Kriptovalūtas, ko Pro-ISIS grupas, Al-Qaida filiāles izmanto terorisma finansēšanai – ziņojums

Lai gan kriptonauda joprojām ir salīdzinoši jauns jaunievedums finanšu nozarē, Tuvo Austrumu džihādistu grupās to izmantošana pieaug. A neseno ziņojumu JITM (MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor) pētījums liecina, ka terorisma finansēšana ar kriptovalūtām pieaug.

Kripto un terorisma finansēšana

JITM sagatavoto garo ziņojumu Tuvo Austrumu mediju pētījumu institūts (MEMRI) apkopoja 21. augustā, nosaucot to par “The Coming Storm”. Ziņojumā apgalvots, ka teroristi, viņu organizācijas un atbalstītāji izmanto kriptovalūtas dažādos veidos, tostarp finansējot uzbrukumus, iegādājoties aprīkojumu, atbalstot kaujiniekus, viņu ģimenes un daudz ko citu..

Tā kā izpratne par kriptovalūtām pieaug, slikti spēlētāji nenoliedzami kļūst par draudu nozares izaugsmei. Katrā diskusijā par kriptovalūtu regulēšanu ir iekļauta tēma par pretrunīgi vērtēto anonimitāti, kas saistīta ar kriptovalūtas darījumiem. Šo funkciju pašlaik izmanto teroristu grupas. Raksta MEMRI pētījuma ziņojums;

Blokķēdes un kriptovalūtu industrija turpina uzņemt apgriezienus, un arvien vairāk uzņēmumu atļauj izmantot kriptovalūtas un pat uzsāk savu, ir saprotams un sagaidāms, ka noziedzīgie elementi, tostarp teroristu grupas, pārvietosies vēl ātrāk nekā šodien tos izmantot.

Piecu gadu laikā veiktajā detalizētajā pētījumā ir sīki aprakstīts, ka džihādija emuārs palīdz teroristu grupām, izmantojot tiešsaistes ziedojumu bitkoīnam, kas galu galā nosūta kriptonaudu ISIS, Musulmaņu brālībai, Hamas, Al-Qaeda uc kriptogrāfijas valūtas forma sociālo mediju tīkla vietnēs, tostarp Facebook, Twitter un citās. Faktiski tiek uzskatīts, ka telegramma ir galvenā platforma, ko mūsdienās izmanto teroristu līdzekļu vākšanā, liecina pētījumi. Pētījumā norādīts, ka teroristu grupas dala arī pamācošus videoklipus kopā ar bitcoin adresēm, lai vadītu potenciālos ziedotājus. Bitcoin, Dash, Ethereum, Monero, Verge, Zcash ir dažas galvenās kriptovalūtas, kuras teroristi bieži saņem kā ziedojumu. Ziņojumā teikts;

Šis nozīmīgais pētījums nenoliedzami parāda, ka teroristu finansēšanas un līdzekļu vākšanas nākotne notiek tagad. Draudi ir pārāk svarīgi, lai tos nepamanītu; tas ir jāizpēta un jānonāk pie risinājumiem.

Telegramma tiek plaši izmantota terorisma finansēšanai

Pētījums arī atklāj, ka sociālo mediju tīkli ir galvenie teroristu grupu finansēšanas punkti, un mudina izstrādāt skaidru politiku, lai aizliegtu / ierobežotu noziedzīgas kriptovalūtas darbības šādās platformās. Turklāt tā piemin, ka “viņi var novērst šīs darbības,” ietekmējot un sodot uzņēmumus, kas to nedara “.

Pētījums norāda uz nopietnu brīdinājumu pret Telegram gaidāmo kriptovalūtu GRAM ar blokķēdi TON. Tā arī apgalvo, ka nav izstrādāti instrumenti, lai cīnītos pret kriptovalūtu līdzekļu vākšanu, ko izmanto teroristu un džihādistu grupējumi. Tā apgalvo;

Pretterorisma amatpersonām jābūt gatavām gaidāmajam Telegram kriptovalūtas teroristu izmantošanas sprādzienam.

Kamēr telegramma kļūst par galveno vietu, lai palīdzētu džihādistiem un atbalstītājiem ar kriptogrāfijas finansējumu, pētījumā norādīts, ka MEMRI darbinieki izdeva kongresa vēstules Telegram izpilddirektoram Pāvelam Durovam. Vēstulē pieprasīja Durova kunga tūlītēju atbildi uz to, ka teroristi plaši izmantoja viņa platformu. Pētījumā paskaidrots, ka vēstule pieprasīta;

Cita starpā, ka Durovs “nekavējoties steidzami reaģē, nosakot rīcības plānu, lai apkarotu ekstrēmistu saturu telegrammā un izveidotu drošības pasākumus, lai teroristu grupas neļautu platformu izmantot kā drošu līdzekļu vākšanas rīku”.

Kā ziņots iepriekš, kriptovalūtas decentralizācijas un anonimitātes raksturs ir licis teroristu grupām pievērsties Bitcoin un ziņojums, kurā teikts, ka nav veikti pasākumi, lai izbeigtu sliktu spēlētāju izmantošanu. Turklāt ziņojumā ir minētas dažas galvenās teroristu grupas, kas izmanto kriptogrāfijas finansēšanu un galvenokārt to reklamē, izmantojot čivināt, Instagram un telegrammu, lai pieprasītu kriptonauda, ​​it īpaši Bitcoin līdzekļu vākšanai.


Saskaņā ar detalizēto ziņojumu ISIS atbalstošās grupas, Al-Qaida filiāle Hay ‘Tahrir Al-Sham (HTS), Hamas militārais spārns, Izz Al-Din Al-Qassam brigādes un viņu atbalsta grupas ir galvenokārt iesaistītas kriptogrāfijā -finansējums. Tāpat pētījumā norādīts, ka šīs grupas “acīmredzami pazūd”, tiklīdz tās sāk pievērst uzmanību plašsaziņas līdzekļiem un likumīgajiem sargsuņiem.

Veicot šī ziņojuma izpēti, tika konstatēts, ka dažas grupas, saņemot uzmanību no plašsaziņas līdzekļiem un varas iestādēm, acīmredzot pazuda kopā ar viņu kriptovalūtas makiem un adresēm.

Attēlu avots – unilad.co.uk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector