Brent Oil vēsturiskās cenu diagrammas – Brent Oil cenu vēsture

Brent Crude ir viena no galvenajām saldās vieglās jēlnaftas tirdzniecības klasifikācijām, kas darbojas kā etalona cena naftas iepirkumiem visā pasaulē. Tas ir viegls, salds maisījums, kuru var viegli pārstrādāt benzīnā (benzīnā) un ar to saistītajos produktos. Tomēr viegluma un salduma iemeslu varētu saistīt ar tā zemo blīvumu un zemo sēra saturu. Ir vērts pieminēt, ka Brent eļļas sēra saturs ir aptuveni 0,37%, klasificējot to kā saldu jēlnaftu, taču tā nav saldāka par WTI. Vēl viena Brent eļļas iezīme ir tā, ka tā ir piemērota benzīna un vidējo destilātu ražošanai. Parasti to rafinē Ziemeļrietumu Eiropā.

Brents jēlnafta pirmo reizi tika atklāts Ziemeļjūrā sešdesmito gadu sākumā. Tas ir pazīstams arī kā Londonas Brent, Brent Blend un Brent Petroleum. Brent eļļa ir viens no galvenajiem Atlantijas okeāna baseina jēlnaftas cenu kritērijiem pasaulē, ko izmanto divu trešdaļu pasaules starptautiski tirgoto jēlnaftas cenu cenu noteikšanai.

Atšķirība starp Brent Crude un West Texas Intermediate:

Viena no vadošajām atšķirībām starp Brent jēlnaftu un Rietumteksasas starpproduktu eļļu ir tā, ka Brent jēlnaftas izcelsme ir naftas atradnēs Ziemeļjūrā, starp Šetlandes salām un Norvēģiju, savukārt West Texas Intermediate tiek sūknēta no naftas laukiem ASV. Kā jau minējām, gan Brent Crude, gan West Texas Intermediate ir salds un viegls, padarot tos ideāli piemērotus benzīna attīrīšanai.

Brents jēlnaftas:

Brent Crude ir biežāk sastopams, un lielāko daļu naftas cenu nosaka, izmantojot Brent Crude kā etalonu, kā tas ir divu trešdaļu visu naftas cenu gadījumā. Brent Crude ražo jūrā, tāpēc transporta izmaksas parasti ir zemākas. Turpretī West Texas Intermediate izcelsme ir bezjūras teritorijās, padarot transporta izmaksas apgrūtinošākas.

Rietumteksasas starpnieks:

West Texas Intermediate ir viens no vēlamākajiem ASV mērīšanas un cenu modeļiem. Tas ir arī nedaudz “saldāks” un “vieglāks” nekā Brent eļļa. West Texas Intermediate (WTI) cena ir nedaudz zemāka par Brent cenu. Ir vērts atgādināt, ka WTI tirgoja 44,84 USD par barelu, savukārt Brent 2020. gada 26. novembrī – 47,59 USD..

Pašreizējais UKOIL Cena: $

Galvenie faktori, kas ietekmē Brent eļļu:

Ir trīs galvenie faktori, kas ietekmē naftas cenas:

1: piegāde

2: Pieprasījums

3: Ģeopolitika.

Ir daudzi faktori, kas ietekmē naftas cenas, taču apskatīsim, kā viens no galvenajiem ekonomiskajiem faktoriem, proti, piedāvājums un pieprasījums, ietekmē Brent jēlnaftas cenas. Piedāvājuma un pieprasījuma likums nosaka, ka, ja piedāvājums pieaugs, cenas kritīsies; gluži pretēji, ja pieprasījums palielināsies, cenas pieaugs.

Piegāde:

Daudzus gadu desmitus Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) tiek uzskatīta par pasaules naftas tirdzniecības platformu sirdi, un tās naftas ražotājvalstis kopīgi cenšas noteikt cenas, palielinot vai samazinot jēlnaftas ieguvi. Kaut arī OPEC kontrole tirgū ir samazinājusies, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tās lēmumiem joprojām ir liela loma. Ir arī vērts pieminēt, ka valdības, naftas kompānijas, investori, hedžeri, spekulantu tirgotāji, politikas veidotāji un patērētāji cieši novēro katru OPEC soli..

Tomēr OPEC politiku galvenokārt ietekmē ģeopolitiskie faktori. Daži no pasaules galvenajiem naftas ražotājiem ir politiski vāji vai pretrunā ar Rietumiem (jo īpaši jautājumi par terorismu vai starptautisko likumu ievērošanu ir bijuši problemātiski). Dažiem no viņiem pat draudēja ASV sodi.

Piemēram, agrāk politisko notikumu izraisītie piegādes traucējumi ir radījuši naftas cenu krasas izmaiņas; īpaši ievērojama ir Irānas revolūcija, Irānas un Irākas karš, Persijas līča kari un arābu naftas embargo. Āzijas finanšu krīze un pasaules ekonomikas krīze 2007.-2008. Gadā arī izraisīja svārstības. Naftas piegādi ietekmē arī ārējie faktori, piemēram, laika apstākļi, ražošana (E&P) izmaksas un izpēte, investīcijas un inovācijas.

 

Pieprasījums:

Rūpnieciskā ražošana un strauja ekonomiskā izaugsme parasti veicina naftas pieprasījumu, kā to var redzēt no valstīm, kuras nav ESAO, mainīgie pieprasījuma modeļi, kas pēdējos gados ir strauji pieauguši, norāda ASV Enerģētikas informācijas administrācija. Pāri dīķim faktori, kas ietekmē naftas pieprasījumu, varētu būt saistīti arī ar transportu (gan komerciālu, gan personisku), iedzīvotāju skaita pieaugumu un sezonālām izmaiņām. Piemēram, pieprasījums pēc naftas mēdz būt intensīvs vasaras ceļojumu sezonās un ziemā, kad patērē vairāk apkures degvielas

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me