Maz ticams konkurents: vai Elastos tīkls var konkurēt ar Ethereum, lai pieņemtu uzņēmumu blokķēdes?

reklāma Phemex

Starp visu decentralizēto finanšu neprātu un gaidāmo pāreju uz likmju pierādīšanu ziņas, ka JPMorgan pārdeva savu Quorum blokķēdi ConsenSys, iespējams, ir saņēmušas mazāk uzmanības, nekā tas ir pamatoti pelnījis. Lai gan ziņas bija bijušas baumo kopš šī gada sākuma tas tomēr ir labas ziņas uzņēmuma Ethereum kopienai. Jo īpaši ConsenSys, kas februārī bija spiesta atlaist 14% darbinieku. 

Ņemot vērā satraukumu par uzņēmumu blokķēdi 2017. un 2018. gadā, daudziem var šķist dīvaini, ka nozare ir cīnījusies. Iemesls, iespējams, ir diezgan prozaisks – tehnoloģija nekad nebija gatava attaisnot tajā laikā liktās cerības. Līdz šai dienai Ethereum turpina cīnīties ar mērogojamības problēmām, un maz ticams, ka tas mainīsies, kamēr nebūs pabeigta pilnīga ETH 2.0 jaunināšana, kas aizņems vēl gadu vai divus. 

 Tomēr, lai gan 2.0 jauninājums var atrisināt Ethereum mērogojamības problēmas, platforma joprojām ir tīri infrastruktūras risinājums. Pa to laiku citas platformas ir izmantojušas dažas Ethereum galvenās iespējas un paplašinājušas tās pilnā rīku komplektā. 

Īpaši ‘Smartweb’ projekts Elastos ir parādījies kā atzīstams uzņēmuma pretinieks Ethereum ar daudzām funkcijām, kas paredzētas uzņēmumu lietotāju pievilināšanai. Varbūt daļēji tāpēc, ka projekta darbības joma ir līdz pat “Kiberrepublikas” izveidošana’, Pēdējos mēnešos un pat pēdējos gados Elastos zem radara lidoja zem gaisa. Tomēr projekta jaunā pieeja uzņēmuma lietojamībai ir vērts turpināt izpēti. 

Drošība 

Ethereum kā viena no vecākajām un visbiežāk izmantotajām blokķēdes platformām ir ļoti droša tās decentralizācijas dēļ. Pašlaik tas maksātu vairāk pusmiljons ASV dolāru stundā, lai uzbruktu Ethereum blokķēdei. 

Elastos ir ieviesis daudzķēžu arhitektūru, kas sastāv no galvenās ķēdes un savienotajām sānu ķēdēm. Galvenā ķēde ir ekosistēmas mugurkauls, un ELA ir tā vietējais marķieris. kas tiek apvienots ar Bitcoin. Varbūt pārsteidzoši ikvienam, kurš iepriekš nebija pazīstams ar Elastos, ELA kalnrūpniecība ir nodrošināta 70% no Bitcoin hash likmes, padarot to ļoti izturīgu pret uzbrukumiem. 

Decentralizēta identitāte

Elastos ir arī citi dizaina iebūvēti drošības elementi. Piemēram, platformā darbojas dApps nav piekļuves tradicionālajam internetam, kas rada aizsargbarjeru pret ļaunprātīgām lietojumprogrammām. Tā vietā lietotājs pārbauda visu saziņu dApps, izmantojot blakusķēdi, kas izmanto decentralizētus identifikatorus (DID). 

Tātad, ja divas puses vēlas mijiedarboties kādā lietojumprogrammā, iegādāties pakalpojumu vai spēlēt spēli, tās var pārbaudīt savu identitāti, pārbaudot DID. Pat ja lietotne ir apdraudēta, darījuma pusēm būtu jāpiekrīt savienot savu lietotni ar uzbrucēja DID, lai nodarītu jebkādu kaitējumu. 

Elastos ir arī organizācijas Decentralized Identity Foundation loceklis, kas koncentrējas uz atvērtas un sadarbspējīgas ekosistēmas izveidi decentralizētai identitātei. Citi dalībnieki ir IBM, Microsoft, Hyperledger un ConsenSys. 

Elastos tehniskā struktūra | Attēlu kredīts: Elastos dārzs

Darījumu maksa

Viedie līgumi, iespējams, ir vissvarīgākais Ethereum pārdošanas punkts; tomēr, pateicoties Ethereum virtuālajai mašīnai, tagad daudzi projekti klonē EVM, lai piedāvātu tādas pašas priekšrocības. 

Elastos piedāvā viedo līgumu iespējas, izmantojot EVM kā sānu ķēdi, piedāvājot izstrādātājiem visas priekšrocības, ko sniedz Turinga pilnīga viedo līgumu programmēšana ar Solidity. 

Tomēr Ethereum mērogojamības izaicinājumi nozīmē, ka intensīvas datplūsmas laikā transakcijas maksa palielinās. Pēkšņais skriešanās uz DeFi ir redzējis, ka Ethereum zem spiediena sāk sprādzienu, palielinot ar DeFi saistītās viedo līgumu cenas Dažos gadījumos 100 USD

Tiek uzskatīts, ka pāreja uz likmju pierādīšanu nedaudz uzlabos darījumu maksu jautājumu. Tomēr, kamēr nav ieviests pilns sadalīšanas risinājums, Ethereum caurlaide joprojām būs ierobežota. Nenovēršami, ja pieprasījums turpināsies, maksas, visticamāk, saglabāsies augstas. 

Elastos pārvar šo izaicinājumu, izmantojot deleģēto vienprātības pierādījumu par likmi, ko vada iesaistītie mezgli, kuri apstiprina blokus par nelielu kompensāciju. Tā kā tas ir daudz lētāks nekā Ethereum darba pierādījums, Elastos lietotāji var baudīt zemākas darījumu maksas.

Ethereum Enterprise tehnoloģiju kaudze (attēla kredīts: LedgerInsights)

Iebūvēta decentralizēta failu glabāšana

Datu un failu glabāšana vietnē Ethereum ir pārmērīgi dārga, un par samērā nelielu krātuves apjomu jāmaksā simtiem tūkstošu dolāru. Izstrādātājiem paliek divas iespējas. Viņi var maksāt par centralizētu glabāšanas pakalpojumu, piemēram, AWS, kas izmet daudzas decentralizētas lietojumprogrammas priekšrocības. Alternatīvi viņi var izmantot arī decentralizētu failu pakalpojumu, piemēram, Starpplanētu failu sistēmu (IPFS). 

Katrā ziņā viņiem tas ir jāiestata pašiem, lai palaistu dApp. 

Elastos piedāvā uz privātumu vērstu decentralizētu failu pakalpojumu ar nosaukumu Hive ++. Tas ir iebūvēts tehnoloģijā, lai izstrādātājiem nebūtu jāizmanto vairāki pakalpojumi. Izmantojot Hive ++, lietotājs var palaist pats savu mezglu, kurā visus datus no lietotnēm un DID profiliem var droši uzglabāt. Faktiski Hive ++ ir pārāka par IPFS, jo tā ir orientēta uz privātumu, kā arī decentralizēta. 

Secinājums

Jau vairākus gadus Ethereum paša panākumi galvenajai izstrādes komandai ir radījuši vairāk problēmu, nekā viņi var atrisināt. Turklāt, saglabājot 100% pūļu uz mērogojamību, Ethereum joprojām ir tīrs infrastruktūras risinājums, kas daudz nepiedāvā lietošanai. 

Laiks, kas vajadzīgs šo jautājumu risināšanai, un EVM atvērtā būtība ir devuši laiku tādiem projektiem kā Elastos, lai izstrādātu pilnvērtīgāku, lietojamāku risinājumu, kas ir gatavs uzņēmumiem tūlītējai pieņemšanai. Praktiski visos lietošanas gadījumos, kad darījumu privātums, identitāte un drošība ir vissvarīgākā, Elastos piedāvā daudz ko. Tāpēc nebūtu pārsteidzoši, ja nākamajos mēnešos un gados projekts sāktu pievērst lielāku uzmanību uzņēmuma pievilcībai.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me