Pakistāniešu skatīšanās kriptogrāfija izdzīvošanai krītošās ekonomikas apstākļos var virzīties uz Venecuēlas ceļu

reklāma Phemex

Kaut arī Pakistāna, iespējams, svin jaunas valdības izveidi, kuru visticamāk vada Imrans Khans, sabrukušās ekonomikas problēma joprojām nav atrisināta. Kaut arī katrs pakistānietis vēlas, lai politikas svinības pievērstos arī viņu ekonomikai, daudzi pakistānieši virzās uz kriptogrāfiju, lai uzturētu sevi no inflācijas pieauguma un Pakistānas rūpijas krišanas, tāpat kā tas, kas notika Venecuēlā.

Pakistānas brūkošā ekonomika, kas meklē atelpu

Pakistāna pārdzīvo nemierīgus laikus. Tās politiskā nestabilitāte draud arī ekonomikā. Tās aizejošā valdība sagaida, ka nākamajā finanšu gadā ekonomika augs visstraujāk nekā vairāk nekā desmit gadu laikā, taču ekonomisti šaubās. Dienvidāzijas otrajā lielākajā ekonomikā izaugsme samazināsies līdz 5,2 procentiem gadā, kas sākas jūlijā, liecina sešu Bloomberg aptaujāto ekonomistu vidējais rādītājs.

Paredzētā palēnināšanās notiek, valdībai samazinot plānus par izdevumiem ceļiem un infrastruktūrai, lai sasniegtu fiskālos mērķus – atslēgu Starptautiskā Valūtas fonda finansiālā atbalsta iegūšanai.

Vispasaules pazemošanas laikā starptautiskā sargsuņa cīņā pret naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu, Finanšu darbības darba grupa (FATF), Pakistānu ir iekļāvusi arī “jurisdikciju ar stratēģiskiem trūkumiem” sarakstā, kas pazīstams arī kā pelēkais. FATF pamatojums ir Pakistānas “strukturālie trūkumi” nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā un terorisma finansēšanas apkarošanā (CFT). Šī nav pirmā reize, kad Pakistāna nonāk vienā no FATF ne pārāk labo puišu sarakstā; valsts tur bija 2008. gadā un no 2012. līdz 2015. gadam.

Bet Pakistāna izceļas kā nozīmīgākais vārds sarakstā ar vislielāko iedzīvotāju skaitu un lielāko ekonomiku, neaizmirstot arī par lielāko militāro.

Pakistānas rūpija ir kritusies arī visu laiku zemākajā līmenī, ņemot vērā valsts centrālās bankas bailes no maksājumu bilances krīzes. Acīmredzamā devalvācija liecina par ievainojamības pazīmēm Pakistānas gandrīz 300 miljardu dolāru ekonomikā, jo ārvalstu rezervju samazināšanās un tekošā konta deficīta palielināšanās izraisa spekulācijas par atgriešanos Starptautiskajā Valūtas fondā pēc aizdevumiem otro reizi kopš 2013. gada.

Tā kā Pakistānas rūpija devalvē, daudzi pakistānieši pāriet uz kriptovalūtām, lai uzturētu, kaut ko tās valdība aizliedz. Tas bija acīmredzams, jo to cilvēku skaits, kuri pērk un pārdod bitcoīnu, platformā Localbitcoins sasniedza 57, vienīgais avots, lai cilvēki varētu pirkt un pārdot kriptovalūtas pēc pirmās bitcoin apmaiņas Urdubit izslēgšanas.

“Cilvēki pievēršas kriptonauda kā ieguldījumam, bet lēnāk nekā rietumu pasaule, jo lasītprasmes līmenis šeit ir zemāks, un tā viņiem ir pilnīgi jauna parādība,

”Sacīja Abu Šahērs, Pakistānā bāzētās kriptovalūtas Pakcoin dibinātājs. “Krītot rūpijai, daži to izmanto kā alternatīvus maksāšanas līdzekļus,”

Šahers piebilda.

“Lielākā daļa cilvēku, kas izmanto kriptovalūtas, ir dienas vai īstermiņa tirgotāji, kuri atrod investīciju iespējas kriptogrāfijā, un to skaits arvien pieaug.”


Lasiet arī: Hiperinflācija Venecuēlā, lai 20. februārī uzņemtu PetroCryptocurrency Presale

Pakistāna atkārto Venecuēlas tendences

Venecuēla kļuva par piemēru cilvēkiem, kuri pārcēlās uz Bitcoin, jo inflācija strauji pieauga. Pēdējos gados valstī ir strauja krīze, kopš naftas cenas 2014. gadā nokritās zem USD 100 apgabala līdz trešdaļai cenas 2016. gada sākumā. Venecuēlas Bolivārijas Republikā dzīvo viena no visu laiku smagākajām hiperinflācijas krīzēm pasaulē..

Prezidents Nikolā Maduro bija vainojis ārējos faktorus un ASV iejaukšanos, taču realitāte bija tāda, ka 2018. gada martā inflācija ir strauji pieaugusi līdz 8900%, ziņo tradingeconomics.com. un Venecuēlas Bolívar kritās Karakasas ielās, kas pazemināja oficiālās minimālās algas pirktspēju, padarot Bolivāru gandrīz nevērtīgu.

Tā kā Dienvidamerikas valstu ekonomika aprīlī sasniedza zemāko līmeni, LocalBitcoins apjoms 2018. gada 14. aprīļa nedēļā bija 2 789 991 957 138 Venecuēlas Bolívares. Iepriekšējā nedēļā rādītājs bija zem 2 triljoniem VEF – 1 744 669 576 098 – Venecuēlas Bolívares. Apjomi pirms tam pārsvarā bija zem 1 triljona VEF.

Raugoties situācijā, Ēriks Voorheess no Shapeshift tviterī ierakstīja Bitcoin-personai tirdzniecības apjomu #Venezuela pagājušajā nedēļā sasniedza rekordaugstu līmeni … diemžēl tikpat daudz BTC pieņemšanas rādītājs kā #bolivar demasement.  

Avots: coin.dance/volume/localbitcoins/VEF

Bitcoin tirdzniecības apjoms starp cilvēkiem # Venecuēla pagājušajā nedēļā sasniedza rekordlielu līmeni … diemžēl tikpat daudz BTC pieņemšanas, cik tas ir #bolivar pazemināšana. https://t.co/mNAuT3KWb4

– Ēriks Voorheess (@ErikVoorhees) 2018. gada 19. aprīlis

Tas ļāva atbrīvot atbildes, kad Venecuēlas iedzīvotāji tviterī paziņoja, ka kriptonauda ir žēlastība, un viņi izdzīvo. Izlasīts viens tvīts

“Pateicoties kriptogrāfijai un tirdzniecībai, es varu dzīvot šeit, Venecuēlā, neciešot to, ko katru dienu cieš lielākā daļa cilvēku. Bet vai ir sirdi plosoši redzēt cilvēkus, kuri ēd tieši no atkritumu tvertnēm (veselas ģimenes), un redzēt tik daudz nabadzības, ”viņš teica.

Tā kā Pakistānas ekonomika brūk, tas attiecas uz tām pašām pazīmēm kā Venecuēla, ciktāl tas attiecas uz pāreju uz kriptovalūtām. Pat kriptogrāfijas kopienai valsts, kas ir spiesta izmantot kriptogrāfiju, nav laba zīme. Ceru, ka jaunā valdība uzlabos ekonomisko situāciju un tās kriptonauda būs labos laikos, nevis krīzes apstākļos

Vai Pakistāna spēs atrisināt krīzi vai nogrims tāpat kā Venecuēla? Dariet mums zināmu savu viedokli par to pašu.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector