ETH 2.0: Aktuālā dilemma, kas varētu novest pie Validator Centralizācijas

reklāma Phemex

Ethereum ir gatavs divu nedēļu laikā pāriet uz uz pierādījumiem balstītu ETH 2.0, un tuvojoties oficiālās palaišanas dienām, gaidīšanas laiks ap palaišanu tikai pieaug. Ethereum līdzdibinātājs Vitāliks Buterins pāreju nodēvējis par lielāko Ethereum tīkla atjauninājumu kopš tā darbības uzsākšanas.

Kas noveda pie ETH 2.0?

Ethereum strādā pie vienošanās par pierādījumu par darbu, kas balstīts uz darbu, kas tiek uzskatīts par vienu no drošākajiem kalnrūpniecības vienprātībām, bet ne vienmēr par visefektīvāko. Visi tīkla kalnrači ieguldīja savu hashpower, lai iegūtu nākamo bloku, kura dēļ tiek izšķērdēta liela kalnrūpniecības produkcija.

Ethereum tiecās kļūt par decentralizētās pasaules superdatoru, tomēr mērogojamības jautājumi turpināja pieaugt virsstundām un pieauga tikai 2020. gadā līdz ar defi bumu. Gāzes maksa pieauga līdz visu laiku augstākajam līmenim, un tīkla pārslodze kļuva diezgan izplatīta, un, neraugoties uz vairākiem centieniem, kļuva pilnīgi skaidrs, ka ethereum tīkls pašreizējā formā nespēs pielāgoties augošās ekosistēmas pielāgošanai..

Tas izraisīja uz PoS balstītas ETH 2.0 izstrādi, kas sastāv no vairākām jaunām mērogojamām funkcijām, kuras Buterin apgalvo, ka ETH 2.0 liks apstrādāt darījumus līdzvērtīgi centralizētiem naudas pārvedumu gigantiem, piemēram, VISA un Mastercard.

Avots: CoinDCX

ETH 2.0 vairāku gadu ceļvedī tiktu ieviests trīs posmos:

  • 0. fāze: Bākas šians – 2020. gada 1. decembris.
  • 1. fāze: skaidiņu ķēde – 2021. gads
  • 1.5. Fāze: Mainnet Shard – 2021. gads
  • 2. fāze: Pilnīga drupa – 2021. gads

ETH 2.0 uz papīra, šķiet, ir labi izstrādāts ceļvedis, lai palīdzētu ethereum kļūt par galveno blokķēdi kriptonauda telpā ar augstu mērogojamību, tomēr daudzi analītiķi un tirdzniecības speciālisti ir norādījuši uz sarežģījumiem, kas rastos ceļā. Apskatīsim dažus galvenos jautājumus, kas saistīti ar ETH 2.0 ieviešanu.

Staking dilemma

Lai sāktu bākas ķēdi 1. decembrī, kopumā būtu nepieciešami 16 384 validatori, kur katram mezgla validatoram ir jāuzņemas vismaz 32 ETH. Tādējādi iespējamai mainnet palaišanai paredzētajā datumā būtu jāiesaista 524 288 ETH. Preses laikā bloķētā ETH kopējais skaits ir sasniedzis 94 880 ETH.

Iesaistīto ETH mērķa skaits pašlaik varētu izskatīties tālu, bet patiesās bažas ir pašas likšana. Daudzi kriptogrāfijas speciālisti uzskata, ka minimālais ETH skaits, kas nepieciešams, lai kļūtu par validatoru, ilgtermiņā ir pārāk liels, jo tas maksā gandrīz 14 500 USD no pašreizējās ETH vērtības. Tas patiešām ierobežotu mazo ieinteresēto personu līdzdalību, kas savukārt ietekmētu tīkla decentralizāciju. Daudzi uzskata, ka validatoros dominēs ETH maksimālisti un vaļi, kas varētu novest pie centralizācijas arī kalnrūpniecībā.

Faktiski vienā konkrētā adresē ir iesaistīti 16 000 ETH, kas ir līdzvērtīgi 500 validētājiem.

Ethereum 2.0 noguldījumi

&# 128184; 69 856 ETH ir deponēts pēdējo 10 dienu laikā.

&# 128064; Viena adrese noguldīja 16 000 ETH (= 500 validatoru)

&# 129383; Vienai vienībai pašlaik pieder ~ 35%

454 432 ETH devās uz startu 1. decembrī.

Paredzētā palaišana 2021. gada 31. janvārī. pic.twitter.com/MttAEku3SN

– Bitfly (@etherchain_org) 2020. gada 14. novembris

Dalīšanās baseinos var kļūt par izvēles iespēju daudziem, kuri paši var atļauties 32 ETH, izņemot to, ka pat dalīšanās baseinā būtu atkarīga no ieguvumiem.

Nav labs laiks būt ETH kalnračiem

Vissmagāk skartās kalnrūpniecības uzņēmumu vienprātības maiņas dēļ no darba pierādīšanas uz likmes pierādīšanu būtu kalnrači, jo PoS balstītie vienprātības apstiprinātāji ar vislielāko ķēdes likmju atdevi izraktu nākamo bloku. Bez tam to pašreizējās kalnrūpniecības mašīnas novecos, un viņiem neatliks nekas cits, kā vai nu pārdot savas ieguves platformas par diskontētām likmēm, vai arī sākt rakt citas monētas..

Tas galvenokārt ir tāpēc, ka uz PoW balstītas kalnrūpniecības platformas ir ļoti specializētas un šobrīd jau ir trešās paaudzes ar ASIC kalnrūpniecības platformām.

Augsts risks un ievainojamība

Stats būtu ETH 2.0 galvenais aspekts, kas novestu pie mietu pakalpojumu uzplaukuma, izmantojot trešās puses un mietu kopas. Tomēr trešo pušu akcijām ir savi trūkumi un riski, kas ir diezgan līdzīgi tam, kā vienreiz kriptonauda tiek turēta kriptogrāfijas biržās. Trešo pušu ievainojamība ir labi zināma un plaša, tāpēc iesaistīto monētu drošība būtu lielas bažas.

Spēļu baseini neatšķiras un tiem var būt izejas izkrāpšanas risks, kā tas ir bijis vairākkārt. Daudzas reizes nepieredzējuši tirgotāji bieži vien pakļaujas šīm izkrāpšanām, kur lielie baseini piedāvā lielu ienesīgu atdevi un izešanas izkrāpšanu, kad viņi sasniedz vēlamo monētu mērķi.

Vai ir vērts saņemt atlīdzību?

ETH daudzums, kas nepieciešams, lai kļūtu par ETH 2.0 validatoru, varētu izskatīties pārāk dārgs, taču likmju atlīdzība ir vēl atturīgāka, jo augstākā robeža ir noteikta tikai 18,1%, savukārt atdeve var sasniegt pat 1,36%. Ja mēs aplūkojam abus šos aspektus, kalnračiem nav pārāk izdevīgi likt savu ETH uz ETH 2.0. Papildus tam ieinteresētajām personām arī būs pienākums izpildīt savu kā validētāja uzdevumu, ja tas neizdosies, tas maksās soda sankcijas, kas validētājiem vēl vairāk apgrūtinātu peļņu.

Aplūkojot sarežģītību, kas šobrīd saistīta ar ETH 2.0, tuvākajā nākotnē likme kā pakalpojums varētu pieaugt kā nozīmīgs tirgus.

Secinājums

Vitaliks Buterins ir paredzējis, ka ETH 2.0 ir blokķēdes platforma, kas izturēs tikai teorētiski lasītās īpašības, piemēram, ļoti augstas darījumu iespējas par ļoti lētu cenu, 12 sekunžu bloka ģenerēšana un mērogojamība ir galvenā uzmanība. Tomēr daudzi kritiķi ir norādījuši uz sarežģītību, kas būtu saistīta ar tehnoloģiju pusi, lai sasniegtu to, ko viņš sola. Būtu diezgan interesanti uzzināt, vai 1. decembra mainnet palaišana pavērs ceļu Vitalika paredzētajam sapnim

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me