EUR / CHF vēsturiskās cenu diagrammas – eiro cenu vēsture

EUR ir oficiālā valūta 19 no 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp Austrijai, Beļģijai, Somijai, Francijai, Vācijai, Grieķijai, Īrijai, Itālijai, Luksemburgai, Nīderlandei, Portugālei, Spānijai, Kiprai, Igaunijai , Latvija, Lietuva, Malta, Slovākija un Slovēnija. EUR ir pazīstams arī kā eiro valūta, kas ir otra pasaulē visvairāk tirgotā valūta aiz ASV dolāra. Nosaukums “euro” tika pieņemts 1995. gadā pēc smagām sarunām; valūta aizstāja bijušo Eiropas valūtas vienību (ECU). Tomēr sākotnēji eiro virtuālā formā tika ieviests 1999. gada 1. janvārī, un tas fiziski sāka cirkulēt 2002. gadā. Ir arī vērts pieminēt, ka vispārīgi izmantojamās euro monētas ir 1, 2, 5, 10, 20 un 50 centu monētas, kā arī 1 un 2 euro monētas, kā arī visbiežāk lietotās euro banknošu nominālvērtības ir 5, 10, 20, 50 un 100 euro banknotes..

CHF ir Šveices franka saīsinājums, kas ir Šveices oficiālā valūta. CHF apzīmē Confoederatio Helvetica Franc, bet Confoederatio Helvetica ir Šveices Konfederācijas latīņu nosaukums. Tas ir vienīgais franks, kas joprojām tiek izdots Eiropas valstīs. CHF ir sadalīts 100 santīmos. Šveices franku valūtas tirgus tirgotāji pazīst arī kā Svisu, un tā ir septītā visvairāk tirgotā valūta pasaulē.

Kas ir EUR / CHF (eiro / Šveices franks)?

EUR / CHF apzīmē eiro pret Šveices franku (EUR / CHF) valūtu pāri, kas parāda, cik daudz EUR (bāzes valūta) ir vērts izmērīt pret CHF (pretvalūtu). Piemēram, EUR / CHF = 1,07 norāda, ka viens eiro var nopirkt 1,07 Šveices franku.

 

Nevar ignorēt korelāciju starp EUR un Šveices franku valūtu pāriem. Tādējādi korelācija starp diviem valūtu pāriem EUR / USD (eiro / ASV dolārs) un USD / CHF (ASV dolārs / Šveices franks) tiek definēta kā augšupvērsta no negatīviem 95%. Tas nozīmē pretēju sakarību, kas nozīmē, ka tad, kad EUR / USD mītiņi notiek, USD / CHF parasti pārdod un otrādi.

 

Galvenie faktori, kas ietekmē EUR / CHF valūtu pāri

EUR / CHF valūtu pāra vērtību, tāpat kā daudzas attīstības valstu valūtas, galvenokārt ietekmē ģeopolitiskais un globālais noskaņojums. Bez tam viens faktors, kas ietekmē Šveices franka vērtību, varētu būt arī ekonomikas datu izlaidumi, piemēram, IKP dati; visā dīķī pasaules pieprasījumu pēc Šveices banku pakalpojumiem kā drošu un konfidenciālu vietu ārzonas līdzekļu glabāšanai varētu uzskatīt arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē Šveices franka vērtību.

Pašreizējais EUR / CHF Cena: $

EUR / CHF

 

Vēsturisko datu tabulas:

EUR / CHF vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa


DatePriceOpenHighLowChange%

Faktori, kas ietekmē EUR / CHF cenas:

Kā minēts iepriekš, EUR / CHF valūtu pāra vērtību, tāpat kā daudzas attīstības valstu valūtas, galvenokārt ietekmē ģeopolitiskais un globālais noskaņojums. Bez tam viens faktors, kas ietekmē Šveices franka vērtību, varētu būt arī ekonomisko datu izlaidumi, piemēram, IKP dati; visā dīķī pasaules pieprasījumu pēc Šveices banku pakalpojumiem kā drošu un konfidenciālu vietu ārzonas līdzekļu glabāšanai varētu uzskatīt arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē Šveices franka vērtību.

Ekonomisko datu izlaidumi: Tie ietver IKP datus, informāciju par rūpniecisko ražošanu un mazumtirdzniecību, inflācijas līmeni un tirdzniecības bilanci. Citas svarīgas detaļas, kas pelnījušas uzmanību, ir nodarbinātības rādītāji, plānotās SNB sanāksmes un visi ikdienas ziņojumi par dabas katastrofām, politisko klimatu vai jebkuru jaunu valdības politiku. Visi šie faktori mēdz ietekmēt Šveices franka kursu.

Procentu likmes:

Augstākas procentu likmes ekonomikā mēdz piesaistīt ārvalstu investīcijas, palielinot vietējās valūtas pieprasījumu un vērtību. Tāpat zemākas procentu likmes mēdz graut valūtas kursu. Paaugstinot procentu likmes, centrālā banka var samazināt pieprasījumu pēc precēm, izraisot spiedienu uz cenām.

Pieprasījums Safe-Haven:

Šveices franka kā patvēruma pieprasījums ievērojami uzlabo tā vērtību pasaules valūtas tirgos. Pieprasījums pēc valūtas kā drošas patvēruma pieauga gados pēc 2008. gada finanšu krīzes. Šveices Nacionālā banka (SNB) līdz 2011. gadam ārvalstu valūtās bija uzkrājusi aptuveni pustriljonu dolāru, kas ir aptuveni 70% no Šveices IKP.

Šveices banku pakalpojumi:

Viens no faktoriem, kas ietekmē Šveices franka vērtību, varētu būt arī pieprasījums pēc Šveices banku pakalpojumiem kā drošas un konfidenciālas vietas ārzonas līdzekļu glabāšanai visā pasaulē. Ir vērts pieminēt, ka Šveices franks varētu būt uzskatāms arī par stingru alternatīvu ASV dolāram vai sterliņu mārciņai turbulences un nenoteiktības apstākļos, jo ikreiz, kad citās ekonomikās parādās pasliktināšanās pazīmes, Šveices franks arvien vairāk popularizējas ar spekulantiem un tirgotājiem..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector