Alumīnija vēsturiskās cenu diagrammas – alumīnija cenu vēsture

Alumīnijs ir otrs visplašāk izmantotais metāls pēc dzelzs, un tas ir ļoti pieprasīts augošajās ekonomikās un globālajā patēriņā. To parasti izmanto lidmašīnās un kosmosā, alumīnija automašīnās, automobiļos, celtniecībā, elektronikā un ierīcēs, saules paneļu nanotehnoloģijā un folijā un iepakojumā. Alumīnija cenas ir ļoti atkarīgas no pasaules pieprasījuma, būvniecības nozares un ražotāju jaunumiem. Trīs galvenās alumīnija ražošanas valstis ir Ķīna, Krievija un Kanāda.

Lielākais alumīnija patērētājs ar ļoti lielu pieprasījumu ir Ķīna, kur urbanizācija ir palielinājusi patēriņu. Ķīna izmanto apmēram 40% no gada alumīnija piegādes pasaulē. Pēc Ķīnas nākamie lielākie šī metāla patērētāji ir Japāna, Eiropas Savienība un Amerikas Savienotās Valstis.

Alumīnija cenas ir saistītas ar Ķīnas IKP pieaugumu pēdējās divās desmitgadēs; tas ir paaugstinājis daudzu rūpniecības preču cenas. Iepakojuma, nekustamā īpašuma, transporta, celtniecības un elektronikas nozares Ķīnā un visā pasaulē ir palielinājušas pieprasījumu pēc alumīnija.

ALUMĪNIJA

Kāpēc apskatīt vēsturiskās alumīnija cenas?

Alumīnija bullish aizspriedumu noteikšanā ir daudz faktoru. Izpētīsim tos pa vienam, lai prognozētu alumīnija cenas.

Ķīnas pieprasījums un jaudas pārpalikums:

Lielākā alumīnija ražotāja un patērētāja ir Ķīna, jo strauji augošajai Ķīnas ekonomikai pēdējos gados alumīnijs ir bijis vajadzīgs būvniecībai, transportēšanai un elektronikai. Tomēr, samazinoties Ķīnas iekšzemes kopproduktam, iekšējais pieprasījums nevarēja absorbēt lielo piedāvājumu, kā rezultātā Ķīna eksportēja metālu uz Amerikas Savienotajām Valstīm un citām valstīm.

Tomēr, neraugoties uz milzīgo alumīnija jaudas pārpalikumu Ķīnā, vietējā valdība turpināja īstenot rūpniecības politiku, lai paplašinātu ražošanu. Pēdējo piecu gadu laikā Ķīnas jaudas pārpalikums ir pieaudzis par 60%, un tas ir izkropļojis pasaules tirgus, pateicoties pieaugošajam metāla eksportam uz trešo pušu valstīm.

Saskaņā ar Nacionālā statistikas biroja datiem kausēšanas rūpnīcas Ķīnā jūnijā saražoja aptuveni 3,02Mt primārā alumīnija. Šī bija lielākā summa, kāda jebkad bijusi jūnijā, jo kopējais gada produkcijas apjoms pieauga par 1,7%. Neskatoties uz to, Ķīnas valdība izveidoja jaunu ražošanas līniju ar jaudu 680 000 tonnu gadā 2020. gada pirmajos sešos mēnešos. Šīs jaunās jaudas vien bija vienādas ar gandrīz 40% no visām ASV alumīnija kausēšanas jaudām..

Ķīna arī piešķīra netiešas valdības subsīdijas 60-70 miljardu ASV dolāru apmērā piecām alumīnija ražošanas firmām, un tam bija liela nozīme jaudas pārpalikumā. Šis subsidētais alumīnija jaudas pārpalikums Ķīnā ir būtisks tirdzniecības izaicinājums, ar kuru nākas saskarties ASV alumīnija rūpniecībai, pārtraucot uzņēmējdarbību.

Transporta pieprasījums & Būvniecības nozares pieprasījums:

Automašīnas un aviācija ir vissvarīgākie alumīnija tirgi attīstītajā pasaulē. Globālā ekonomika ir atkarīga no transporta, lai atbalstītu izaugsmi. Paplašinoties pasaules ekonomikai, palielinās arī nepieciešamība pēc automobiļiem un kosmosa, un tas izraisa pieprasījumu pēc alumīnija pieaugumu.

Kā mēs zinām, 2020. gada pirmajā ceturksnī pasaules IKP G20 samazinājās par 3.4%, kas bija rekords lielo sarukumu ziņā kopš 1998. gada. Tas nozīmē, ka cieta arī alumīnija cenas mazākās ekonomiskās izaugsmes dēļ, kas izraisīja ekonomisko aktivitāti, kas atbalsta transporta nozari.

Alumīnija patēriņš pasaules lielākajam metāla pircējam Ķīnai pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā – 2019. gadā – samazinājās par 1%. Rezultātā Ķīna plānoja pievienot alumīnija kausēšanas jaudai 2,25 miljonus tonnu. Otrs lielākais rūpniecības pieprasījums pēc alumīnija ir būvniecība un celtniecība

tirgū. Alumīnijs veido aptuveni 30% no būvmateriālu izmaksām jaunattīstības valstīs.

Būvniecības rādītāji ir nestabili, tāpēc bezdarba līmenis, dati par darbu, procentu likmes un ekonomiskās izaugsmes aktivitātes patērētājvalstīs, piemēram, Ķīnā, ASV, Eiropā un Japānā, ir svarīgs faktors alumīnija cenu virzībā.

Lielais Kanādas alumīnija izklaidīgums:

Nesen ASV Trampa administrācija atkārtoti noteica tarifus alumīnija importam no Kanādas, strauji pieaugot piedāvājumam, kas pārsniedza vēsturisko līmeni. Bet pēdējos mēnešos Kanādas alumīnija eksporta pieaugums uz Amerikas Savienotajām Valstīm bija tikai pastiprinājies, neskatoties uz ASV pieprasījuma kritumu. Tas prasīja rīkoties, lai nodrošinātu vietējo alumīnija rūpniecību.

Tomēr nākamajā dienā Kanāda atriebās, paziņojot par tarifiem ASV alumīnija izstrādājumiem, pamatojoties uz valsts drošību. Šie tarifi pēdējā laikā ir arī spieduši uz alumīnija cenām.

Koronavīrusa pandēmija:

Automobiļu ražošanas un celtniecības nozari galvenokārt ietekmēja koronavīrusa izraisīti bloķējumi, kas būtiski ietekmēja alumīnija rūpniecību visā pasaulē. Alumīnija cenas samazinājās no 1820 USD par tonnu janvārī līdz 1 425,5 USD par tonnu aprīlī.

Tomēr koronavīruss cenas neietekmēja tik daudz kā citas preces, jo, samazinoties pieprasījumam pēc šī metāla no viena sektora, pieauga pieprasījums citās nozarēs. Pandēmijas bloķēšanas laikā samazinājās pieprasījums pēc transporta, celtniecības un plaša patēriņa elektronikas nozarēm. Bet tajā pašā laikā palielinājās pieprasījums pēc alumīnija pēc medicīnisko ierīču drukātās plates plates, piemēram, ventilatoriem.

Piegādes ķēde tika pārtraukta arī ceļošanas ierobežojumu un ostu slēgšanas dēļ; tomēr alumīnija piegāde netika ietekmēta.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me