USD / INR vēsturiskās cenu diagrammas – ASV dolāru cenu vēsture

Indijas rūpija ir Indijas nacionālā valūta, kas tiek dēvēta arī par INR. Tomēr INR parasti attēlo ar simbolu ₹. Indijas rūpija (INR) ir ieguvusi savu nosaukumu no rūpijas, sudraba monētas, kuru pirmoreiz izlaida sultāns Šer Šahs Suri 16. gadsimtā. Pagaidām valūtas emisiju kontrolē Indijas Rezervju banka. Indijas valūtas pārvaldību varētu uzskatīt par vienu no svarīgākajiem Indijas Rezervju bankas uzdevumiem. Turklāt Indijas rezerves bankai ir svarīga loma arī Indijas valdības attīstības stratēģijā, tā izdod paziņojumus un lemj par valsts procentu likmēm.

No vēsturiskā viedokļa jaunā rūpijas zīme (₹) tika oficiāli apstiprināta 2010. gadā. D. Udaya Kumar to izveidoja, apvienojot Devanagari līdzskaņu “र” (ra) un latīņu lielo burtu “R” bez tās vertikālās josla (līdzīga R rotundai). Pirmās monētu sērijas ar jauno rūpijas zīmi tika izlaistas 2011. gada 8. jūlijā. Pirms tam Indija vairāku rūpiju un vienas rūpijas simbolus izmantoja “₨” un “Re”..

Runājot par monētām, ļaujiet man jums atgādināt, ka Indijas monētas tiek izlaistas nominālvērtībās 50 pausi, viena rūpija, divas rūpijas, piecas rūpijas un desmit rūpijas.

Tāpēc pauzes vērtība ir 1/100 rūpijas. Monētas 50 pauzes vērtībā tiek sauktas par mazām monētām, savukārt monētas, kuru vērtība ir vienāda vai lielāka par vienu rūpiju, sauc par rūpijas monētām..

Runājot par banknotēm, papīra valūta vai banknotes Indijā tiek emitētas 5, 10, 20, 50, 100, 500 un 2000 rūpiju nominālos. Ir vērts pieminēt, ka nominālvērtības tiek drukātas 15 valodās papīra rūpiju aizmugurē. Priekšpusē nominālvērtības ir iespiestas hindi un angļu valodā.

Parasti Indijas banknotes tiek atjauninātas ar jaunu dizainu, ieskaitot atšķirīgas atšķirības starp veco Mahatma Gandhi sērijas banknotēm un jaunajām ar tādu pašu nosaukumu. Piezīmes parāda dažādas Indijas bagātās kultūras tēmas.

Kas ir USD / INR (ASV dolārs / Indijas rūpija)?

USD / INR apzīmē ASV dolāru pret Indijas rūpijas (USD / INR) valūtu pāri, kas norāda tirgotājam, cik Indijas rūpiju (kotēšanas valūta) ir nepieciešami, lai iegādātos vienu ASV dolāru (bāzes valūtu). Piemēram, ja USD / INR tirgus cena ir 716, tad 1 dolāra iegādei ir nepieciešama aptuveni ₹ 71. Kā jau minēts, rūpiju simbolizē ₹. Interesanti atzīmēt, ka INR ir 20. visvairāk tirgotā valūta visā pasaulē.

Ir arī vērts pieminēt, ka USD / INR valūtu pāris parasti tirgojas no svētdienas vakara līdz piektdienas pēcpusdienai daudzās valstīs, piedāvājot tirgotājiem noderīgas iespējas. Tomēr jūs varat tirgot zvanus un nodot opcijas pārim. Dolārs netiek piegādāts, un apmaiņas starpība tiek veikta INR. Tirdzniecības būtība ir Eiropas stils. Opciju var izmantot, beidzoties termiņam, vai mēneša laikā kvadrātā. Ja ASV dolārs iegūst spēku pret rūpiju termiņa beigās vai pirms tā, pirkšanas iespējas pirkējs iegūst. Put opcijas pircējs gūst labumu no vājāka dolāra un zaudē par spēcīgāku ASV dolāru.

Galvenie faktori, kas ietekmē USD / INR valūtu pāri

USD / INR valūtu pāra vērtību galvenokārt ietekmē ģeopolitiskais un globālais noskaņojums, tāpat kā daudzas attīstības valstu valūtas, jo ārvalstu spēlētāji ir izstājušies no Indijas kapitāla tirgus, kas ir veicinājis Indijas rūpijas kritumu. Šķiet, ka dominējošajai ASV un Ķīnas tirdzniecības situācijai ir dominējoša ietekme uz globālo tirdzniecību, kas Indijas valūtu ietekmē kopš 2019. gada 5. septembra.

Pāri dīķim INR ir cieša korelācija ar jēlnaftas cenām, jo ​​WTI Crude veido ievērojamu Indijas kopējā importa daļu. Tādējādi jebkurš jēlnaftas cenas pieaugums kaitē ekonomikai. Ja WTI jēlnaftas cenas turpinās paaugstināties, tas ne tikai ietekmēs rūpijas stabilitāti un akciju tirgus kāpumu. Tas varētu radīt arī inflācijas efektu.

Pašreizējais USD / INR Cena: $

 

USD / INR


 

Vēsturisko datu tabula:

USD / INR vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktori, kas ietekmē USD / INR cenas:

INR valūtas maiņas kursu var ietekmēt daudzi faktori, tostarp tirdzniecības plūsmas, investīciju plūsmas un naftas cenas. Indija importē naftu, un cenu pieaugums var izraisīt inflāciju un piespiest RBI iejaukties, lai atbalstītu ekonomiku.

Procentu likmes:

Kā jau minējām, augstākas procentu likmes ekonomikā mēdz piesaistīt ārvalstu investīcijas, palielinot vietējās valūtas pieprasījumu un vērtību. Tāpat zemākas procentu likmes mēdz graut valūtas kursu. Paaugstinot procentu likmes, centrālā banka var samazināt pieprasījumu pēc šādām precēm, tādējādi izdarot spiedienu uz cenām.

Jēlnafta:

Arī WTI jēlnaftas cenas varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē Indijas rūpijas (INR) cenas, jo jēlnafta veido ievērojamu Indijas kopējā importa daļu. Tādējādi jēlnaftas cenas pieaugums kaitē ekonomikai. Ja WTI jēlnaftas cenas turpinās paaugstināties, tas ne tikai ietekmēs rūpijas stabilitāti un akciju tirgu kāpumu, bet arī var izraisīt inflācijas efektu

Ekonomiskie dati:

Ekonomiskie dati, piemēram, patēriņa cenu indekss (PCI), iekšzemes kopprodukts (IKP), tirdzniecības bilance, mazumtirdzniecība, patēriņa cenu indekss un rūpniecības cenu indekss, lielā mērā ietekmē USD / INR cenas. Šie dati ir svarīgi, lai saprastu akciju tirgu un jo īpaši INR virzienu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector