Deutsche Börse birža Norilskas niķeļa žetonu sarakstam

reklāma Phemex

Kriptovalūtas cenas ir strauji pieauguši 2021. gadā, bet bitkoins ir līderis un sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni – 40 000 USD. Tas ir pamudinājis privātos investorus nopirkt bitcoin ar kredtkarti, starp citiem maksāšanas līdzekļiem. 

Pateicoties šim cenu pieaugumam, tehnoloģija, kas ir atbildīga par to radīšanu, ir guvusi ārkārtīgi lielu popularitāti. Svarīgs blokķēdes tehnoloģijas pielietojums ir preču digitalizācija vai marķēšana. 

Nesen Krievijas pallādija ieguves un kausēšanas uzņēmums Norilsk saviem partneriem izsniedza uz preču bāzes izgatavotus marķierus. Tos vēlāk uzskaitīja Deutsche Börse. 

Šajā rakstā mēs izpētām dažus no blockchain un tokenizācijas pamatiem un tā priekšrocības investoriem. Mēs analizējam, kā finanšu un preču nozares intereses var pārklāties un papildināt viena otru. 

Kas ir blokķēde?

Blokķēde ir tehnoloģija, kas aiz pirmās kriptovalūtas – bitcoin. Tā ir nemainīga, izplatīta virsgrāmata, kas reģistrē visus darījumus, kas notiek tās tīklā. 

Šie darījumi tiek sakārtoti blokos un pēc tam tiek savienoti ķēdē, izmantojot kriptogrāfijas līdzekļus. Miljoniem datoru glabā precīzu virsgrāmatas kopiju, padarot datu bāzi pilnīgi izturīgu pret modifikācijām. 

Turklāt blokķēde ir decentralizēta un bez atļaujas, kas nozīmē, ka nevienai vienībai nav kontroles par to. Pirms ir atļautas būtiskas datu bāzes izmaiņas, nepieciešama visu dalībnieku vienprātība. 

Kas ir gudri līgumi?

Gudri līgumi bija dabiska blokķēdes evolūcija. Tie ir datorizēti līgumi, kas tiek glabāti blokķēdē un kuri paši tiek izpildīti tikai tad, ja ir izpildīti noteikti nosacījumi. Šīs decentralizētās lietojumprogrammas ļauj blokķēdēm atļaut pārsūtīt visu vērtīgo, ne tikai monetāros darījumus. 

Piemēram, ar viedo līgumu palīdzību lietotāji var apmainīties ar dažādiem vērtīgiem aktīviem blokķēdē, piemēram, apdrošināšanas prēmijām, nekustamā īpašuma līgumiem, nomas līgumiem, medicīniskajiem dokumentiem, digitalizēto mākslu un daudz ko citu..  

Izmantojot tādus protokolus kā populārie ERC-20, viedie līgumi ļauj mums apzīmēt visu vērtīgo un apmainīties ar tā digitālo attēlojumu starp vienaudžiem. Tas viss, saglabājot visus blokķēdes tehnoloģijas decentralizācijas un pārredzamības ieguvumus. 

Kādas ir tokenizācijas priekšrocības?

Aktīvu marķēšanai un to pieejamības nodrošināšanai, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, ir daudz dažādu priekšrocību: 

  • Izvairīšanās no trešām personām – pateicoties tās decentralizācijai, blokķēdes aktīvus var tieši apmainīt starp vienaudžiem. Turklāt viedie līgumi ļauj veikt autonomāku apmaiņu, nepaļaujoties uz kļūdainu cilvēku mijiedarbību. 
  • Krāpšanas samazināšanās – pateicoties blokķēdes pārredzamībai, žetonu viltošana kļūst neiespējama, un patiesumu ir viegli pārbaudīt. 
  • Palielināta likviditāte – apzīmējot nelikvīdus aktīvus, piemēram, lieljaudas preces vai nekustamo īpašumu, tos var padarīt ļoti likvīdus. 
  • Labāka pārredzamība un izsekojamība – pateicoties blokķēdes nemainīgumam, visi tajā ierakstītie dati ir galīgi. Tas ļauj izsekot visiem tīklā reģistrētiem marķieriem no gala līdz galam. 

Šīs priekšrocības ir mudinājušas tādus uzņēmumus kā Noriļska apzīmēt preces un uzrādīt tās formā ETCs. 

Kas ir Norilsk Nickel marķieris?

Norilsk Nickel ir Krievijas ieguves un kausēšanas uzņēmums, un to uzskata par pasaulē lielāko palādija un augstas kvalitātes niķeļa ražotāju. 

2020. gada sākumā uzņēmums uzsāka testēšanas platformu preču marķēšanai vietnē Atomyze, a Hiperskats-balstīta blokķēdes platforma. Žetonus uz platformas atbalsta dažādi metāli, ko iegūst uzņēmums, piemēram, pallādijs, kobalts un varš. 

Norilsk paredz, ka platformas izlaišanas pirmajā gadā vismaz 10% no tirdzniecības apjoma tiks marķēti. Šis skaitlis var pieaugt līdz 20% atkarībā no partneru pieprasījuma. 

Visbeidzot, 2020. gada decembrī pirmie platformas žetoni bija izlaists rūpniecības partneriem Traxys SA un Umicore SA. 

Galvenais iemesls, ko uzņēmums paziņoja par šo soli, ir tas, ka viņi vēlas piegādāt Nornickel produktus klientiem efektīvāk un pārredzamāk. Uzņēmumam ir vēl viens solis, lai atļautu atbildīgu metālu ieguvi un izsekojamību. 

Atomyze marķē aktīvus, izmantojot izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju (DLT) ar mērķi: 

  • Nodrošiniet pieejamību
  • Samaziniet izmaksas 
  • Palieliniet pārredzamību 

Pēc Atomyze teiktā, tīkls darbojas uz IBM publiskā mākoņa un atbilst ES GDPR. 

Sākot ar 2021. gada janvāri un saskaņā ar a preses relīze no Nornickel, digitālās apmaiņas žetoni beidzot parādījās publiskajā Deutsche Börse biržā. Uzņēmums apstiprināja, ka tas bija tikai pirmais viņu ETC saraksta solis un ka viņi plāno nākamajos mēnešos iekļaut digitālos marķierus Londonas biržā. 

Satīt

Blockchain tikai sāk darboties industriālajā pasaulē. Šīs revolucionārās tehnoloģijas pielietojums ir neskaitāms – marķēšana, piegādes ķēde, farmācija, lauksaimniecība – viedie līgumi palielina dažādu nozaru efektivitāti. 

Ja Norilskas projekts būs veiksmīgs, mums noteikti būs jāapzinās vairāk šo finanšu pasaules un preču nozares šķērsojumu. 

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me