Palladium vēsturiskās cenu diagrammas – PA cenu vēsture

Pallādijs ir ciets, sudraba-balts metāls, kas tagad ir visvērtīgākais no četriem galvenajiem dārgmetāliem. Akūts trūkums to ir padarījis dārgu tirgū. Palladium var izmantot vieglo un kravas automašīnu piesārņojuma kontroles ierīcēs. Šī dārgmetāla cena nedaudz vairāk nekā gada laikā dubultojās, padarot to dārgāku nekā zelts.

Tas ir spīdīgs balts materiāls, kas ietilpst sešu platīna metālu grupā. Aptuveni 85% pallādija nonāk automašīnu izplūdes sistēmās, kur tas palīdz toksiskos piesārņotājus pārvērst mazāk kaitīgos oglekļa dioksīdos un ūdens tvaikos. Palladium tiek izmantots arī elektronikā, zobārstniecībā un juvelierizstrādājumos. To galvenokārt iegūst Krievijā un Dienvidāfrikā.

Pallādijs ir vismazāk pazīstams no četriem galvenajiem dārgmetāliem, tostarp zelta, sudraba un platīna, taču tā trūkuma dēļ tas ir visdārgākais no šiem metāliem. Tam ir plašs rūpniecisks pielietojums, piemēram, sudrabs un līdzīgi citiem dārgmetāliem, un to var izmantot arī kā inflācijas riska ierobežošanu.

Pašreizējais palādijs Cena: $

palādijs

 

Palladium – vēsturiskās cenu diagrammas:

Vēsturisko datu tabulas:

PA vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

Kāpēc apskatīt vēsturiskās palādija cenas?

Pallādija bullish aizspriedumu noteikšanā ir daudz faktoru. Izpētīsim tos pa vienam, lai prognozētu Palladium cenas.


Automātiskais pieprasījums:

Palladium tiek plaši izmantots kā būtiska sastāvdaļa katalizatoros, citiem vārdiem sakot, to izmanto automašīnu izplūdes sistēmās, lai kontrolētu piesārņojumu. Automobiļu tirdzniecība Ķīnā un Amerikas Savienotajās Valstīs ietekmē palādija cenas. Automašīnu un kravas automašīnu ražotāji Ķīnā un Amerikas Savienotajās Valstīs izmanto palādiju, un automobiļu pārdošanas apjoma pieaugums divās lielākajās pasaules valstīs var liecināt par palādija cenu pieaugumu.

Pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc Palladium ir pieaudzis, jo valdības, it īpaši Ķīnā un Eiropā, ir pastiprinājušas noteikumus, cenšoties mazināt transportlīdzekļu radīto piesārņojumu. Tas ir licis automobiļu ražotājiem palielināt izplūdes sistēmās izmantoto dārgmetālu daudzumu.

Eiropā patērētāji ir iegādājušies mazāk automašīnu ar dīzeļdegvielu, kas izmanto platīnu, un tā vietā izmanto benzīna dzinējus, kuru vietā tiek izmantots pallādijs. Neskatoties uz zemāko automobiļu ražošanas lielākajā daļā reģionālo automobiļu tirgu, vidējais 14% palādija pieaugums automašīnās ar benzīnu palielināja palādija cenu rekordaugstu līmeni – 9,7 miljonus unces. 2019. un 2020. gadā palādija cenas pieauga par gandrīz 80%, sasniedzot rekordaugstu līmeni – vairāk nekā 2800 USD par unci.

Jaunākie Ķīnas un Eiropas tiesību akti, kas liek automašīnu ražotājiem ievērot stingrus emisiju standartus, palielinot palādija izmantošanu, ir radījuši cerības, ka pieprasījums pieaugs virs 10 miljoniem unci, neskatoties uz lēno pasaules ekonomikas izaugsmi un automašīnu pārdošanas kritumu galvenajos tirgos. , ieskaitot ASV, Ķīnu un Eiropu.

Piegādes samazināšanās:

Jebkura prece, kurai ir augošs pieprasījums vai samazinās piedāvājums, ir acīmredzama izvēle ieguldījumiem, jo ​​abos gadījumos cenas pieaugs. Palādiju ražo tikai divas valstis, proti, Krievija un Dienvidāfrika. Krievija ir lielākā pallādija ražotāja, un valsts nav bijusi atvērta attiecībā uz tās palādija rezervju apjomu. Tomēr pārliecinoši pierādījumi liecina, ka palādija ražošana Krievijā samazinās. Dienvidāfriku, kas ir otra lielākā pallādija ražošanas valsts, ir piemeklējusi darba streiki, kas izjauca produkcijas izlaidi. Samazinātā ražošana no abām valstīm ir piespiedusi pallādija cenas būt pat augstākām nekā zelta cenas.

Inflācijas dzīvžogs:

Pallādija cena ir ASV dolāri, kas nozīmē, ka tam tāpat kā visām pārējām precēm ir apgrieztas attiecības ar ASV dolāru. Kad dolārs pieaug, metāls cieš, jo spēcīgāks dolārs var nopirkt vairāk unces metāla un otrādi. Pārsvarā zelts tiek uzskatīts par ideālu riska ierobežojumu šim scenārijam, ko sauc arī par inflāciju. Palladium tiek izmantots arī kā inflācijas riska ierobežošana, ja ASV dolārs ir vājš.

Nesen, kad ASV dolārs bija vājš, dažādu faktoru dēļ, tostarp zemākas Fed procentu likmes, koronavīrusa gadījumu skaita pieaugums ASV un aizkavēta jauna ASV stimulējošo rēķinu sarunu kārta, pallādijs ieguva vilces spēku tirgū un sāka celties.

Koronavīrusa pandēmija:

Kad parādījās ziņas par koronavīrusa izplatību ASV, Ķīnā, Eiropā un pārējā pasaulē, palādija cenas samazinājās par vairāk nekā 10%. Cenas samazinājās ekonomikas palēnināšanās un automobiļu rūpniecības un citu nozaru, kas izmanto palādiju, slēgšanas dēļ. Tomēr kopš tā laika zelts ir atguvis zaudēto zemi, bet pallādijs ir samazinājies līdz 2500 USD par unci, salīdzinot ar 2875 USD par unci februārī..

Automašīnu sektors un rūpnīcas slēgšana kopā ar piegādes ķēdes traucējumiem virzīja cenas uz negatīvo pusi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector