EUR / INR vēsturiskās cenu diagrammas – eiro cenu vēsture

EUR ir oficiālā valūta 19 no 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp Austrijai, Beļģijai, Somijai, Francijai, Vācijai, Grieķijai, Īrijai, Itālijai, Luksemburgai, Nīderlandei, Portugālei, Spānijai, Kiprai, Igaunijai, Latvija, Lietuva, Malta, Slovākija un Slovēnija. EUR ir pazīstams arī kā eiro valūta, un tā ir otra pasaulē visvairāk tirgotā valūta aiz ASV dolāra. Nosaukums “Euro” tika ieviests 1995. gadā, lai aizstātu bijušo Eiropas valūtas vienību (ECU), kas nebija apgrozībā esoša valūta. Tomēr kā vispārēja ES valūta tā tika ieviesta tikai 1999. gada 1. janvārī un sāka cirkulēt 2002. gadā. Eiro tiek sadalīts 8 monētās. proti, 1, 2, 5, 10, 20 un 50 centu monētas un 1 un 2 eiro monētas, un visbiežāk izmantotās euro banknošu nominālvērtības ir 5, 10, 20, 50 un 100.

 

No otras puses, Indijas rūpija (kotēšanas valūta) ir Indijas nacionālā valūta, kas ir pazīstama arī kā INR valūta. INR parasti attēlo simbols ₹. Indijas rūpija (INR) ir ieguvusi savu nosaukumu no rupijas, sudraba monētas, kuru pirmoreiz izlaida sultāns Šer Šahs Suri 16. gadsimtā. Pagaidām valūtas emisiju kontrolē Indijas Rezervju banka. Indijas valūtas pārvaldību varētu uzskatīt par vienu no būtiskiem Indijas Rezervju bankas uzdevumiem. Turklāt Indijas rezerves bankai ir svarīga loma arī Indijas valdības attīstības stratēģijā, paziņojumu izdošanā un lēmumu pieņemšanā par valsts procentu likmēm.

 

No vēsturiskā viedokļa jaunā rūpijas zīme (₹) tika oficiāli apstiprināta 2010. gadā. Simbola radītājs D. Udaya Kumar to ieguva, apvienojot devanagari līdzskaņu “र” (ra) un latīņu lielo burtu “R”. bez tā vertikālās joslas (līdzīgi kā R rotunda). Jāatzīmē, ka pirmā monētu sērija ar jauno rūpijas zīmi sāka apgrozīties 2011. gada 8. jūlijā. Pirms tam Indija izmantoja “₨” un “Re” kā simbolus vairākām rūpijām un vienai rūpijai..

 

Runājot par monētu tēmu, ļaujiet man jums atgādināt, ka Indijas monētas tiek izlaistas nominālvērtībās 50 pausi, viena rūpija, divas rūpijas, piecas rūpnīcas un desmit rūpijas. Tādējādi pauze ir 1/100 rūpijas. Monētas, kuru vērtība ir 50 pauzes, sauc par mazām monētām, savukārt monētas, kuru vērtība ir vienāda vai lielāka par vienu rūpiju, sauc par rūpijas monētām.

Indijas papīra valūta vai banknotes tiek emitētas 5, 10, 20, 50, 100, 500 un 2000 rūpiju nominālos. Ir vērts pieminēt, ka nominālvērtības tiek drukātas 15 valodās papīra rūpiju aizmugurē. Priekšpusē nominālvērtības ir iespiestas hindi un angļu valodā.

 

Parasti Indijas banknotes tiek atjauninātas ar jaunu dizainu, iekļaujot atšķirīgas atšķirības no vecās Mahatma Gandi banknošu sērijas pret jaunām ar tādu pašu nosaukumu. Piezīmes parāda dažādas tēmas, kas iegūtas no Indijas bagātās kultūras.

Pašreizējais EUR / INR Cena: $

EUR / INR

 

Vēsturisko datu tabulas:

EUR / INR vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 


Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

Kas ir EUR / INR (eiro / Indijas rūpija)?

Forex pāros viena valūta vienmēr tiek kotēta pret otru, jo valūtas tiek tirgotas pa pāriem. Tādējādi EUR / INR valūtu pāris atspoguļo EUR tirdzniecību pret Indijas rūpiju. Šajā gadījumā pirmā valūta (EUR) ir bāzes valūta, bet otrā (INR) ir kotācijas valūta. Tas parāda, cik EUR ir vērts, salīdzinot ar INR. Piemēram, EUR / INR = 70,9272 norāda, ka ar vienu eiro var nopirkt 70,9272 Indijas rūpijas.

 

Galvenie faktori, kas ietekmē EUR / INR valūtu pāri

EUR / INR valūtu pāra vērtību galvenokārt ietekmē ģeopolitiskie faktori un globālais noskaņojums, kā tas ir daudzu jauno tirgus valstu valūtās, jo ārvalstu spēlētāji ir izstājušies no Indijas kapitāla tirgus, kas ir veicinājis Indijas rūpijas kritumu. . Visā dīķī INR valūtai ir cieša korelācija ar jēlnaftas cenām, jo ​​WTI Crude veido ievērojamu Indijas kopējā importa daļu. Tādējādi jēlnaftas cenas pieaugums kaitē Indijas ekonomikai. Ja WTI jēlnaftas cenas turpinās paaugstināties, tas ne tikai ietekmēs rūpijas stabilitāti un akciju tirgu kāpumu, bet arī varētu izraisīt inflācijas efektu.

EUR pusē eiro galvenokārt ietekmē šādi faktori.

1: Eiropas Centrālās bankas (ECB) monetārā politika,

2: Nodarbinātības līmenis, darba vietu radīšana,

3: Budžeta deficīts un valsts parāda līmenis eirozonas valstīs

4: Vietējā un starptautiskā politika

5: Ekonomiskā izaugsme eirozonas valstīs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map