Iesācēju ceļvedis Bitcoin

Vai esat domājis par bitcoin? Vai vēlaties zināt vairāk par Bitcoin? Šis Bitcoin iesācēju ceļvedis ir jūsu pirmais solis Bitcoin apguvē.

Bitcoin iesācēju ceļvedis:

Kas ir Bitcoin?

Bitcoin ir vienādranga tiešsaistes maksājumu sistēma, kurā nav iesaistīta neviena centrālā iestāde vai starpnieks, lai notiktu darījums. Tas izmanto kriptogrāfiju, lai pārbaudītu šos darījumus, izmantojot tīkla mezglus, pēc tam tos reģistrē publiskajā izplatītajā virsgrāmatā, ko sauc par blokķēdi. Tā kā Bitcoin ir atvērta pirmkoda tīkls, tā dizains ir publisks, un tas nevienam nepieder un nav tā kontrolē. Kopš darbības sākuma 2008. gadā Bitcoin ir kļuvis par tehnoloģiju, lietotāju kopienu, ieguldījumu instrumentu un valūtu.

Kāpēc Bitcoin ir svarīgs?

“Bitcoin ir pretestības valūta …”

Finanšu krīze 2007.-2008. Gadā sākās ar krīzi ASV augsto kredītu hipotēku tirgū. Lai piesaistītu jaunus klientus, ASV bankas sāka izsniegt riskantus aizdevumus, kas galu galā kļuva par saistību neizpildi. Cilvēku nespēja atmaksāt naudu izraisīja banku sabrukumu. Paralēli tam bankas ieguldījumiem izmantoja cilvēku naudu un, kad ieguldījumi neatmaksājās, finanšu iestādes zaudēja naudu un bankrotēja. Reaģējot uz to, Amerikas valdība mēģināja viņus glābt, izmantojot nodokļu naudu. Tas izraisīja klientu neapmierinātību visā valstī. Tā kā pasaules ekonomika ir savstarpēji saistīta, tā pārvērtās par starptautiskām banku krīzēm, kas pasaules ekonomiku apstājās.

Uzticoties bankai, cilvēki zaudēja savu naudu. Kā pretpasākumu valdība drukāja vairāk naudas, bet drukājamai naudas summai nav maksimālu ierobežojumu, un tas noveda pie naudas vērtības samazināšanās līdz ar nenoteiktību naudas vērtības kritumā. Šī finanšu krīze cilvēkiem lika pieprasīt valūtu, kuru nekontrolē centrālā iestāde.

Kādas problēmas atrisina Bitcoin?

Valūtas alternatīva var uzplaukt tikai tad, ja neviens to nav palaidis un sistēmai nav galvenā kļūmes punkta. Tas ir tas, ko Satoshi Nakamoto uzsāka 2008. gadā – vienādranga elektroniskās naudas sistēmu. Bitcoin ir noteicis maksimālo bitkoīnu skaitu, kas var būt apgrozībā, un ātrumu, kādā var tikt ražoti jauni, ko nodrošina tā dizainā izmantotais kodējums. Tas ļauj katra bitcoin vērtībai būt atkarīgai tikai no piedāvājuma un pieprasījuma tirgū un bez jebkādas valdības iejaukšanās.

Izmantojot mūsu pašreizējo valūtu, darījuma pārbaudē un apstiprināšanā ir iesaistīta trešā puse. Bitcoin novērsa starpnieku nepieciešamību, ļaujot lietotājiem tieši veikt darījumus. Jums vienkārši nepieciešams Bitcoin maks, lai uzglabātu savus bitkoīnus, kas bankas vietā darbojas kā fizisks maks. Kods, kas izmantots šo seifu dizainā, padara tos redzamus ikvienam, kurš vēlas to pārskatīt, kas nodrošina jūsu noguldījumu drošību. Turklāt Bitcoin tīkla process ir anonīms, maksājumi ir patiešām ātri un pēc nosūtīšanas tos vairs nevar atgūt.

Pašreizējais Bitcoin statuss

Kad bitkoins pirmo reizi tika ieviests 2009. gadā, tā vērtība bija 0 USD un vēlāk 0,39 USD. Laika gaitā vienotas valūtas krīzes un banku blokādes izraisīja sabiedrības interesi. Pagājušajā gadā, jūnija vidū, blokķēdes vērtība bija USD 14,37 miljardi, kuras vadošais virzītājspēks bija bitcoīna cena. Jūnija mēneša beigās bitcoin cena pieauga līdz aptuveni 300 USD.

Kopējā esošā bitcoīna vērtība ir USD 10 miljardi. Būtu precīzi teikt, ka šobrīd Bitcoin tirgus vērtība ir daudz vērtīgāka nekā pat Twitter, kas ir viens no lielākajiem sociālo mediju uzņēmumiem pasaulē.

Plusi un mīnusi Bitcoin


“Izmantojot e-valūtu, kas balstīta uz kriptogrāfiskiem pierādījumiem, bez nepieciešamības uzticēties trešās puses starpniekam, nauda var būt droša un bez piepūles veikt darījumus.”

Ir pagājuši tikai 7 gadi kopš bitcoin ieviešanas, un tas joprojām ir agrīnā attīstības stadijā. Bet ir daudzas Bitcoin iezīmes, kuras noteikti runā par pilsētu.

Pros Bitcoin

 • Nav trešo personu – Starpnieka neesamība padara to par lētu iespēju. Tāpat kā no pārdevēja POV, kad jums ir bitcoin nauda, ​​jums tā ir, un pircēji to nevar atņemt.
 • Brīvība – Sūtiet savu naudu jebkurā pasaules malā jebkurā laikā.
 • Digitālā identitāte – Digitālo identitāšu izveide ir viena no iezīmēm, kuru ļoti mīl Bitcoin entuziasti. Tas arī atvieglo reģistrēšanos platformām un pakalpojumiem.
 • Nav centrālās komandas – Bitcoins nepieder nevienam, un neviens uzņēmums nav tā īpašnieks. Tas nozīmē, ka ne valdība, ne bankas nevar liegt jums saņemt vai sūtīt bitcoin naudu jebkur pasaulē.
 • Pseido anonimitāte – Lai gan Bitcoin nenodrošina jums pilnīgu anonimitāti, taču nav nepieciešams atklāt savu identitāti tīklā.
 • Pārredzamība – Visi pabeigtie darījumi ir pieejami ikvienam, bet jūsu personiskā informācija ir paslēpta.
 • Kontrole & Drošība – Lietotāji kontrolē, tirgotāji nevar iekasēt papildu maksu, un, lai nodrošinātu drošību, bitcoīnu var šifrēt.

Mīnusi Bitcoin

 • Risks & Nepastāvība – Ierobežots monētu daudzums un pieaugošais pieprasījums padara to ļoti nepastāvīgu. Bet tas paredzēja, ka laika gaitā svārstīgums samazināsies.
 • Apziņas trūkums – Daudzi cilvēki joprojām nezina, un lielai daļai iedzīvotāju nav skaidras izpratnes.
 • Augsta riska – Paaugstināts regulējums, lietojumprogrammu trūkums, ierobežota mērogošana un drošības trūkums padara to par augsta riska uzņēmumu.
 • Ierobežotas lietošanas gadījumi – Lai gan Bitcoin nodrošina novatoriskus risinājumus ātrākiem un vienkāršākiem maksājumiem, taču attiecībā uz priekšizpēti tam ir problēmas. Daži trūkumi, kas kavē tā pielāgošanu, ir mērogojamības un maksas jautājumi.

Bitcoin ir bērna attīstības stadijā un joprojām attīstās. Būs vajadzīgs laiks, līdz bitcoin pilnībā izmantos savu potenciālu.

Kā darbojas Bitcoin?

Bitcoins ir virtuālas monētas, kas ir veidotas tā, lai to vērtība būtu patstāvīga. Lai uzglabātu vai pārvietotu naudu, jums nav vajadzīgas bankas. Šo bitkoinu uzvedības raksturs ir līdzīgs fiziskajām zelta monētām. Tas nozīmē, ka, tiklīdz jums ir bitkoīni, tos var uzglabāt kā vērtību. Nesen mēs esam redzējuši, ka bitcoin tiek izmantots arī maksājumu nolūkos, taču Bitcoin kā valūtas izmantošana joprojām tiek pakļauta Bitcoin blockchain mērogojamības problēmu novēršanai.

Bitcoins galvenokārt tiek tirgots no vienas personas īpašā bitcoin “maka” uz otru. Runājot par maku, tas ir digitālais jūsu bitkoinu veikals, kuru varat izmantot viedtālrunī, datora diskā, planšetdatorā vai mākonī..

Tagad jūs zināt Bitcoin pamatus. Nākamajā rakstā mēs sniegsim jums padomus un resursus, kas jums būs nepieciešami, lai apgūtu Bitcoin.

Vai esat gatavs nākamajam solim?

Komentāros informējiet mūs par visām šaubām par bitcoin. 

 Seko mums plkst

Twitter , Facebook , Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector