Kā Cartesi var atvieglot Ethereum mērogošanas problēmas

reklāma Phemex

Blokķēdes mērogošanai ir vairāk nekā viens veids. Faktiski ir desmitiem, katram no tiem ir priekšrocības un kompromisi attiecībā uz privātumu, drošību, norēķiniem un maksas samazināšanu. Blokķēdes mērogošanas tēma ienāca sarunā 2017. gadā, kad Bitcoin tīkls bija ļoti pārslogots un Bitcoin Cash atdalījās kā lielāka bloku alternatīva. Tomēr pēdējo 12 mēnešu laikā par mērogošanu gandrīz vienīgi tiek diskutēts Ethereum kontekstā, kura popularitāte ir uzskatījusi, ka tas padodas tam pašam liktenim kā Bitcoin darīja trīs gadus iepriekš.

2020. gada defi sprādziens, palielināts stablecoin apjoms, ražas audzēšana, ponzi spēles un gāzu izsalkuši viedie līgumi ir atņēmuši savu nodevu Ethereum, izraisot tā mempool piepildīšanos un darījumu veikšanu simtiem gwei laikā. Septembra maksimums. Ethereum mērogošana, lai tas varētu apstrādāt vairāk darījumu sekundē (tps) un par zemākām izmaksām, ir sarežģīts un daudzpusīgs izaicinājums, kura izpildei būs vajadzīgi gadi. Daudz izveicinātā tīkla jaunināšana uz ETH 2.0 joprojām ir mēnešu, ja ne ilgāk. Šeit un tagad viens projekts uzskata, ka tas ir atradis veidu, kā atvieglot Ethereum slodzi. Bet, lai to panāktu, Cartesi ir jāpavilina nākamais dApp izstrādātāju vilnis.

Problēmas ar viedajiem līgumiem

Viedie līgumi ir kods, kas saista Ethereum. Viņu pašizpildošais kods automatizē plašu uzdevumu klāstu, kas kādreiz tika veikti manuāli, sākot no apdrošināšanas atlīdzību nokārtošanas līdz derību izmaksai. Viedie līgumi ir tas, kas šajā ziņā padara Ethereum, Ethereum – un EOS, EOS. Bez šīs iespējas otrās un trešās paaudzes bloku ķēdes būtu mēms tīkli, kas nespētu neko sarežģītāku kā vienvirziena maksājumu maršrutēšana.

Ar viedajiem līgumiem, īpaši tiem, kas ir Ethereum, to izvietošana un mijiedarbība ar tiem rada izmaksas, kas ir proporcionālas iesaistīto aprēķinu apjomam. Jo vairāk darba līgumam jāveic onchain, piemēram, vairāku vaicājumu vai darījumu veikšana vienā blokā, jo vairāk jūs maksāsiet. Un, lai gan lietotāji, kas maksā ETH, lai mijiedarbotos ar attiecīgo viedo līgumu, ir jāmaksā izstrādātājiem, lai to izvietotu galvenajā tīklā. Šovasar standarta ERC20 līguma ieviešanas izmaksas pieauga līdz vairāk nekā 1 ETH, un daudzi potenciālie izstrādātāji tika no tirgus nocenoti.

Cartesi vēlas izņemt lietas no ārpuses

Cartesi risinājums Ethereum mērogošanas problēmai – un arī citiem blokķēdēm, ja tie sasniegtu līdzīgu pārslodzi – ir ņemt lielāko daļu skaitļošanas ārzonas. Ideja ir tāda, ka dApp izstrādātāji lielāko daļu apstrādes var veikt ārpus Ethereum tīkla, tikai galvenajā ķēdē jāpārraida tikai aprēķina galīgais rezultāts..

Lai to panāktu, Cartesi ir izstrādājis divus produktus. Pirmais, Dekarts, ir SDK, kas ļauj izstrādātājiem kodēt viedos līgumus, izmantojot galveno programmatūru, nevis Solidity – precīzāk Linux. Tādējādi izstrādātājiem, kuri nav izvirzīti Ethereum tranšejās, ir vieglāk izvietot lietojumprogrammas, kas strādā ar pazīstamu programmēšanas valodu.

Otrais produkts, Noether, ir datu ķēdes pagaidu datu glabāšanai. Tas ir īpaši izstrādāts Cartesi dApps, kas darbosies Ethereum. Liela daļa datu, kas tiek izmantoti, mijiedarbojoties ar lietotnēm, neatkarīgi no tā, vai tie ir decentralizēti, vai parastie, nav pastāvīgi jāuzglabā. Noether padarīs lētu datu krātuvi pieejamu dApp izstrādātājiem pēc pieprasījuma un ar lielu caurlaidspēju.

No abiem produktiem tieši Decartes ar spēju padarīt dApp loģiku apstrādājamu reālā ofšīna operētājsistēmā spēj samazināt viedo līgumu izmaksas. Tomēr tieši Noether pārliecinās devs izvietot dApps, izmantojot Cartesi, zinot, ka tos nevarēs sagraut pieaugošās uzglabāšanas izmaksas vai darījumu vājās vietas.

Nākotne ir ātrāka

Ethereum un tamlīdzīgu viedo līgumu ķēžu nākotne ir ātrāka, kurā vērtību var pārsūtīt gandrīz uzreiz, apjomīgi un ar ārkārtīgi zemām izmaksām. Tas tiks panākts, ieviešot virkni mērogošanas risinājumu gan protokolā, gan līmenī, gan 2. slānī.


Kad Segwit 2017. gadā tika ieviests Bitcoin tīklā, tas samazināja BTC darījumu apjomu, samazinot maksu un ļaujot vairāk bloku apstrādāt tx. Segwit tomēr ļauj veikt sekojošus jauninājumus, piemēram, Schnorr parakstus, kas ilgtermiņā vairāk palīdzēs onchain mērogošanai un privātumam.

Tas ir līdzīgs stāsts ar Ethereum. Pat pirms ETH 2.0 palaišanas straumē nonāks vairāki mērogošanas risinājumi, kas palīdzēs mazināt tīkla sastrēgumus visiem lietotājiem. Sidechains, zk-rollups, Plazma, xDai, un Cartesi dApp-hostinga ietvarstruktūra būs noderīga, lai to panāktu. Kaut arī pašlaik neviens atsevišķs mērogošanas risinājums nevar noteikt Ethereum, rīki ir izveidoti, lai atvieglotu galvenajai ķēdei izvirzītās prasības. Ja Cartesi var pārliecināt vairākus izstrādātājus balstīties uz savu dApp sistēmu un veikt savu skaitļošanas ārpakalpojumu, tas nedarīs tikai labu, bet tas palīdzēs visai Ethereum kopienai.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector