Dash [DASH] rada zemāku normatīvo aktu neievērošanas risku nekā Bitcoin: Dash Executive

reklāma Phemex

Dash [DASH], kas tiek uzskatīta par privātuma monētu, ir nonākusi ugunsgrēkā, jo tā neatbilst FATF ceļošanas noteikumiem. Daudzas biržas, tostarp OKEx, Coincheck un CEX.io, jau ir svītrojušas Dash vai apsver to darīt. Tomēr Dash biznesa attīstības reģionālais vadītājs ASV un Kanādas reģionā Omārs Hamvi ir konstatējis, ka Dash ir tikpat atbilstošs FATF ceļošanas noteikumiem kā Bitcoin emuārs vietnē Medium. Patiesībā viņš ir pat teicis, ka Dash ir mazāks normatīvo aktu neievērošanas risks nekā Bitcoin. 

Kas ir FATF ceļojuma noteikums?

FATF ceļošanas noteikums nosaka, ka visiem virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzējiem (VASP) dalīties ar attiecīgajiem klientu datiem ar saņēmējinstitūcijām. Dati ietver sūtītāja vārdu, sūtītāja konta numuru, kas izmantots darījuma apstrādei (piemēram, kriptogrāfijas valūtas maku), sūtītāja identifikācijas datus, piemēram, viņu adresi vai ID kartes numuru, saņēmēja vārdu un saņēmēja konta numuru, uz kuru darījums ir apstrādāts..

Vai domuzīme atbilst FATF ceļojuma noteikumam?

Kopš FATF ceļošanas likums, vairākas biržas ir paziņojušas, ka tās izņems no saraksta Dash un citas privātuma monētas, tostarp Monero un ZCash. Septembrī OKEx bija paziņojis, ka izņems Dash no saraksta, bet oktobra sākumā paziņoja, ka pārskata savu lēmumu rīkoties tāpat. Saskaņā ar Twitter rokturi Electric Coin Company, CEX.io var arī svītrot Dash. Arī Coincheck maijā bija paziņojis, ka tiks svītrots Domuzīme, Monero, un Zcash.

Dash tomēr atbilst FATF ceļošanas noteikumiem kā Bitcoin, kā tas noteikts uzņēmuma vadītājam. Dash biznesa attīstības reģionālais vadītājs ASV un Kanādas reģionā Omārs Hamvi nesen publicēja emuāru vietnē Medium, kurā paskaidroja, kā Dash darījumi nav anonīmi un kā Dash ir iespējams ievērot FATF ceļošanas noteikumus.

Emuārs nosaka, kā Bitcoin tīkls un Dash tīkls ir pilnīgi identiski –

  1. Gan Dash, gan Bitcoin tīkls darbojas ar vienu un to pašu darījumu kārtulu kopu.
  2. Abi tīkli ir publiski blokķēdes, un tie ir darījumu dati – sūtītāja adrese, saņēmēja adrese un darījuma summa tiek pārredzami ierakstīta blokķēdē abos tīklos.
  3. Gan Bitcoin, gan Dash pēc izvēles izmanto CoinJoin, lai piedāvātu darījumiem noteiktu privātuma līmeni. Lai gan CoinJoin uzlabo lietotāja profila privātuma aspektu, lietotājam netiek nodrošināta pilnīga anonimitāte. Faktiski CoinJoin var izmantot ar jebkuru kriptonauda tīklu. Metodes, kas tiek izmantotas Bitcoin darījumu analīzei, ir piemērojamas arī Dash tīklam.

Tāpēc, ja Bitcoin var būt saderīgs ar FATF ceļošanas noteikumiem, var būt arī Dash.

Domuzīme nav “uz privātumu vērsta monēta”

Emuāri izskaidro, kā privātums un pārredzamība nav binārs, bet gan spektrs –

“Šis spektrs ietver darījumu pilnīgu pasargāšanu (kurā adreses vai summas ir pilnībā aizsegtas no trešo personu novērotājiem), pēc izvēles darījumu pasargāšanu un pilnīgi pārredzamus darījumus. Tas var ietvert arī “ārpus ķēdes” darījumus un citus uzlabojumus, kas neļauj trešajām pusēm vispār novērot darījumus. ”

Dash gadījumā privātums ir izvēles iespēja – pretējā gadījumā tā darījumi pēc noklusējuma ir pilnīgi caurspīdīgi, piemēram, Bitcoin. Pievienotā konfidencialitātes funkcija ir pieejama tikai darbvirsmas makā. Kas attiecas uz CoinJoin, tas apvieno vairākus maksājumus no vairākiem tēriņiem vienā darījumā vai darījumu virknē. Tas trešo personu novērotājiem apgrūtina noteikt, kura adrese vai saņēmēji maksāja. CoinJoin var izmantot ar jebkuru caurspīdīgu blokķēdi, ieskaitot Bitcoin, tāpēc Dash un Bitcoin privātuma ziņā ir identiski. Blogs arī atzīmē, ka, izmantojot Bitcoin’s Lightning Network, Bitcoin lietotāji var izbaudīt anonīmus darījumus.

Bitcoin lietotājiem ir opcija “ārpus ķēdes”, ko sauc par zibens tīklu, kas ir pilnīgi anonīms. Pat mezgli (piem., Serveri), kas pārsūta darījumus zibens tīklā, nespēj noteikt to maršrutu maksājumu izcelsmi vai galamērķa mezglu.

Tādējādi Dash rada mazāku normatīvo aktu neievērošanas risku nekā Bitcoin.

Blogs turpina teikt, ka Dash ir sadarbojies ar daudziem uzņēmumiem, lai nodrošinātu atbilstību FATF vadlīnijām. Tās atbilstības partneri palīdz tai izpildīt ceļošanas noteikumu un citas atbilstības prasības vairākos veidos, ieskaitot darījumu uzraudzību, darījumu identificēšanu un bloķēšanu, kuros tiek izmantoti mikseri. Kriptogrāfijas valūtā ir arī uzskaitītas vadlīnijas VASP par to, kā viņi var identificēt, bloķēt un ziņot par aizdomīgiem Dash darījumiem ar uzlabotām privātuma funkcijām, piemēram, miksera izmantošanu..

Emuārā ir sīki izskaidrots, kā Dash nepārkāpj FATF vadlīnijas, un palīdz apmaiņai izlemt, vai izņemt kriptonauda no tā. Ko jūs domājat par Dash soli, lai izskaidrotu, kā tas ir tikpat saderīgs kā Bitcoin ar FATF ceļošanas noteikumu? Dalieties savos viedokļos ar mums zemāk esošajos komentāros!

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me