USD / TRY vēsturiskās cenu diagrammas – ASV dolāru cenu vēsture

TRY apzīmē Turcijas valūtu – jauno liru, kurai tagad ir 2. emisijas periods. Turcijas lira ir Turcijas nacionālā valūta. Tomēr jauno Turcijas liru var sadalīt 100 jaunās monētās, kuras parasti apzīmē ar burtiem YTL. No vēsturiskā aspekta Turcijas jaunā lira pirmo reizi tika ieviesta 2005. gada sākumā. Tā bija vienāda ar 1 miljonu vecās Turcijas liras. Pārvērtēšanas laikā 2005. gadā valdība svītroja sešas nulles no valūtas vērtības. TRY 9. izdevums tika izdrukāts 2009. gadā..

Ļaujiet man paskaidrot vēsturi, kā Turcijas liras kā valūtas izlaišana tika sadalīta divos periodos. Pirmā Turcijas lira tika izmantota laika posmā no 1923. līdz 2005. gadam (tā palika spēkā un bija apgrozībā līdz 2005. gada beigām). Tajā pašā laikā 2005. gadā sākās 2. Turcijas liras periods. Kā valūta TRY savas vēstures laikā ir piesaistīta Francijas frankam un Lielbritānijas mārciņai, kā arī ir bijusi gan cieta, gan maigi piesaistīta ASV dolāram . Vairs nav skaidras piesaistes, taču Turcija aktīvi iejaucas valūtu tirgos un mēģina ietekmēt TRY vērtību.

TRY vēsture (jaunā Turcijas lira)

Reaģējot uz ekonomisko krīzi 2001. gadā, Turcijas lira sāka zaudēt vērtību. Valstij piederošie uzņēmumi, piemēram, telekomunikāciju uzņēmumi un naftas pārstrādes rūpnīcas, tika privatizēti, un centrālā banka īstenoja stingru monetāro politiku, cenšoties ierobežot izdevumus un nodrošināt, ka inflācija neiznīcina ekonomiskos ieguvumus. Pirms šīs ekonomiskās reformas Turcijas ekonomika bija ļoti atkarīga no ārvalstu palīdzības, jo aptuveni 80% no Turcijas IKP bija ārējais parāds.

Galvenie faktori, kas ietekmē USD / TRY valūtas pāris

USD / TRY valūtu pāri parasti ietekmē faktori, kas ietekmē ASV dolāra un Turcijas liras vērtību attiecībā pret otru un citām valūtām. Tāpēc procentu likmju starpībai starp Turcijas Republikas Centrālo banku un Federālo rezervju sistēmu (Fed) ir būtiska ietekme uz šo valūtu vērtību salīdzinājumā ar otru. Ir vērts atgādināt, ka Turcijas lira salīdzinājumā ar ASV dolāru 2018. gada 10. augustā samazinājās par vairāk nekā 20%, nokrītot rekordzemā teritorijā. Tomēr iemesls tam varētu būt saistīts ar ekonomiskām un ģeopolitiskām problēmām. Papildus ciešot strauji pieaugošajai inflācijai un politiskajam spiedienam saglabāt zemas procentu likmes, valsts saskārās ar draudošu parādu krīzi, kas draudēja radīt vēl lielāku spiedienu gan uz ekonomiku, gan valūtu..

Pašreizējais USD / TRY Cena: $

 

USD / TRY

 

Vēsturisko datu tabula:

USD / TRY vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktori, kas ietekmē USD / TRY cenas:

USD / TRY valūtu pāri ietekmē faktori, kas nosaka ASV dolāra un Turcijas liras vērtību salīdzinājumā ar otru un ar citām valūtām. Tāpēc procentu likmju starpība starp federālajām rezervēm (Fed) un Turcijas Republikas Centrālo banku ietekmēs valūtu vērtību salīdzinājumā ar otru.

CBRT un procentu likmes:

Procentu likmes noteikšanu varētu uzskatīt par vienu no svarīgākajiem CBRT uzdevumiem. Turcijas monetārās politikas struktūra ir veidota tā, lai inflācija būtu zema un stabila. Tādējādi mākslīgi zemo procentu likmju vide ir veicinājusi pastāvīgu papildu spiedienu uz Turcijas liru.

 

ASV un Turcijas attiecības:

 

Attiecības starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Turciju pēdējos gados pasliktinās, kas mēdz graut Turcijas ekonomiku un tās valūtu.

Ekonomiskie dati:

Ekonomikas datiem, piemēram, patēriņa cenu indeksam (PCI), iekšzemes kopproduktam (IKP), tirdzniecības bilancei, mazumtirdzniecībai, darbaspēka apsekojumam (Kanādas bezdarba statistika) un rūpniecības cenu indeksam ir liela ietekme uz USD / TRY cenām.

 

Potenciālā Turcijas parādu krīze:

 

Turcijas smagā parāda nasta citām valstīm ir redzama ārkārtīgi lielajā tās parāda procentos, kas denominēts ārvalstu valūtās. Turcijas valūtai turpinot graut, šo ārējo parādu kļūst grūtāk un dārgāk pārvaldīt Turcijai, kas vēl vairāk saasina valūtas kritumu. Turklāt Turcijas ārkārtīgi lielais tekošā konta deficīts padara valsts potenciālu nonākt smagā parādu krīzē vēl vairāk. Ļaujiet man norādīt, ka Turcijas aizdevumu summa ir USD 265 miljardi jeb mazāk nekā 1% no kopējās summas visā pasaulē, atbilstoši Starptautisko norēķinu bankai.

Starptautiskās attiecības:

Attiecībām starp valstīm ir tendence pieaugt vai graut to ekonomiku. Tie palielina patērētāju loku, kas sasniegts ģeogrāfiski un demogrāfiski, izmantojot mijiedarbību, piemēram, importu un eksportu, bet ļauj arī citu valstu ekonomiskajām svārstībām ietekmēt viņu ekonomiku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me