Kā globālie politekonomiskie notikumi ietekmē Bitcoin cenu?

Politiskie un ekonomiskie faktori atkal un atkal ir ietekmējuši Bitcoin cenu un pieprasījumu pēc kriptovalūtām, pēdējais no tiem ir Brexit bez darījumiem. Kaut arī precīzas sekas turpina apspriest un iedziļināties, apskatīsim dažus no politekonomiskajiem notikumiem, kas ietekmē kriptovalūtu pieprasījumu un Bitcoin cenu. 

Nav Deal Brexit

Maz ticams, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības un tā izraisītais politiskais konflikts drīz tiks atrisināts. Interesanti, ka tas varētu pārvērsties nozīmīgā liktenī Bitcoin investoriem. 

Lielbritānijas mārciņas un akciju tirgos augustā un septembra sākumā bija vērojama satricinājums. Sterling un FTSE 100 kritās, tuvojoties 31. oktobra termiņam. Interesantā kārtā viņi pēkšņi parādīja augšupejošas tendences, jo Parlaments tika apturēts uz mēnesi, lai neļautu deputātiem radīt nekādus šķēršļus Brexit procesā.

Neskatoties uz pēdējos mēnešos valdošajiem neskaidrajiem apstākļiem, investori vienojās meklēt skaidrību, pat ja tas nozīmēja izstāšanos no ES bez darījuma. 

Interesanti, ka šajā periodā Bitcoin cena ir parādījusi augšupejošas tendences. Lai gan tas joprojām ir par 24% zemāks par jūnija ciklisko maksimumu – 13 930 USD, preses laikā tas atkal pārsniedza 10 000 USD pretestības līmeni un ir 10 616 USD. 

Nikolass Gregorijs, blockchain speciālista CommerceBlock izpilddirektors sacīja, ka viņš uzskata, ka nemieri, ko izraisījusi Brexit izputēšana, veido spēcīgu Bitcoin ieguldījumu gadījumu. Neapšaubāmi, Bitcoin cena ir pieaugusi, mārciņai dodoties uz dienvidiem. Viņš arī apgalvoja, ka neviens Brexit darījums pat nevar izraisīt lielu Bitcoin izlaušanos. 

Viņš teica, 

“Bezdarījuma izredzes jau ir izpostījušas lielākās fiat valūtas, bet, ja tas notiks, mēs varētu redzēt vēl nebijušu Bitcoin mītiņu ar reālu iespēju, ja tā pieaugums pārsniedza 20 000 USD.”

Naidžels Grīns, finanšu konsultāciju izpilddirektors, salīdzināja Bitcoin ar digitālo zeltu. Viņš teica, 

“Bitcoin dalās ar dārgmetālu galvenajām īpašībām, ka tie ir ierobežoti un ir vērtīgi.”

Viņš arī piebilda, 

“Tirdzniecības strīda radītie riski … un citi ģeopolitiski jautājumi, piemēram,” Brexit “un tā tālejošās saistītās problēmas, aizvien vairāk institucionālo un privāto ieguldītāju liks dažādot savus portfeļus un nodrošinātos pret šiem riskiem, ieguldot kriptokastēs. Pašreizējos apstākļos es uzskatu, ka Bitcoin cena dažu nedēļu laikā varētu sasniegt 15 000 USD. ”

Honkongas protesti 


Kriptovalūtas pakalpojumu sniedzējiem un uzņēmumiem bija vairākas lomas protesti. Viena no nedaudzajām lomām ietvēra aizstāvību par darījumu privātumu un kriptovalūtas finansētu piegāžu nodošanu protestētājiem.  

Genesis Block, vadošais kriptovalūtas bankomātu nodrošinātājs, 1. jūlijā Honkongas protestētājiem pat piegādāja ūdens pudeles un lietussargus, kurus finansēja no starptautiskiem Bitcoin Cash ziedojumiem. Turklāt pudelēm bija QR kods, kas ļāva saņēmējiem ziedot vairāk Bitcoin Cash, lai finansētu turpmākas miermīlīgu protestētāju piegādes.

Per a Forbes Ziņot, kad ap jūnija vidu izcēlās protesti, Bitcoin tirgoja Honkongas biržā TideBit par USD 160 USD. Tas ir interesanti, ka piemaksa joprojām pastāv, pat ja protesti ir nolietojušies. 

Jaunākā Bitcoin cena TideBit ir USD 11477,34 USD, kas ir aptuveni USD 150 USD augstāka nekā pašreizējā Coinmarketcap likme.

Kaut arī saņemtās Bitcoin naudas apjoms nebija ļoti liels, šī iniciatīva atspoguļo taustāmu to, kā starptautiskā kriptovalūtas kopiena var ietekmēt apstākļus bezsaistē un iesaistīt kopienas.

 Venecuēla – Argentīnas hiperinflācija

Nav zināms, ka Argentīnai bija ilga inflācijas vēsture vairāk nekā 30 gadus. Dažos periodos sasniedzot 1000% inflācijas līmeni. 2018. gadā peso bija zaudējis 83% no savas vērtības, salīdzinot ar Amerikas dolāru. Bitcoin nāk klajā kā jauns veids, kā ietaupīt argentīniešu galvaspilsētu. Neapšaubāmi, ekonomiskā krīze veicina vairāk ieguldījumu kriptos. 

2018. gadā Sanfrancisko dzīvojošais kriptogrāfijas entuziasts Siri ieteica bijušajam Argentīnas Centrālās bankas prezidentam padomniekam Luisam Kaputo ieguldīt 1% no savām rezervēm Bitcoin un daļu Argentīnas kodolenerģijas veltīt kalnrūpniecībā..

Vēl svarīgāk ir tas, ka par Argentīnu tika runāts par Bitcoin ieviešanu un hiperinflāciju prestižajā G 20 samitā. Neapšaubāmi, Bitcoin inflācijas ekosistēmā izpelnās uzmanību un aplausus, un tiek reklamēts kā attīstības iespēju lāpas nesējs. 

Ar to sakot, kad mēs iedziļināmies Venecuēlas gadījumā, dati no CoinDance, P2P biržu tirdzniecības aktivitātes izsekotāja Localbitcoins atklāja, ka no 13. jūlija līdz 20. jūlijam bija vislielākais Bitcoin tirdzniecības apjoms. 

Avots- CoinDance

Šajā periodā lietotāji ieslēdza LocalBitcoins vien radīja vairāk nekā 57 miljardu bolivāru apjomus, pārspējot iepriekšējo visu laiku augstāko līmeni – 49 miljardus. Šī atklāsme nāca pēc tam, kad Venecuēlas valūta turpināja ciest no pārsteidzošas inflācijas, kā ziņots, tā bija sasniegusi 10 000 000%, liekot iedzīvotājiem izmantot alternatīvus līdzekļus vērtības uzkrāšanai. 

Turklāt Amerikas Savienoto Valstu bezpeļņas organizācija valsts oficiālo alternatīvu – valsts emitēto digitālo valūtu Petro – pasludināja par izgāšanos. 

Lai gan maz ticams, ka ģeopolitiskā nenoteiktība radīs vislabākās kriptovalūtu izaugsmes iespējas, tirdzniecības karu un politiskās nestabilitātes globālais klimats patiešām rada labvēlīgu augsni plaša mēroga un ietekmīgai kriptogrāfijas kustībai. Nebūs nepareizi piekrist, ka augstā politiskā nestabilitāte galu galā novedīs pie tā, ka kriptonauda tiek apzīmēta kā “drošs patvērums”. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector