EUR / USD vēsturiskās cenu diagrammas – eiro cenu vēsture

Euro kā valūta pirmo reizi tika emitēts 1999. gada janvārī, kad tas tika atvērts pie 1.1795, un tagad tas tirgojas ar 1.16391. 2002. gadā EUR sāka cirkulēt lielā daļā Eiropas, un līdz tam EUR / USD maiņas kursa cena bija tikai 0.8907. 2000. gada oktobrī EUR / USD valūtu pāris nokritās līdz zemākajam vēsturiskajam līmenim – 0.8225. Tomēr pēc tam EUR / USD valūtu pāris pakāpeniski nostiprinājās, pateicoties konsolidētās eiro valūtas pieaugošajai popularitātei. Pāris pārsniedza 1.000 līmeni 2002. gada novembrī un turpināja augšupejošo tendenci. Tomēr EUR / USD pāris gadu gaitā ir tirgojies plašā diapazonā.

Eiro valūtu kā savu nacionālo valūtu ir pieņēmušas 19 ES dalībvalstis. Ir daudz faktoru, kas ietekmē EUR cenu, tostarp ES dalībvalstu politiskie un ekonomiskie apstākļi. EUR / USD valūtu pāra cenas ietekmē vairāki ekonomisko datu izlaidumi un citi jaunumi, kas saistīti ar abām atsevišķām valūtām. EUR / USD maiņas kurss tiek uzskatīts arī par riskantāku valūtu pāri, un faktori, kas ietekmē riska noskaņojumu tirgū, var ietekmēt arī EUR / USD pāra cenas. Attiecība starp EUR / USD maiņas kursu un riska tirgus noskaņojumu ir pozitīva vai tieša, kas nozīmē, ka viena pieaugums izraisa otra pieaugumu un otrādi.

Pašreizējais EUR / USD Cena: $

 

EUR / USD

Vēsturisko datu tabulas:

EUR / USD vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktori, kas ietekmē EUR / USD cenas:

Eirozona:

Ekonomiskais un politiskais stāvoklis 19 ES dalībvalstīs, kuras ir pieņēmušas EUR par savu nacionālo valūtu, var būtiski ietekmēt EUR un, savukārt, EUR / USD pāri. Šīs valstis ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Kipra, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Īrija, Itālija, Latvija, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Portugāle, Slovākija, Slovēnija un Spānija. Eiropas Centrālā banka:

ECB ir Eirozonas centrālā banka. Tas kontrolē visa bloka monetāro politiku. ECB lēmējinstitūcija ir Padome, kuru veido valde un eirozonas dalībvalstu centrālo banku vadītāji. ECB Valdei ir prezidents, priekšsēdētāja vietnieks un vēl četri locekļi. Visas iepriekš minētās oficiālās ES dalībvalstis un viņu runas un komentāri par Eiropas ekonomiku un monetāro politiku lielā mērā ietekmē EUR valūtu un galu galā arī EUR / USD pāri.


Procentu likmes:

ECB izmanto īstermiņa procentu likmi kā refinansēšanas likmi, lai pārvaldītu tirgus likviditāti. ECB katru otro ceturtdienu rīko padomes sēdi, lai paziņotu par procentu likmēm. Atšķirība starp Eiropas refinansēšanas likmi un Fed Funds likmi no Amerikas Savienotajām Valstīm ir arī labs EUR / USD kursa cenu rādītājs. Pēc katra mēneša pirmās sanāksmes ECB rīko arī preses konferenci, kurā sniedz savu viedokli par monetāro politiku un ekonomiku.

Ekonomiskie dati:

Ekonomiskie dati, piemēram, nodarbinātības numuri, IKP, tirdzniecības bilance, mazumtirdzniecība, noskaņojuma rādītāji, PCI, PPI, HPI un apstrādes rūpniecība & Pakalpojumu PMI no Vācijas, Francijas, Itālijas un Amerikas Savienotajām Valstīm ir liela ietekme uz EUR / USD cenām.

Politiskie faktori:

Tāpat kā visus pārējos valūtas kursus, arī EUR / USD pāri ietekmē politiskā nestabilitāte ASV un Eiropas valstīs, vissvarīgāk – Francijā, Vācijā un Itālijā. Tā kā Vācija ir lielākā eirozonas ekonomika un Krievijai ir ievērojams daudzums Vācijas investīciju, Krievijas politiskā vai finansiālā nestabilitāte ietekmē arī EUR / USD valūtas kursa cenas.

Koronavīrusa pandēmija:

Koronavīrusa pandēmija sāka izplatīties šī gada pirmajā ceturksnī, liekot pasaules ekonomikām pārtraukt visas darbības, cenšoties novērst vīrusa tālāku izplatīšanos. Visā pasaulē ieviestā bloķēšana izraisīja ekonomikas lejupslīdi, jo visu valstu centrālās bankas bija spiestas ieviest lielāku monetāro atvieglojumu un samazināt procentu likmes.

ECB arī samazināja procentu likmes gandrīz līdz nullei, tāpat kā ASV federālās rezerves, lai mazinātu koronavīrusa krīzes radītos zaudējumus. Pandēmija smagāk ASV ekonomiku skāra otrajā ceturksnī. Nesen PVO ir brīdinājusi Eiropas valstis, ka pandēmijas rezultātā līdz novembrim Eiropā būs daudz nāves gadījumu, jo tur ir palielinājies infekcijas līmenis. Koronavīruss negatīvi ietekmē Eiropas ekonomiku un vietējo valūtu, kas galu galā ietekmē EUR / USD pāri.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector