CME nākotnes līgumu termiņš beidzas rīt, vai Bitcoin cena kritīsies tālāk?

reklāma Phemex

Jaunākie atklājumi to atklāj nākotnes līgumi par CME lielāko daļu laika ir atstājuši iespaidu uz bitcoīna cenu. Saskaņā ar Arcane Research ziņojumu bitcoīnu un kriptovalūtu analītiķi uzzināja, ka bitcoin cena vidēji samazinās par aptuveni 2.27% pirms CME ikmēneša norēķiniem.

Bitcoin cena tiek manipulēta pirms ikmēneša nākotnes norēķiniem

Arcane Research analītiķiem ir pamats uzskatīt, ka Bitcoin atkārtotais cenu kritums pirms ikmēneša nākotnes norēķiniem CME nevar būt tikai sagadīšanās. Skaidrojot iespējamo situāciju, raksta Arcane’s Bendik Norheim Schei,

“Statistiski ir maz ticams, ka cenu kritumu pirms CME norēķiniem varētu izraisīt tikai sakritība,”

“Tādējādi skaitļi apstiprina hipotēzi, ka ar CMC cenu tiek manipulēts pirms CME norēķināšanās. Tomēr skaitļi neko nesaka par apzinātu manipulāciju vai, piemēram, tikai par ieguldītāju riska ierobežošanas stratēģijas rezultātu … ”

Schei arī saka, ka tas, ka CME bitcoin nākotne tiek norēķināta skaidrā naudā, nevis bitcoin, padara šo tirgu plaši izplatītu spekulācijām

“Šie nākotnes līgumi ir optimāli manipulācijām. Tie tiek norēķināti dolāros, nevis bitkoinos. Norēķinu cenu nosaka bitkoina cena pamatā esošajā tirgū. Tādējādi nekad faktiskais bitcoīns nemaina īpašnieku, un tas ir tikai dolāru tirgotais tirgus. ”

Kā manipulē ar Bitcoin cenu?

Lai gan pētījuma rezultāti pilnībā neatklāj mehānismus, kas saistīti ar aizdomām par cenu manipulācijām, fakts, ka CME ikmēneša nākotnes līgumus nokārto USD, ļauj spekulantiem un tirgotājiem veikt likmes pret Bitcoin cenu. Katru mēnesi, tuvojoties norēķinu periodam, ir aizdomas, ka tirgotāji mēģina spēlēt sistēmu, saīsinot bitcoin.

Pēdējās iespējamās cenu manipulācijas

Pēdējo divu gadu laikā, sākot no 2018. gada janvāra līdz 2019. gada augustam, analīze rāda, ka 15 no 20 pārskatītajiem 20 mēnešiem bitkoina cena bija reģistrējusi lejupslīdi pirms CME nākotnes līgumu norēķiniem. Saskaņā ar analīzi tikai 5 mēnešus (2018-2019: aprīlis, septembris, decembris, marts, jūlijs) bitkoina cenas pieauga pirms šāda norēķinu perioda. Atlikušajos mēnešos bitkoins bija samazinājies vidēji par 2%.

Bitcoin cena pret ikmēneša CME nākotnes līgumu norēķiniemBitcoin cena pret ikmēneša CME nākotnes līgumu norēķiniem

Arī analītiķi izsver situāciju. EToro ikdienas tirgus atjauninājumu biļetenā vecākais analītiķis Mati Greenspans saka, ka, tā kā šonedēļ šo līgumu apjomi ir bijuši īpaši lieli – no pirmdienas 142 340 BTC, mēneša beigās Bitcoin cena varētu būt ļoti svārstīga..

Kripto Velsons, šodien savā čivināt atzīmēja, ka bitkoīns bija atlēcis katru reizi, kad tas tuvojās CME nākotnes norēķinu dēļ. Viņš arī ieteica, ka pēc CME nākotnes līgumu termiņa beigām piektdien Bitcoin cenai bija tendence mainīties.

Kopš 2019. gada marta, #Bitcoin CME Futures termiņš ir beidzies mēnešu beigās.

Katru reizi pirms izelpas BTC ir iemērcies. Kamēr pēc nākotnes līgumu termiņa beigām BTC bija maiņa!

CME Futures termiņš beidzas rīt, kas nozīmē, ka virziena maiņa varētu būt drīz! # Oktobris pic.twitter.com/IYzWt8EH6q

– Kripto Velsons? (@CryptoWelson) 2019. gada 26. septembris

Kas atšķiras ar Bakkt’s Bitcoin Futures?

Daudzi tirgus vērotāji cer, ka Bakkta fiziski nokārtotie bitkoina nākotnes līgumi novirzīs investorus no naudas ievietošanas skaidrā naudā noslēgtos līgumos, tādējādi samazinot cenu manipulācijas iespējas. Turklāt Mati Greenspans uzskata, ka nesenais cenu kritums bija saistīts ar “unikālā cenu atklājuma ieviešanu, kas nāk tikai ar normatīviem aktiem atbilstošu iespēju tirgot bitkoinu tieši par ASV dolāriem”. CME, kaut arī regulēta birža, tikai daļēji spēja atrisināt cenu atklāšanas problēmu, jo tās līgumi tika norēķināti skaidrā naudā. Viņš arī ierosināja, ka neregulēta birža, iespējams, saglabāja Bakkt cenu uzpūstu un nestabilu.

Tomēr Bakkt sāka diezgan lēni, un attīstība, ņemot vērā bitkoīnu tirdzniecības apjomu pēdējo pāris dienu laikā, nav bijusi iespaidīga. Tāpēc atliek gaidīt, vai Bakkt pieņemšana palīdzēs samazināt šo iespējamo cenu manipulāciju, kas saistīta ar CME bitcoin nākotni.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me