Ethereum cīnās ar EOS par Dapps nākotni un viedo līgumu pārākumu

reklāma Phemex

Līdz dažiem mēnešiem Ethereum bija augstākais līderis un baudīja monopolu, kad vajadzēja veidot viedos līgumus un Dapps bloku ķēdē. Bet, kad projekti nobrieda un pārcēlās no Ethereum Mainnet uz saviem Mainnets, konkurence palielinās par Dapps un citu projektu mitināšanu. Kad Ethereum tīkls kļūst pārslogots un sākās mērogojamības problēmas, daudzi projekti izvēlējās šos jaunākos blokķēdes. Šādiem konkurentiem, kas parāda vainaga atņemšanas pazīmes Ethereum, ir EOS. Salīdzinot abus, EOS patiešām ir savas priekšrocības, taču joprojām ir dažas vietas, kur Ethereum ir atbilde.

EOS iegūst spēku pār Ethereum

Kā zināms, Ethereum Blockchain pašlaik ir pasaulē vadošais tīkls decentralizētu lietojumprogrammu izstrādei. Tomēr šķiet, ka EOS tīkls ir karsts uz papēžiem. Saskaņā ar datiem no dappradar.com, kopā ir 13 dApps, kas pēdējo 24 stundu laikā ir redzējuši vairāk nekā 300 lietotāju. 6 no tiem Ethereum un 7 EOS.

Ētera populārākās lietotnes

ethereum

EOS top dApps

EOS

Lasiet arī: Pēc tam, kad nedēļā ir samazinājies vairāk nekā 40%, Ethereum atgriežas no pelniem

Izpratne par pamata atšķirību pirms salīdzināšanas

Ethereum ir uz blokķēdes balstīta izplatīta skaitļošanas platforma un operētājsistēma, kas atbalsta viedo līgumu (skriptu) izstrādi. Ethereum izmanto decentralizētu Turing pilnīgu virtuālo mašīnu, Ethereum Virtual Machine (EVM), lai veiktu skriptus, izmantojot pasaules mēroga publisko mezglu tīklu. Tās iekšējais cenu noteikšanas mehānisms ar nosaukumu “Gas” tiek izmantots, lai kontrolētu surogātpastu un izplatītu līdzekļus tīklā.

Ethereum ievieš darba pierādīšanas (PoW) vienprātības modeli, un tā priekšrocība ir tā, ka tā ir pirmā spēcīgā viedo līgumu un decentralizēto lietotņu (dApp) skatuve. Nesen platforma tika kritizēta par augstajām darījumu cenām lāču tirgus apstākļos, mērogojamības trūkumu zemā darījumā (aptuveni 15 sekundē), latentumu darījuma pabeigšanā (6 minūtes, lai apstiprinātu darījumu) un par zemu tīkla procentuālo daļu darījumi, kas izriet no lietojumprogrammām.

No otras puses, EOS tiek reklamēts kā fundamentāls risinājums dažādiem blokķēdes infrastruktūras jautājumiem, piemēram, mērogojamībai. Tajā ir integrēts deleģētais kapitāla pierādīšanas protokols, kas pamatā darbojas kā īpašu delegātu sistēma, kas ir atbildīga par darījumu pārbaudi.

Lai gan jau ir vairāki uz bloku ķēdes balstīti tīkli, kas arī atvieglo decentralizētas lietojumprogrammas, EOS uzsver kritiskus jautājumus, kas nomoka blokķēdi, un mēģina atrisināt ātruma, mērogojamības un elastības problēmu, kas bieži skar šo platformu veiktspējas vājās vietas.

Galvenie atšķirības starp abiem Dapps izgatavošanas ziņā ir šādi

Mērogojamība

EOS pabeidz darījumus vienā sekundē, un tā caurlaide ir līdz 6000 darījumiem sekundē.

Tomēr daudzas reizes Ethereum tīkls ir iestrēdzis, jo tas maksimāli palielina darījumu skaitu sekundē.

Darījumu maksa

EOS lepojas ar nulles darījumu maksu. Maksa vietā viedā līguma izpildei ir nepieciešams likt žetonus, kurus tūlīt pēc izpildes saņemat atpakaļ. Dapp izstrādātāji izvēlas, vai viņi ir tie, kas lieto saviem lietotājiem žetonus, vai arī lietotājiem ir jāpiedalās savējiem.

Ethereum pieprasa, lai jūs sadedzinātu ETH (gāzi), izpildot viedos līgumus. Dedzināmās gāzes daudzums ir atkarīgs no tīkla pārslodzes, kā arī no līguma sarežģītības.

Žetonu modelis

Izmantojot EOS, marķierus var izmantot arī, lai piekļūtu tīkla resursiem. Lietotājam, kura rīcībā ir 1% marķiera, ir atļauts izmantot 1% tīkla ram, skaitļošanas, joslas platuma un krātuves. Lietotājiem nav jāmaksā maksa par darījumiem. Tā vietā viņiem ir EOS žetonu īpašnieki vai īre.

Ētera marķieris tiek izmantots tīkla maksu apmaksai, tas ir pakļauts ātrumam, kas nozīmē, ka marķiera vērtība lineāri nepalielināsies, pieņemot tīklu.

EOS vēl ir tāls ceļš ejams, taču, ja Ethereum savlaicīgi neizdosies uzlabot problēmas, EOS, visticamāk, kļūs par izvēles platformu, kuru izstrādātāji izmantos, veidojot patērētāja līmeņa lietojumprogrammas. Tiek ziņots, ka ilgi gaidītais Konstantinopoles jauninājums tiks palaists Ethereum testnet tīklā, tiklīdz tas notiks nākamajā mēnesī, un tas mainītu arī Ethereum. Tikmēr viss, ko kriptovalūtas entuziasti var darīt, ir gaidīt un redzēt, jo šāda pārņemšana nenotiks vienā naktī.

Kurš uzvarēs cīņā ar Dapp Supremacy- Ethereum vai EOS? Dariet mums zināmu savu viedokli par to pašu.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me