēmuma apņemšanās gan lietotāju kopienai, gan risinājumu partneriem.

J: Vai jūs domājat, ka viss tirgus ir nobriedis, lai saprastu, ka bizness ir atkarīgs no informācijas drošības?

A:  Šķiet, ka tehnoloģiju bizness saprot šo aspektu, taču dažas no nozarēm, kas vēsturiski ir mazāk saistītas ar informācijas tehnoloģijām, šķiet, ka vienkārši apzinās šo nozīmi, parasti, ja ar tām notiek pārkāpums. Pat “zemo tehnoloģiju” uzņēmumi ir atkarīgi no informācijas drošības, jo pat tie, iespējams, datoros glabā zināmu daudzumu klientu un piegādātāju datu. Uzņēmumiem, kas nesaprot savu atkarību no informācijas drošības, draud lielas problēmas. Kompromitētas informācijas sistēmas var ietekmēt visu, sākot ar klientiem un viņu interesēm, iekšējās kontroles sistēmām (budžets, pirkšana, plānošana) un galu galā arī uzņēmuma reputāciju. Tāpat daudzu pasaules ģeogrāfisko reģionu likumi nosaka klientu datu apstrādi, tāpēc problēmas var izraisīt naudas sodus vai vēl sliktāk.

J: Kā jūs vērtējat tirgus attīstības perspektīvas?


A: Esmu ļoti pārliecināts par izredzēm, un es to pat atzīmēju Forbes ir nosaucis 2019. gadu par “Uzņēmumu blokķēdes gadu”. Uzņēmumi sāk saprast vērtību, ko tehnoloģija var dot savām sistēmām, tostarp integrēt ar mantotajām sistēmām, lai uzlabotu drošību un funkcionalitāti. Tāpat, lai panāktu uzticību starp darījumu partneriem globālās piegādes bāzes, automatizēto dokumentu un maksājumu, elektronisko saistību pasaulē – tam visam ir nepieciešama tehnoloģija, kuru galdā ienes blockchain.

J: Kādās jomās, jūsuprāt, Credits varētu sadarboties ar IBM?

A: IBM ir lielisks sarežģītu risinājumu projektu partneris, un tiem ir kanāls visā pasaulē uzņēmumu klientiem. Es redzu lielu potenciālu būt IBM tehniskajam partnerim risinājumu projektos, nodrošinot risinājuma komponentus, pamatojoties uz Credits blockchain tehnoloģiju.

J: Ko jūs visvairāk vērtējat par kredītu tehnoloģiju un mērķiem?

A: Platformas arhitektūra ir labi izstrādāta un prasmīgi ieviesta. Kods ir atvērts, kas klientiem un sabiedrībai ļauj pārbaudīt, sniegt ieguldījumu un sertificēt īpašas instalācijas. Tajā pašā laikā, tā kā Credits kontrolē platformu, mēs varam nodrošināt, ka klienta risinājumu kritiskās integrācijas saskarnes netiek pārtrauktas ar jauninājumiem, kā tas var notikt ar dažām citām bloku ķēdes platformām.

Tajā pašā laikā es ļoti vērtēju komandas prioritātes, līdzsvarojot klientus, izstrādātājus un integrētājus, kā arī kopienu un investorus. Šis ir veselīgas pieejas veids, kas raksturo ilgtermiņa veiksmīgus uzņēmumus.

J: Kas kredītiem klājas labi, un kur ir iespēja augt?

A: Credits tehnoloģiju platforma ir ļoti labi ieviesta, un komanda pievērš lielu uzmanību pārbaudei un stabilitātei. Tas ir stabils pamats sadarbībai ar partneriem, kas attīstās platformā, klientiem, kuri strādā ar platformas risinājumiem, un vispārējai tirgus uzticībai tehnoloģijai.

– Kur es redzu iespēju, ir mūsu risinājumu portfeļa izstrāde sadarbībā ar galvenajiem dalībniekiem, piemēram, IBM un citiem. Šeit mēs varēsim sniegt maksimālu vērtību uzņēmuma klientiem, izmantojot visu partneru stiprās puses, lai atrisinātu sarežģītas biznesa problēmas.

J: Ko jūs cerat paveikt nākamā gada laikā programmā Kredīti?

A: Es kopšu un attīstīšu mūsu attiecības ar partneriem, klientiem un padomdevējiem visā pasaulē. Es arī izvirzīju lielu prioritāti mūsu kanālu partnerattiecību veidošanā, tostarp ar integratoriem un ISV. Šajos virzienos es ceru uz ciešu sadarbību ar mūsu vēstniekiem un reģionālajiem pārstāvjiem. Kopā mēs uzsāksim PoC galvenajās nozarēs, ļausim kanālu partneriem balstīties uz mūsu risinājumiem un realizēsim risinājumus ar uzņēmuma klientiem.

– Paralēli es cieši sadarbojos ar mūsu biznesa attīstības komandu, lai attīstītu papildu prasmes, pieņemtu darbā pareizos kandidātus, strukturētu atbilstošu KPI..

Attīstoties blokķēdes industrijai, palielinās to lielo spēlētāju skaits, kuri piedalās tās turpmākajā attīstībā. Tā kā arvien vairāk liela mēroga biznesa pārstāvju esošajos attiecību modeļos ievieš un izmanto novatorisku risinājumu, mūsdienu sabiedrība kļūs pārredzamāka un drošāka mijiedarbībai..

Kredīti ir atvērtā koda un pilnībā decentralizēta blokķēdes programmatūras platforma, kas darbojas, pamatojoties uz PoA (vienošanās apliecinājums) algoritmu. Platforma piedāvā tīkla jaudu līdz 1 miljonam darījumu sekundē ar darījumu apstrādes laiku 0,1 sekundē un zemas maksas sākot no 0,001 USD par darījumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector