Zilliqa- dziļas kriptovalūtas apskats

Tikpat novatoriski un atjautīgi, kā ir lielākajai daļai kriptovalūtu projektu, joprojām ir viens liels izaicinājums, ar kuru lielāko daļu no viņiem pārvarēt, un tā ir mērogojamība. Šī ir problēma, no kuras pašlaik cieš lielākā daļa sarežģīto un lielo kriptogrāfijas platformu.

Mērogojamību var definēt kā tīkla spēju apstrādāt darījumus iepriekš noteiktā (vai īsākā) periodā. Divi no visredzamākajiem piemēriem ir Bitcoin un Ethereum. Bitcoin gadījumā milzīgais apstrādājamo darījumu skaits ir pieaudzis tik daudz, ka tīkls vienkārši ir sasniedzis savas robežas. Tādējādi Bitcoin ir viens no lēnākajiem un dārgākajiem darījumu līmeņiem jebkurā kriptogrāfijas projektā.

Kaut arī Ethereum gadījums ir nedaudz atšķirīgs, rezultāti ir gandrīz vienādi, un problēma kļūst vairāk nekā acīmredzama, kad visa ekosistēma gandrīz nedēļu apstājās, kad CryptoKitties trakošana sākās 2017. gada decembra beigās. Īsāk sakot, problēma rodas tāpēc, ka, pieaugot tīklam, kļūst grūtāk panākt vienprātību.

Tomēr ir viena kriptogrāfijas platforma, kas ir izveidota jau no paša sākuma, lai ņemtu vērā šo problēmu un faktiski to ļoti atjautīgi novērstu. Šis projekts tiek saukts par Zilliqa (ZIL).

Kas ir Zilliqa?

Zilliqa ir vērienīgs, jauna vecuma kriptovalūtas projekts, kas balstās uz šķelšanos, kā arī uz tehnoloģiju, kas ļauj tās blokķēdei mērogot lineāri, neierobežoti un efektīvi, kad ekosistēma palielinās. Teorētiski Zilliqa nav ierobežojumu darījumu skaitam, ko tas var apstrādāt sekundē.

Iespējams, visiespaidīgākais Zilliqa ir fakts, ka tas spēj apstrādāt desmitiem tūkstošu darījumu sekundē (tāpat kā visus tradicionālos digitālo maksājumu risinājumus), vienlaikus spējot izpildīt viedos līgumus sadalītā tīklā.

Kā Zilliqa faktiski atrisina mērogojamības problēmu?

Lai noteiktu mērogojamību, lielākā daļa bloku ķēdes projektu palielina bloku lielumu. Tas ļauj katrā konsensa kārtā apstiprināt vairāk darījumu. Vēl viens risinājums ir pārvietot blokķēdes informāciju. Šie pasākumi, lai cik īstermiņā tie būtu efektīvi, nevar atrisināt mērogojamības problēmu.

Savukārt Zilliqa risinājums novērš mērogojamības problēmu, ļaujot pārveidot visu blokķēdes arhitektūru. Tas nozīmē, ka tīkla lielums un tīkla ātrums nav tieši vai apgriezti saistīti.

Zilliqa koplietošana, DS laikmets un DS komiteja

Viens vienkāršs veids, kā domāt par to, ir tas, ka Zilliqa blokķēde pārveido savu arhitektūru no nulles. Platforma izmanto hibrīda konsensa protokolu, kas palielina caurlaidi ar katru nākamo 600 mezglu.

Tāpēc viena no Zilliqa atšķirīgajām iezīmēm ir tā, ka tā ir lineāri mērogojama, tas nozīmē, ka, palielinoties tīkla mezglu skaitam, caurlaide palielinās gandrīz lineārā ātrumā.

Zilliqa izmanto arī unikālu funkciju, kuras pamatā ir skaidošanas jēdziens. Dalīšanu var definēt kā procesu, ar kura palīdzību tīkls tiek sadalīts mazākās vienprātības grupās, kuras sauc par lauskām. Katrs gabals spēj paralēli apstrādāt darījumus, ļaujot tiem galu galā apstrādāt vairāk darījumu. Lai dotu jums priekšstatu par šīs tehnoloģijas efektivitāti, Testnet sākumā Zilliqa reģistrēja 250 reizes lielāku caurlaidi nekā Ethereum.

Katrs gabals izveido mikrobloku ar visiem tā apstrādātiem darījumiem. Zilliqa komanda nosauca paralēlā apstrādes perioda beigas par DS Epoch. DS laikmets nozīmē, ka mikrobloki tiek apvienoti, veidojot pilnu bloku, kas vienlaikus tiek pievienots blokķēdei.

Vēl viena diskusiju vērta koncepcija ir DS komitejas ideja. Pēc Zilliqa komandas datiem, DS Epoch ir DS komiteja. DS komiteja ir neliela nejauši izvēlētu mezglu grupa, kas pārvalda visas pārējās lauskas – tā būtībā izlemj, kuri darījumi kādām skaidām tiek piešķirti.

Zilliqa konsensa mehānisms

Viena no vissvarīgākajām Zilliqa iezīmēm ir tās vienprātības mehānisms. Tas izmanto darba pierādīšanas mehānismu, kas ir vērsts tikai uz kalnrūpniecības identitātes noteikšanu. Pats interesantākais ir tas, ka Zilliqa nepaļaujas uz tradicionālo vienprātības protokolu. Tā vietā tas izmanto Bizantijas defektu tolerantu (pBFT) konsensa protokolu, lai ļautu efektīvāk pārvaldīt uzglabāšanas prasības. Lai pēc iespējas vienkāršotu koncepciju, šis vienprātības protokols padara to tā, ka visa darījumu vēsture nav jāsaglabā blokķēdē, kas pārvēršas efektīvākās pārvaldības un uzglabāšanas prasībās.

Zilliqa pasūtījuma programmēšanas valoda

Fakts, ka Zilliqa ir izveidojis arī savu individuālo programmēšanas valodu, nedrīkst būt pārsteigums, īpaši ņemot vērā platformas novatoriskumu. Izsauktā pasūtījuma programmēšanas valoda Scilla spēj atdalīt viedo līgumu stāvokli un funkcijas, padarot funkcionālo programmēšanu drošāku un standartizētāku.

Šīs konkrētās programmēšanas valodas trūkums ir fakts, ka tā nav pabeigta Turingā. Tādējādi to nevar izmantot, lai izveidotu lietotnes, īpaši lietotnes, kurām nepieciešami nosacījuma paziņojumi un dažāda veida cilpas.

ZIL žetons

Kā var sagaidīt, Zilliqa ir arī savs marķieris, ko sauc ZIL. ZIL marķierim ir tāds pats mērķis kā lielākajai daļai žetonu: to izmanto, lai stimulētu kalnrūpniecību, kā līdzekli, lai samaksātu darījumu nodevas, un to var izmantot arī kā gāzi līguma izpildei. ZIL ir ERC-20 marķieris, kas joprojām darbojas Ethereum blokķēdē.

ZIL var iegādāties, pārdot un tirgot ļoti daudzās biržās, piemēram, Binance, Upbit, Bithumb, KuCoin un Huobi.pro. Protams, kad tiks palaists Zilliqa mainnet, marķieris tiks apmainīts pret vietējiem Zilliqa žetoniem.

Testnet un Mainnet

Zilliqa nesen ir laidis klajā savu Testnet 2.0 un ir veicis ļoti daudz uzlabojumu. Komanda strādāja, lai uzlabotu infrastruktūras stabilitāti un piedāvātu labāku viedo līgumu atbalstu. Turklāt lietotāji tagad var izmantot Scilla maku, kas viņiem ļaus testēšanas tīklā izvietot savus viedos līgumus.

#Zilliqa Testnet v2.0 – koda nosaukums: D24 ir šeit. Detalizētu rakstu varat izlasīt mūsu emuāra ziņā šeit https://t.co/QoD6WEieCF

– Zilliqa (@zilliqa) 2018. gada 30. jūnijs

Lai gan Mainnet palaišana bija paredzēta 2018. gada otrajā un pēc tam trešajā ceturksnī, komanda atlika palaišanu, lai nodrošinātu augstas kvalitātes produkta piegādi. Komanda šobrīd cītīgi strādā pie Mainnet palaišanas, kas notiks gada beigās vai 2019. gada janvārī.

Pēc tam, kad tā galvenais tīkls ir palaists, pastāv lielas iespējas, ka Zilliqa kļūs vēl lielāks nekā tas jau ir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me