Kripto kredītu burbulis varētu drīz parādīties; Vai DeFi to var saglabāt?

reklāma Phemex

Saskaņā ar rakstu Blumbergs, pieaug vēl viens kredīta burbulis – kriptogrāfisko aizdevumu tirgus. Tomēr burbulis var drīz pārsprāgt stingru kreditēšanas standartu trūkuma un augsta riska dēļ. Lai gan tas, šķiet, notiek ar kreditēšanas ekonomiku, ko izveidojuši centralizēti kriptogrāfijas uzņēmumi, uz viedlīguma pamata balstītu kreditēšanas protokolu pieaugums DeFi ekonomikā var palīdzēt mainīt situāciju kriptogrāfisko aizdevumu tirgū.

Burbuļojošā kriptogrāfiskā aizdevuma uzpūšanās

Kriptogrāfijas aizdevumu tirgus, kas ir tikai 2 gadus vecs, tagad ir vērts 5 miljardus dolāru. Tirgus izveidojās pēc ICO burbuļa plīšanas 2018. gadā un digitālo aktīvu cenas krituma. Cilvēki, kuri nevēlējās pārdot savus kriptogrāfijas krājumus par zemām cenām. Tieši tad radās ideja par kriptogrāfijas aizdošanu, lai nopelnītu procentus vai izmantotu kā nodrošinājumu, lai aizņemtos skaidru naudu, un tā ātri ienāca tirgū miljardu dolāru vērtībā.. 

Lai gan šis tirgus ir pavēris jaunas iespējas kredītam, tas nenotiek bez savas problēmas daļas. Bijušo Volstrītas tirgotāju grupa uzskata, ka šis tirgus ir pieaudzis pārāk ātri un tas virzās uz sprādzienu. Tirgu raksturo atviegloti kreditēšanas standarti un augsts risks, un šie divi galvenie jautājumi rada bažas daudzām kriptogrāfijas tirgus ieinteresētajām pusēm. 

Alekss Mašinskis, kreditēšanas platformas Celsius Network dibinātājs, uzskata, ka iestādes ar stingrām atbilstības un riska pārvaldības procedūrām nerada risku šim tirgum. Tā vietā risks rodas no sarežģītiem individuāliem tirgotājiem, kuri tur kriptogrāfijas atvasinājumus ar ļoti piesaistītiem līdzekļiem.

Tomēr jāatzīmē, ka pat iestādes nav nekļūdīgas, kā to var secināt no 2008. gada ekonomiskās krīzes, kuras bija iesaistītas ASV galvenās bankas un citas lielākās Volstrītas iestādes. 

Džeisons Urbans, Čikāgas Drawbridge Capital izpilddirektors saka – 

“Tas, kas mani uztur naktīs, nav pieņemšana vai pat regulējuma nenoteiktība: tas ir kredītrisks … torpēda zem ūdenslīnijas ir MF Global-Lehman Brothers tipa pasākums.”

Kaut arī daži centralizēti kriptogrāfijas kreditēšanas uzņēmumi ir ieviesuši stingrus noteikumus par kriptogrāfijas aizdevumiem, citi to nav izdarījuši. Zaks Prinss, BlockFi izpilddirektors apgalvo, ka viņa firma ievēro stingrus standartus, un tāpēc tā nekad nav piedzīvojusi zaudējumus vai pat novēlotu maksājumu. No otras puses, ir tādi uzņēmumi kā Nexo, kas spēlē ar uguni, veicinot aizņemšanos ar nepietiekamu kredītplecu, kur aizdevuma un vērtības attiecība nav lielāka par 50%. 

Kaut arī šī kriptogrāfiskā kredīta burbuļa pārsprāgt, iespējams, pat neizraisīs viļņošanos pasaules kredītekonomikā, tas vēl vairāk pazeminās digitālo aktīvu cenas, kas var izraisīt lietotāju aizplūšanu no kriptovalūtas ekosistēmas. 

Vai DeFi var ietaupīt sabrukušo kriptogrāfisko aizdevumu ekonomiku?

Lai arī DeFi kreditēšanas protokoli veic to pašu funkciju kā centralizētās kriptogrāfijas kreditēšanas kompānijas, to darbības principi ir pilnīgi atšķirīgi. DeFi kreditēšanas protokolos, piemēram, MakerDAO un Compound, kreditēšanas noteikumi ir iestrādāti viedā līgumā, un aizdevuma nodrošinājuma vērtība vienmēr ir lielāka par aizdevuma vērtību.


Ja nodrošinājuma vērtība nokrītas zem noteikta līmeņa, tad aizņēmējam ir jāmaksā kāda veida soda nauda vai viņu nodrošinājumi, kas tiek piešķirti kā nodrošinājums, tiek automātiski atbloķēti un likvidēti atklātā tirgū. 

Kad aizņēmējs atdod aizdevuma pamatsummu kopā ar procentiem, viņu ķīla tiek atgriezta viņiem atpakaļ. Daudzi kreditēšanas protokoli ļauj lietotājiem arī aizdot savas kriptovalūtas un nopelnīt par tām procentus. 

Visus DeFi kreditēšanas protokolu procesus kontrolē viedie līgumi, tāpēc katrs process tiek izpildīts atbilstoši noteikumiem. Tā kā nodrošinājuma līmenis vienmēr ir augstāks par aizdevuma vērtību, neatmaksāšanas risks jau ir segts. Tādējādi kriptogrāfijas valūtas īpašnieki gūst maksimālu labumu no savām kriptogrāfijas īpašībām. Neatmaksāšanas risku sedz arī viņu sniegtais nodrošinājums.

Tādējādi DeFi, iespējams, spēs ietaupīt kriptogrāfisko aizdevumu ekonomiku no sabrukuma. 

“DeFi ir atbilde. [Tam ir] veids, kā pārredzamāk un daudz vairāk nodrošinājuma. Uzņēmumi sliktos aizdevumus izsniedz apmēram desmit tūkstošus gadu – tas nav nekas jauns ” 

saka Roberts Lešners, savienojuma dibinātājs.

Savienojums šobrīd ieņem otro vietu DeFi pulss, izsekotājs DeFi projektiem. Pašlaik kopējā savienojumā bloķētā vērtība pārsniedz USD 115 MM. 

Aizdevumu protokoli veido vairāk nekā 80% no kopējās vērtības, kas bloķēta DeFi projektos. Ir beidzies 500 USD MM kopējā vērtībā, kas ieslēgta kreditēšanas projektos. Tomēr jautājums par DeFi kreditēšanas projektiem ir tāds, ka tie pagaidām veido tikai nelielu daļu no kriptogrāfisko aizdevumu ekonomikas – 10%. DeFi protokoliem jāpārvar centralizētā kreditēšana, lai radītu traucējumus. 

Labā ziņa ir tā, ka pārmaiņas notiek pakāpeniski. DeFi projektos fiksētā kopējā vērtība pieaug. DeFi gada laikā ir pieaudzis par vairāk nekā 300%. 7. novembrī DeFi sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni – 3.475 MM, un kopējā vērtība tika bloķēta.

Būtu saprātīgi sagaidīt, ka DeFi projekti turpinās pieaugt, kad kriptogrāfijas kopiena sāk atpazīt viņu piedāvātos vērtības piedāvājumus. Iespējams, viņi uzsāks nākamo masveida vēršu skrējienu, vai arī viņi varētu pat izraisīt kriptogrāfiju, ja domājam optimistiski. 

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector