AUD / INR vēsturiskās cenu diagrammas – Austrālijas dolāru cenu vēsture

Bāzes valūta (AUD) apzīmē Austrālijas dolāru, kas ir pazīstams arī kā Aussie dolārs vai Aussie. AUD aizstāja Austrālijas mārciņu 1966. gadā. 2016. gadā valūta bija apgrozībā 50 gadus. Tomēr Austrālijas dolārs ir oficiālā valūta Austrālijā un vairākās neatkarīgās Klusā okeāna dienvidu valstīs un reģionos, piemēram, Papua-Jaungvinejā, Ziemassvētku salā, Kokosu salās, Nauru, Tuvalu un Norfolkas salā..

Austrālijas dolārs kā brīvi peldoša valūta tika atļauts 1983. gadā. Tomēr tā popularitātes iemeslu tirgotāju vidū var saistīt ar vairākiem faktoriem, kas saistīti ar ģeoloģiju, ģeogrāfiju un valdības politiku. Ir arī vērts pieminēt, ka Austrālija ir viena no pasaules bagātākajām valstīm dabas resursu, tostarp metālu, ogļu, dimantu, gaļas un vilnas ziņā.

No otras puses, Indijas rūpija (kotēšanas valūta) ir Indijas nacionālā valūta, kas ir pazīstama arī kā INR valūta. Tomēr INR parasti attēlo ar simbolu ₹. Indijas rūpija (INR) ir ieguvusi savu nosaukumu no rupijas, sudraba monētas, kuru 16. gadsimtā pirmo reizi izlaida sultāns Šer Šahs Suri. Pagaidām valūtas emisiju kontrolē Indijas Rezervju banka. Indijas valūtas pārvaldību varētu uzskatīt par vienu no svarīgākajiem Indijas Rezervju bankas uzdevumiem. Turklāt Indijas rezerves bankai ir svarīga loma arī Indijas valdības attīstības stratēģijā, tā izdod paziņojumus un lemj par valsts procentu likmēm.

No vēsturiskā viedokļa jaunā rūpijas zīme (₹) tika oficiāli apstiprināta 2010. gadā. D. Udaya Kumar to izgudroja, un tā tika iegūta, apvienojot Devanagari līdzskaņu “र” (ra) un latīņu lielo burtu “R”. bez tā vertikālās joslas (līdzīgi kā R rotunda). Pirmā monētu sērija ar jauno rūpijas zīmi sākās 2011. gada 8. jūlijā. Pirms tam Indija izmantoja “₨” un “Re” kā simbolus vairākām rūpijām un vienai rūpijai..

Runājot par monētām, ļaujiet man jums atgādināt, ka Indijas monētas tiek izlaistas nominālvērtībās 50 pausi, viena rūpija, divas rūpijas, piecas rūpijas un desmit rūpijas. Tādējādi pauze ir 1/100 rūpijas. Monētas, kuru vērtība ir 50 pauzes, sauc par mazām monētām, savukārt monētas, kuru vērtība ir vienāda vai lielāka par vienu rūpiju, sauc par rūpijas monētām.

Banknošu priekšā papīra valūta vai banknotes Indijā tiek emitētas 5, 10, 20, 50, 100, 500 un 2000 rūpiju nominālos. Ir vērts pieminēt, ka nominālvērtības tiek drukātas 15 valodās papīra rūpiju aizmugurē. Priekšpusē nominālvērtības ir iespiestas hindi un angļu valodā.

Parasti Indijas banknotes tiek atjauninātas ar jaunu dizainu, iekļaujot atšķirīgas atšķirības no vecās Mahatma Gandi banknošu sērijas pret jaunajām ar tādu pašu nosaukumu. Piezīmes parāda dažādas Indijas bagātās kultūras tēmas.

Kas ir AUD / INR (Austrālijas dolārs / Indijas rūpija)?

Viena valūta vienmēr tiek kotēta pret otru, jo valūtas tiek tirgotas pa pāriem. Tādējādi AUD / INR valūtu pāris apzīmē Austrālijas dolāru tirdzniecību pret Indijas rūpiju. Šajā gadījumā pirmā valūta (AUD) ir bāze, bet otrā (INR) ir kotācijas valūta.

Galvenie faktori, kas ietekmē AUD / INR valūtu pāri

AUD / INR valūtu pāra vērtību, tāpat kā daudzas attīstības valstu valūtas, galvenokārt ietekmē ģeopolitiskais un globālais noskaņojums. Tā kā ārvalstu spēlētāji izstājās no Indijas kapitāla tirgus, tas veicināja Indijas rūpijas kritumu. Visā dīķī INR valūtai ir cieša korelācija ar jēlnaftas cenām, jo ​​WTI jēlnafta veido ievērojamu Indijas kopējā importa daļu. Tādējādi jēlnaftas cenas pieaugums kaitē ekonomikai. Ja WTI jēlnaftas cenas turpinās paaugstināties, tas ne tikai ietekmēs rūpijas stabilitāti un akciju tirgu pieaugumu, bet arī radīs inflācijas efektu.

Austrālijas dolāra (AUD) valūtas vērtību galvenokārt ietekmē vairāki faktori, piemēram, procentu likmju starpības, preču cenas, pirktspējas paritāte, valdības kredītreitingi, noskaņojums un spekulācijas.

Pašreizējais AUD / INR Cena: $

 

AUD / INR

 

Vēsturisko datu tabula:

AUD / INR vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktori, kas ietekmē AUD / INR cenas:

INR valūtas vērtība ir atkarīga no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē ekonomiku, piemēram, imports un eksports, nodarbinātība, inflācija, procentu likmes, tirdzniecības deficīts, izaugsmes temps, kapitāla daļu tirgus darbība, valūtas rezerves, ārvalstu investīciju ieplūde, makroekonomiskā politika, banku kapitāls, preču cenas un ģeopolitiskie apstākļi.

Ir vērts pieminēt, ka ienākumu līmenis plaši ietekmē INR valūtas, izmantojot patērētāja izdevumus. Kad ienākumi palielinās, cilvēki tērē vairāk. Tomēr lielākajam pieprasījumam pēc importētajām precēm ir tendence palielināt pieprasījumu pēc ārvalstu valūtām un tādējādi graut vietējo valūtu.

Procentu likmes:

Kā jau minējām, augstākas procentu likmes ekonomikā mēdz piesaistīt ārvalstu investīcijas, palielinot vietējās valūtas pieprasījumu un vērtību. Tāpat zemākas procentu likmes mēdz graut valūtas kursu. Paaugstinot procentu likmes, centrālā banka var samazināt pieprasījumu pēc šādām precēm, izraisot spiedienu uz cenām.

Tāpat RBI kontrolē Indijas rūpijas vērtību ar dažādiem rīkiem, tostarp kontrolējot tā piedāvājumu tirgū un tādējādi padarot to lētu vai dārgu.

Ļaujiet man apspriest dažus veidus, kā RBI kontrolē Indijas rūpijas kustību, pirmā būs (procentu likmju izmaiņas), un pēc tam fondu plūsmu noteikumu atvieglošana vai pastiprināšana, pielāgojot naudas rezerves normu (naudas proporcija) bankām ir jāglabā pie centrālās bankas) un dolāru pārdošana vai pirkšana atklātā tirgū, ”saka Brahmbhatt no Alpari.

Pāri dīķim viens no galvenajiem AUD vērtības izmaiņu virzītājiem ir procentu likmju starpība. Procentu likmju starpība ir relatīvais ieguvums, ko ieguldītājs gūst, ieguldot vienas valsts aktīvos, salīdzinot ar otru. Ja procentu likmes Austrālijā ir 1,50%, bet ASV ir augstākas par 2,40%, tad ieguldītājs iegūs augstu atdevi, pērkot ASV aktīvus. Bet šai metodei ir tendence graut AUD vērtību, jo investori pārdod AUD un pērk ASV dolārus, lai ieguldītu ASV aktīvos.

Jēlnafta:

Arī WTI jēlnaftas cenas varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē Indijas rūpijas (INR) valūtas cenas, jo jēlnafta veido ievērojamu Indijas kopējā importa daļu. Tādējādi jēlnaftas cenas pieaugums kaitē ekonomikai. Ja WTI jēlnaftas cenas turpinās paaugstināties, tas ne tikai ietekmēs rūpijas stabilitāti un akciju tirgu pieaugumu, bet arī radīs inflācijas efektu.

Ekonomiskie dati:

Ekonomikas dati, piemēram, patēriņa cenu indekss (PCI), iekšzemes kopprodukts (IKP), tirdzniecības bilance, mazumtirdzniecība, darbaspēka apsekojuma patēriņa cenu indekss un rūpniecības cenu indekss, lielā mērā ietekmē USD / INR cenas. Šie dati ir svarīgi, lai izprastu akciju tirgu un jo īpaši INR virzienu.

FOREX PIEPRASĪJUMS:

Starptautiskā tirdzniecība un cilvēku kustība strauji pieaug, neviena valūta nav pieņemama visā pasaulē. Neatkarīgi no tā, vai dodaties uz augstākajām studijām uz Amerikas Savienotajām Valstīm vai lidojat uz Rio brīvdienās, par pakalpojumiem un precēm būs jāmaksā viņu valūtā. Turklāt, veicot tiešsaistes iepirkšanos no starptautiskajiem veikaliem, jums jāmaksā ārvalstu valūtā.

Tādējādi valūtas maiņas kurss valūtu konvertēšanai ir atkarīgs no tirgus scenārija un valūtas kursa, kuru ievēro valsts bankas. Peldošos valūtas kursus vai elastīgus valūtas kursus nosaka tirgus spēki bez centrālās valdības aktīvas iejaukšanās. Piemēram, smagā importa dēļ rūpijas piedāvājums var palielināties, un tā vērtība samazinās. Gluži pretēji, kad eksports pieaug un dolāra ieplūde ir liela, rūpija ir desmit, lai to atbalstītu.

Noskaņojums un spekulācijas:

Austrālijas dolārs tiek uzskatīts par vienu no populārākajiem izaugsmes un riska aizstājējiem pasaules finanšu tirgos, ko parasti izmanto kā barometru un tirdzniecības ierīci, lai gūtu labumu no īstermiņa noskaņojuma izmaiņām attiecībā uz pasaules ekonomikas izaugsmes tirgus risku. Tāpēc, ja tirgū ir vērojama neobjektīva tendence, Austrālijas dolārs bieži kāps, gluži pretēji, ja valdīs pesimisms, AUD bieži kritīsies.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me