Bitcoin oficiāli ievadīja cenu noteikšanas režīmu, kāpēc BTC cena nekad nevarētu atkārtoti apmeklēt 20 000 ASV dolāru

reklāma Phemex

Pašlaik USD 30 000 + Bitcoin (BTC) jau ir ievadījis ļoti gaidīto cenu atklāšanas režīmu. Šo Bitcoin cenu ralliju atbalsta liela institucionāla dalība ar dažiem lieliem dalībniekiem finanšu telpā, kas šajā digitālajā zeltā izlej miljoniem dolāru.

Pieaugot institucionālajai līdzdalībai, finanšu giganti ir sākuši izstrādāt Bitcoin ieguldījumu instrumentus, kas atbilst institucionālajām prasībām. Daži no regulētajiem finanšu gigantiem, piemēram, CME un Bakkt, jau piedāvā tirgoties ar Bitcoin nākotnes līgumiem. No otras puses, ir pietiekami daudz darba, lai ieviestu tirgū Bitcoin ETF.

Bet, lai visi šie ieguldījumu produkti pastāvētu tirgū, ir svarīgi saprast cenu noteikšanas mehānismu aktīvu klasei. Apskatīsim, ko patiesībā nozīmē Bitcoin Price Discovery.

Faktori, kas spēlē galveno lomu Bitcoin cenu atklāšanā

Kā mēs visi zinām, Bitcoin darbojas pilnībā decentralizētā blokķēdes tīklā, un atšķirībā no citām aktīvu klasēm to neviena regulējoša iestāde nav. Bitcoin un kriptovalūtas kopumā ir ļoti nestabils aktīvs, un agrāk tas ir bijis pakļauts lielām cenu manipulācijām.

Bitcoin Price Discovery ilgu laiku ir bijis grūts uzdevums. Bet, tā kā vairāk regulētu biržu un tirgu parādās, scenārijs uzlabojas. Institucionālā dalība BTC, visticamāk, vēl vairāk veicinās pieprasījumu pēc tādiem ieguldījumu mehānismiem kā Bitcoin ETF un citi.

Investoru aktivitātes pieaugums jau ir apstiprinājums tam, ka Bitcoin tiesības atrodas atsevišķā teritorijā, un mēs, iespējams, neredzēsim lielu korekciju, kā tas bija redzams 2017. gada cenu sabrukuma laikā.

Avots: Twitter, Bitcoin investoru aktivitātes diagramma

Tā kā šādi produkti darbojas tikai ar regulētām platformām, tas palīdzēs ierobežot BTC cenu svārstības un neparedzamu rīcību. Pagājušā gada paneļdiskusijas laikā Invest: ASIA Singapūrā Lennix Lai, OKEx finanšu tirgus direktore stāstīja Coindesk:

“Ja jūs varat iegādāties vai pārdot tikai konkrētus bitcoīna pamatā esošos marķierus un jums nav iespēju īsslēgt, būtībā spekulēt citā virzienā, tad tirgus būtu daudz nepastāvīgāks, jo to pilnībā vadītu noskaņojums.”

“Piemēram, pirms CME Futures ieviešanas jūs varat uzskatīt, ka bitcoīns ir daudz nepastāvīgāks, tāpēc mums vajadzētu būt vairāk finanšu instrumentiem, piemēram, iespējām, lai palīdzētu tālāk cenu atklāšanas procesā saistībā ar svārstīgumu.”

Nesenā riska ieguldījumu fondu, veterānu investoru, iestāžu un citu lielu dalībnieku dalība ieviesīs lielāku skaidrību šai Bitcoin Price Discovery koncepcijai, jo tirgus nobriest.


Kāpēc BTC cena nekad nevar atkārtot 20 000 ASV dolāru?

Kā norādīja kriptogrāfijas analītiķis Vilis Vū, Bitcoin cena, iespējams, nekad neatkārtos 20 000 ASV dolāru. Pēc viņa domām, augstas vietas pirkšana apvienojumā ar investoru aktivitātes pieaugumu ir ļāvusi šim rallijam atšķirties no iepriekšējiem. Pēc viņa domām, 24 000 ASV dolāru cenu līmenis ir tāds pats kā BTC cenu diapazonam no 12 līdz 14 tūkstošiem ASV dolāru, un šī līmeņa pārspēšanai būs nepieciešama liela tirgus avārija.

Mēs nekad vairs neredzēsim 20 000 USD BTC.

24 000 ASV dolāru atbalstam būtu nepieciešams melnā gulbja notikums, lai to sadalītu.

Ilgtermiņa pircēju atbalstītā grīdas cena pieaug ļoti strauji.

– Vilis Vū (@woonomic) 2021. gada 3. janvāris

Vēl viens svarīgs punkts, kas jāatzīmē no Woo pētījuma, ir tāds, ka Bitcoin nekad nevar redzēt 30-40% korekcijas par kriptogrāfijas tirgotājiem, par kuriem runā, un maksimāli mēs varam redzēt cenu korekcijas par pasūtījumu 20-25% šajā bullī.

Papildu lasījums: Kas ir Bitcoin cenu atklāšanas režīms?

Cenu atklāšanas mehānisms būtībā nozīmē aktīva cenas atvasināšanu tirgū, pamatojoties uz pircēja un pārdevēja mijiedarbību. Bitcoin Price Discovery nozīmē noteikt tūlītēju cenu Bitcoin (BTC) tirdzniecībai, kas ir atkarīga no vairākiem taustāmiem un nemateriāliem faktoriem.

Papildus klasiskajiem pieprasījuma un piedāvājuma ekonomiskajiem principiem ir vairāki faktori, kas iekļaujas BTC cenu atklāšanas attēlā. Tas var ietvert tādus faktorus kā informācijas plūsma starp kriptogrāfijas tirgiem, apmaiņa, kā arī mijiedarbība ar tradicionālajiem tirgiem. Kā redzējām šogad, arī pasaules ekonomiskajam stāvoklim un nenoteiktībai ir ievērojama ietekme uz cenu atklāšanu.

Kā jau teikts, Bitcoin cenu atklāšanas pamatā ir vissvarīgākais pieprasījuma un piedāvājuma faktors. Arī Bitcoin cenu atklāšana lielā mērā ir atkarīga no nākotnes līgumu un opciju tirgus. Tirgotājiem šajā tirgū ir labāka informācija un spēja veikt vēlamo darbību. Jebkuras ārējas informācijas vai ziņu gadījumā, kas ietekmē tirgus apstākļus vai ekonomiku, spekulatīvo tirgotāju veiktās darbības atvasinājumu tirgū sniedz jaunu informāciju, kas vēl vairāk veicina cenu kustību.

Bitcoin nākotnes un iespēju tirgum ir galvenā loma Bitcoin cenu atklāšanā, jo tie ir pirmie, kas reaģē, jo darījumu izmaksas šeit ir daudz zemas, salīdzinot ar tūlītējiem tirgiem. Tādējādi tie ietver nākotnes prognozēšanas elementu par to, kas varētu notikt.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector