Kas ir kriptovalūtas dakšas? – Viss, kas jums jāzina par cieto dakšiņu un mīksto dakšiņu

reklāma Phemex

Kriptovalūtas dakšas – ne tikai cenu svārstības un nestabilitāte – nodošanās cēloņiem un iespējamiem sekām

Kriptogrāfijas valūtu dakšu pamatu izpratne?

Ar vairāk nekā jūs varat saskaitīt, nodošanās šo kriptovalūtu darbībai vienmēr ir bijis uzdevums lielākajai daļai no mums.

Kā mēs jau zinām, šīs dažādās kriptovalūtas (žetoni un monētas), kas pazīstamas arī kā digitālā nauda, ​​ir nekas cits kā datora ģenerēti kodi. Tomēr neapšaubāmi to pašu var viegli izskaidrot kā vienu no labākajiem “decentralizācijas” piemēriem.

Būtībā termins ‘kriptonauda’ radās pēc tam, kad tika atzīts fakts, ka šīs monētas vai žetoni ir šifrētas publiskās virsgrāmatas sadaļas, kas parasti tiek dēvētas par blokķēde. Lai pievienotu vairāk mūsu faktu sarakstam, piespiežot nosūtīt adresi un digitālo parakstu, lai jebkurš darījums būtu autentisks, ikvienam ir atļauts šai publiskajai virsgrāmatai pievienot jaunu lapu, ja viņam ir pareizais matemātiskā vienādojuma risinājums..

Īsāk sakot, tāpat kā jebkura cita datorprogramma, ar regulāru jaunināšanu un pārveidošanu var pārliecināties, ka to monēta uzplaukst. Un otrādi, lai pārliecinātos, ka nekas nav kļūdains, jāpārliecinās, ka tās ir ļoti uzmanīgas, vienlaikus nodrošinot vecāku monētu savietojamību ar jaunajām..

  • Ķēdes sadalīšana – kā mēs zinām, kriptonauda ir balstīta uz blokķēdēm, kas ir nekas cits kā datu bloki, kas saglabājas pieaugot, veidojot informācijas ķēdi. No turienes Kriptogrāfijas valūtas dakša laju valodā nav nekas cits kā sadalīt uz tiem balstītos datu blokus un likt tiem darboties dažādos virzienos ar dažādiem noteikumiem.

Kādi ir galvenie kriptovalūtas dakšu cēloņi?

Šobrīd ir uzskaitīti divi dažādi iemesli.

  • Nejauša dakša – monētu savietojamību var minēt kā vienu no galvenajiem iemesliem šim konkrētajam segmentam.

Parasti notiek tas, ka cilvēki, kas izmanto dažādas programmatūras versijas, galu galā izveido divas dažādas grāmatas (vienu no jaunās un otru no vecās). Kad tas pats notiek, tieši monētu izstrādātājiem ir ātri jānovērš kļūdas un jāstrādā pie procesā izveidotās dažādās blokķēdes apvienošanas.

Gadījumā, ja izstrādātāji izlemj par izmaiņām, kuru rezultātā rodas vecākās un jaunās versijas nesaderība, tiek ģenerēts “cietais dakša”.

  • Izmaiņas protokola pamatā esošajos noteikumos – vai tas būtu pamatnoteikuma maiņa, piemēram, bloka lieluma palielināšana vai jaunas funkcijas pievienošana, lai uzlabotu funkcionalitāti, šajā kategorijā sastopamās dakšas tiek uzskatītas par pastāvīgām. Ir arī svarīgi, lai visiem lietotājiem, kas izmanto monētas, būtu jāatjaunina visa lietojumprogramma, ja viņi vēlas, lai monētas tips būtu pareizs.

Dakšas, kas atrodas zem iepriekš minētās kategorijas, var sadalīt divās dažādās daļās, kas ir mīksta dakša un cieta dakša.

Galvenie kriptovalūtas dakšu veidi

  • SOFT FORK – Paaugstināta programmatūra, kas ir piemērota iepriekšējam aprakstam

Daudz mierīgi strādāt, jo jāatjaunina tikai nelielai dalībnieku kopienai.


Lai gan tiek ietekmēta nejauninātu dalībnieku funkcionalitāte, šī konkrētā sadaļa ļauj dalībniekiem ar vecāku programmatūras versiju piedalīties darījumu apstiprināšanā un pārbaudē.

  • HARD FORK – programmatūras jaunināšana nav piemērota iepriekšējam aprakstam

Rezultātā pastāvīgi rodas blokķēdes neatbilstība.

Visiem dalībniekiem ir obligāti jāatjaunina uz svaigāku formu, pretējā gadījumā viņi nevarēs palīdzēt vai izturēt jaunu darījumu autentificēšanu.

Minoritāšu ķēdes gadījumā dalībnieki var atrast atbalstu, vienlaikus pastāvēs divas ķēdes.

  • Plānotā cietā dakša – Gadījumā, ja protokola attīstība jau ir kvantificēta projekta ceļvedī, to var uzskaitīt plānotā plāna sadaļā. Lielākoties tas pats noved pie vecās ķēdes nāves, jo visa kopiena, kuru vada galvenā izstrādātāja komanda, pārietu uz jauno ķēdi.

Daži plānotās cietās dakšas piemēri – Ethereum Bizantija notika 2017. gada oktobrī, Monero cietā dakša, kas notika 2017. gada janvārī.

  • Strīdīga cietā dakša – parasti izveido daļa kopienas ar dažām lielām izmaiņām kodā (labāka versija atbilstoši tiem) pēc nesaskaņas ar pārējiem.

Daži strīdīgas cietās dakšas piemēri

Bitcoin cietā dakša

Bitcoin nauda – daļa sabiedrības vēlējās palielināt bloka lielumu no 1MB līdz 8MB, lai varētu apstrādāt vairāk darījumu un samazināt lietotāja maksātās maksas, tādējādi cietā dakša rezultātā izveidojās Bitcoin nauda.

2017. gada 20. jūlijs – bloka augstumā 476768 – BIP 91 (pazīstams arī kā priekšlikums par blokķēdes uzlabošanu) tika ieprogrammēts aktivizēt boka augstumā 477120, kas bija paredzēts, lai novirzītu bloku, kuru veido kalnrači, kas neatbalsta. Tomēr daži kopienas locekļi nojauta, ka BIP 91 pieņemšana bez bloku lieluma apkopošanas nedarīs taisnību cilvēkiem, kuri Bitcoin izturas kā pret ieguldījumu, nevis tikai kā par darījuma valūtu.

No turienes nāca cieto plāns dakša Bitcoin, ko vispirms paziņoja Bitmains. Būtībā kriptovalūtas dakšu mērķis bija palielināt to darījumu skaitu, kurus tās virsgrāmata var apstrādāt, palielinot bloka lielumu.

Ethereum cietā dakša

Ethereum classic – Ethereum cietā dakša, kas radīja Ethereum classic, tika plānots rezervēt hakeru sekas, kas radās decentralizētai autonomai organizācijai vai vienkārši DAO.

2016. gada maijā DAO riska kapitāla fonds piesaistīja 168 miljonus ASV dolāru ar nolūku ieguldīt projektos, izmantojot viedo līgumu.

2016. gada maijs tika izlaisti pierādījumi, norādot sīku informāciju par DAO drošību un to, kā no viņiem varētu nozagt ēteri.

2016. gada jūnijā 3,6 miljoni (tuvu @ 50 miljoniem USD) tika pārskaitīti uz citu kontu bez īpašnieka piekrišanas.

2016. gada jūlijs tika nolemts ieviest cieto dakšiņu ar Ethereum kopienas locekļu un DAO piekrišanu, lai atrisinātu situāciju, noņemot ēteru, kas iegūts ekspluatācijā.

Ethereum classic radās, jo daži Ethereum kopienas locekļi to noraidīja cieta dakša pamatojoties uz “nemainīgumu”.

Vai kriptovalūtas dakšas ir labas vai sliktas?

neapšaubāmi no diviem esošajiem Blockchain var iegūt tikai pareizo statusu, kas nozīmē, ka nepareizā blokķēdē ierakstītie darījumi var pazust. Vislabāk būtu, ja cilvēki tiktu brīdināti un izvairītos no jebkādiem darījumiem, līdz dakša ir atrisināta.

Iespējamais monētu zudums tā paša laikā var nobiedēt lietotāju vai dalībnieku izmantot šo konkrēto Kriptovalūta.

Bieža jaunināšana un traucējumi rada papildu darbu un var mudināt lietotāju pāriet uz stabilāku monētu.

Palieliniet riska faktoru, kas varētu izraisīt monētu un žetonu izmetšanu vai pārdošanu

Viena blokķēde var kļūt dominējošāka vai tai var dot priekšroku, kā rezultātā otra vērtība ir zemāka un kopiena pieņemta

Cik grūti ir sagriezt kriptovalūtu?

Atbilde teorētiski būtu jā, tomēr nē visu ceļa šķēršļu dēļ.

Būtībā ikviens var strādāt pie izstrādes un veikt programmatūrā ļoti nepieciešamos atjauninājumus, pēc tam satverot GitHub kriptogrāfijas valūtas kodu. Tomēr atbalstu no atbilstošiem kalnračiem un lietotājiem nekad nevar uzskatīt par vieglu uzdevumu. Turklāt novērtējuma iegūšana tikpat tuvu kā oriģinālam nav arī bērnu spēle.

Vai jums ir vēl jautājumi par kriptogrāfijas valūtas dakšām? Paziņojiet mums komentāros zemāk, mēs tos iekļausim mūsu nākamajā zināšanu bāzes rakstā.

Abonējiet ikdienas jaunumus par bitcoin un citām kriptovalūtām.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector